Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 'Nieprawidłowa mieszanka paliwa'


band3r10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam audi a4 b5 1.8 125KM i mam lekki problem. Otóż auto ciężko pali tzn. trzeba chwila poczekać aż silnik się uruchomi a czasem trzeba powtórzyć to raz lub dwa. Gdy już odpali ciężko jest ze startem, gdyż muszę dość dużo dawać gazu aby auto ruszyła. Oprócz tego gdy jadę i nagle stanie np. na skrzyżowaniu na czerwonym świetle dwa razy zwiększają się samoczynnie obroty i później wracają do odpowiedniego stanu. Zaznaczam że później już jedzie normalnie, nie traci mocy ani przyspieszenia. Mam drugie takie audi z tym samym silnikiem + LPG tyle że po lifcie i tamto po prostu idzie jak strzała, leciutko tylko operuje gazem i pali od razu. Byłem u mechanika i wszystko posprawdzał; powiedział że wyskoczył tylko ten błąd 'Nieprawidłowa mieszanka paliwa' i że to może być wszystko: Sonda Lambda, Przepustnica, termostat itp. Mówił że może wymienić wszystko ale to są wysokie koszty i poradził mi żebym poszukał na forum albo że ktoś mi doradził kto miał ten problem.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór EGR? Może się przyciął i daje takie objawy. Jeśli to EGR to polecam wymontować i nie lecieć odrazu do sklepu po nowy tylko szczota druciana w ruch i po poblemie, wyczyszczony i gotowy do ponownej pracy.

Pozdrawiam.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spr. czujnik temp, ciśnienie paliwa,świece ,kable WN, to na początek,choć przy spr. świec ja zmierzyłbym kompresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze lpg zakręć gaz na butli wypal cały zastaw samochód na noc i zobacz jak rano odpali, miałem ten sam motor i problem okazało się że parownik poszedł. Zobacz jeszcze czy ci przy korku paliwa nie syczy. :) Ale zacznij od zakręcenia i wypalenia gazu i napisz czy pomogło samochodzik powinien odrazu ci odpalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...