Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pomoc w doborze kotła CO z podajnikiem


szogun0

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam tej jesieni wyposażyć moją nowo budowaną chałupkę w kocioł centralnego ogrzewania.

Proszę o pomoc tych, którzy są w temacie lub mają jakieś własne doświadczenia. Ja na razie nie mam żadnych doświadczeń. A chciałbym zaoszczędzić sobie tych niemiłych doświadczeń.

Moje założenia:

- możliwie jak najmniej awaryjny na przestrzeni lat (jakość wykonania)

- kocioł z zasobnikiem na eko-groszek (nie mam gazu na mojej posesji), w miarę możliwości bezobsługowy icon_wink.gif .

- dom o powierzchni użytkowej 150 m2 zbudowany z Ytong Energo 36,5 cm.

- parter cały oprócz garażu wyposażony w ogrzewanie podłogowe (8 obwodów) plus powieszone grzejniki aluminiowe (gdyby nam było zimno).

- zasobnik CWU chciałbym wstawić na jakieś 140 L.

Rozmyślam nad Ogniwo Eko Plus 16KW. Ale słyszałem też niepochlebne opinie. W tym piecu zafascynował mnie palnik.

Podpowiedzcie swoje propozycje. Jakieś rady, na co zwracać uwagę, co będzie mi zbędne, niepotrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego najczesciej w tych piecach siadaja slimaki.jak wpadnie cos wiekrzego to urywa klin albo cały slimak.na jednej budowie ( nie pamietam marki kotła) potrafiło urywac klin nawet kilka razy w tygodniu.tak ze mysle ze opinie uzytkowników takich kotłów naprawde sie przydadza.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo Eko plus jak najbardziej godny polecenia - ślimak w nim wykonany jest w całości z żeliwa, wiec nie ma opcji zeby sie tak szybko zużył. Ponadto wygodny sterownik - ustawiamy tylko zadaną temp. a komputer sam nam dobiera parametry super sprawa, no i moduł internetowy jest w standardzie. Akurat handluje nim, sprzedało się tego masę lokalnie jak i przez internet i jeszcze nie słyszałem żeby ktos sie skarżył na niego. Fakt czyszczenie może być nieco uciążliwe, ale za to mamy wysoką sprawność. Jak byś miał jakieś pytania odnośnie tego kotła pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast podajnika slimakowego szukaj kotla z podajnikiem tlokowym. Zero problemow z urywajacymi sie zabezpieczeniami a jak cos wiekszego do podajnika wpadnie to i tak sobie z tym podajnik tlokowy poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się opinie na temat rdzy i przeciekania w piecach Ogniwo. Czy jest jakieś potwierdzenie tego w rzeczywistości?

---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

Ogniwo Eko plus jak najbardziej godny polecenia - ślimak w nim wykonany jest w całości z żeliwa, wiec nie ma opcji zeby sie tak szybko zużył. Ponadto wygodny sterownik - ustawiamy tylko zadaną temp. a komputer sam nam dobiera parametry super sprawa, no i moduł internetowy jest w standardzie. Akurat handluje nim, sprzedało się tego masę lokalnie jak i przez internet i jeszcze nie słyszałem żeby ktos sie skarżył na niego. Fakt czyszczenie może być nieco uciążliwe, ale za to mamy wysoką sprawność. Jak byś miał jakieś pytania odnośnie tego kotła pytaj.

Skąd jesteś? Może gdzies niedaleko mnie. Napisz na PW, w jakiej cenie można zakupić taki piec. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam polecam piece tej firmy mam taki tylko ze 27 kw jestem bardzo zadwolony sąsiad ma taki sam juz 2 lata i nie narzeka duzy plus to dmuchawa

Kotły kocioł 24 kW Kotły Pleszew UKS-G (2525200882) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam polecam piece tej firmy mam taki tylko ze 27 kw jestem bardzo zadwolony sąsiad ma taki sam juz 2 lata i nie narzeka duzy plus to dmuchawa

Kotły kocioł 24 kW Kotły Pleszew UKS-G (2525200882) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kotły z pleszewa to lipa totalna. U mnie zwytrzymał 6lat i przerdzewiała rurka na ruszcie i jedna boczna ściana- puścił wodę :kwasny: Po rozcięciu w celu skopiowania :decayed: okazało się że rurki miały ścinkę 3mm a ściany boczne oddzielające ogień od wody 4mm... trochę mało żeby mogło zwytrzymać dłużej :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł Żywiec już 6 lat jak narazie jest wszystko O.K poza rdzewiejącym zasobnikiem ale to wina raczej mokrego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie mam gazu na działce i jest zbyt daleko.

2. Kondensat jest tylko do 50 stopni a potem to już na całego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Defro Komfort Eko 25 i w ciągu 3 lat w zasadzie ciągłej pracy nie odnotowalem żadnych usterek. Raz ucieło fabryczną zawleczkę do ślimaka ale po wymianie na ciasniejszą z twardego materiału zapomniałem o temacie przekładni. Ze swojej strony polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mogę polecić kotły SAS z Buska Zdroju, są bardzo dobrze wykonane. U rodziców w domu jest kocioł, który ma 7 lub 8 lat i dotychczas nie było z nim żadnych problemów a tym bardziej śladów rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, sprawa kotła rozwiązana ?? Znam osobę, która w temacie CO siedzi od wielu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakupiony Ogniwo Eko Plus 16KW, czeka na zamontowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...