Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jaki czynnik chłodzący i co do smarowania, czyli napełnianie w domu ?


Piter504

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam kumpla który napełni wszystko w wolnym czasie a co do gazu wystarczy że powiem jaki, i tu pytanie jaki:)

dalej co jeszcze trzeba, czytałem że układ dodatkowo musi być smarowany, czym??

zastanawiam się nad napełnieniem klimy w taki domowy sposób by zmniejszyć koszty bo kilka aut mam,

a to kosztuje, co sądzicie i co możecie doradzić by zrobić to jak najlepiej, wszystko co wiecie jednym słowem,

myślę iż post posłuży dla wielu więc możemy zamieścić wszelkie informację na ten temat,

pozdrawiam wszystkich i oczekuję odpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę żebyś pojechał do specjalisty od klimatyzacji i u niego nabił. Czynnik nazywa się 134a, kupuje się go w butli 5 litrowej (5 kg).

Sprężarka smarowana jest olejem z kontrastem, który jest nabijany razem z czynnikiem chłodzącym. Domowym sposobem nie zrobisz tego prawidłowo. Nie sprawdzisz cobie ciśnień po obu stronach. Maszyna odciąga stary czynnik, wytwarza podciśnienie w układzie i wtedy nabija nowym czynnikiem w takiej ilości jaka powinna być.

Nie ma co kombinować, bo można sobie coś uszkodzić, może nie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować, bo można sobie coś uszkodzić, może nie od razu.

od razu,sa rzeczy,ktore moze zrobic tylko specjalista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo kombinacji, rzeczywiście ciężko cokolwiek zrobić z tego co słyszę, no trudno, trzeba nabijać i tyle....a spytać musiałem, wiadomo, nie kosztuje to 5zł, a można by coś taniej spróbować zrobić....no nic, pozdrawiam i thx za info :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba wcale jakiegos super sprzetu. Postaram sie wymienic po kolei:

-butla z azotem (do sprawdzania szczelnosci) w razie wycieku najlepszym sposobem jest rozrobic troche ludwika z woda i pryskac (z butelki po plynie do mycia okien) po wszystkich laczeniach i wezach az sie pojawia banki mydlane:) No chyba ze wyciek jest bardzo maly wtedy trzeba dodac kontrastu przy nabijaniu klimy, i pojezdzic ze 2 tygodnie, wtedy za pomoca lampy uv mozna znalezc taki wyciek,

-manometry (czyli zegar niskiego i wysokiego cisnienia) + koncowki ktore zaklada sie na nasze zaworki serwsiowe, koszt okolo 400 netto

-pompa prozniowa (do odessania powietrza z ukladu) koszt od 1000 w gore

-czynnik chlodniczy r134a, olej (dokladnie nie znam symbolu, gosc mi w sklepie zawsze daje odpowiedni, nie zwracalem uwagi) nie dolewam nigdy w przypadku, gdy sprezarka nie jest wymieniana

-troche wiedzy przy sprawnie dzialajacym ukladzie wystarczy zeby napelnic taki uklad, czasem sa schody i to bardzo wysokie.

Mam nadzieje ze to wam wystarczy.

Kiedys juz pisalem w innym poscie ze jak sie ma troche sprzetu i wiedzy to mozna klime nabic pod blokiem, zreszta sam Iceman przyznal mi racje.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...