Skocz do zawartości
IGNOROWANY

temp silnika kanał 51


serko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem jest następujący. Rano około 8 stopni.zapalam auto włączam ogrzewanie ustawiając na klimatroniku 22st. i od razu 3 kreski wentylatora. Wchodzę na kanał 51 a tam 50 stopni na zimnym silnku. Jak się silnik nagrzał powyżej 50 stopni to później do 90 st szło już równo z temperaturą na zegarach. Nie wiem dlaczego na zimnym ma te 50st. Dodatkowo od razu po odpaleniu wyłącza ssanie. Ma któs pomysł. Mam dwa czujniki 4pin i 2 pin. 4 pin sprawdziłem rezystancję i wszystko się zgadza z charakterystyką Nie wiem jaka powinien mieć rezystancję ten 2pin. Który czujnik jest odpowiedzialny za temp. na kanale 51? Błędów na klimatroniku brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, prawdopodobnie od 50 stopni pokazywana jest poprawna temperatura - ot taki urok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na 49 nie pokazuje ale na 51 idzie od samego dołu nawet w zimie pokazuje temperatury ujemne. zgodne z temperaturą otoczenia .

Ale obroty zrzuca na normalne zaraz po odpaleniu nawet w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pokazuje tylko od 50st w górę na 51 nie ma opcji żeby pokazało na niższej?

przed chwila sprawdzałem 49wyświetla 0

51 wyświetla 28C

a na termometrze 15,5 C świeci słońce

więc jest taka opcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kanale 51 prawidłowo pokazuję temperaturę "startową", ale do 50 stopni idzie swoim rytmem - około stopień na 4s, od 50 wzwyż jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie czujnika gdy przekrecilem zaplon pokazało 23 st. w garażu. do 50 poleciało tak samo jak u kolegi a miałem tylko zaplon przekrecony. Nie przeszkadza mi to wcale tylko dlaczego wcześniej jak wlaczylem ogrzewanie w auto to zaczynało od jednej kreski wentylatora a teraz od trzech. Nie wiem co z tym ssaniem. Od jakiej wogóle temperatury się wyłącza?

---------- Post dopisany 24-09-2012 at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany 21-09-2012 at 20:48 ----------

pokasowalem błędy vagiem. Zrobiłem adaptację przepustnicy i ssanie wróciło do normy, jak zimny to zawsze po odpaleniu mam 1200obr. Co do temp. to po wymianie czujnika codziennie rano jak sprawdzam kanał 51 to pokazuje temp rzeczywista jaką jest na dworzu. Po skasowaniu błędów ogrzewanie znów zalacza się od 1 kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie można wierzyć tym odczytom z climatronica bo u mnie w końcu pokazuje od 0 i widzę że rozgrzewa się ładnie ale jak mam na zegarach 90 stopni to na climatronicu 74 czemu tak może być czy te czujniki są w różnych miejscach i stąd te wahania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...