Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa podświetlenia przy otwieraniu drzwi


predipl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Denerwuje Cię jak wysiadasz z zapalonego samochodu i podświetlenie się nie zaświeci ?? napiszę co zrobić aby to naprawić : Pierwszą rzeczą jest sprawdzenie czy przełącznik w podsufitce jest prawidłowo ustawiony (czyli w pozycji w prawo) Jeżeli dobrze a światło dalej się nie zapla trzeba sprawdzić przełączniki w zamku a więc do roboty. przełączamy przełącznik na podsufitce w środkową pozycje.

Zdejmujemy boczek : 2 śrubki na krzyżak po lewej i po prawej na górnych narożach, 1 przy uchwycie do zamykania drzwi (znajduje sie pod spodem) gdy ją odkręcimy i zdejmiemy plastik który odkręciliśmy ukażą nam się 2 kolejne śrubki i również je odkręcamy. Następnie łapiemy za cały boczek i do góry (schodzi bez problemu) gdy już go wyjmiemy odpinamy cięgno od klamki i wszystki kable aby nam nie przeszkadzała. Teraz bierzemy się za zamek. Odkręcamy go Torksem 2 śruby widoczne np. po otwarciu drzwi, odpinamy cięgna od klamki zamka (kluczyka) I RYGIELEK. Teraz najgorsze :) wyjąć zamek, Najlepiej wypiąć wcześniej kostkę która jest do niego wpięta. Jeżeli juz wypniemy powoli staramy się przekręcać zemek o 90 stopni w prawą stronę i wyjmujemy go. Ok teraz trzeba wyjąć przełącznik . Oto zamek i on :

dsc02197ip8.th.jpg

dsc02203fu6.th.jpg

Aby wypiąć przełącznik trzeba przełącznik zamykania zamka w dół oznaczony 2 następnie lekko odchylać i wysuwać go w kierunku strzałek 1 .

57607106vm6.th.jpg

wygląda on tak :

dsc02198jx9.th.jpg

Czytałem wcześniej że komuś wytarła się łopatka u mnie też troszkę była wytarta a więc ja podkleiłem :

dsc02200et7.th.jpg

Wazne jest również aby przeczyścić styki, najlepiej papierem ściernym :

dsc02201fd9.th.jpg i przemyć WD-40 również prysnąć w kostkę :

dsc02202nq3.th.jpg

jeżeli już wykonaliśmy te czynności nie wpinamy przełącznika w zamek, wcześniej sprawdzamy czy działa. Wpinamy go w kostkę i przełączamy przełącznik na podsufitce na prawo rysunek otwarte drzwi. powinno się zaświecić swiatło. teraz naciskamy przełącznik 1 dsc02199xv8.th.jpg

i sprawdzamy czy gaśnie światło. te 2 przełączniki czerwone nr 2 patrz rysunek powinny pstrykać. Jeżeli tak nie jest nadaję się on do wymiany. W ASO kosztuje około 30-40 zł

Należy pamiętać aby wszystkie inne drzwi nie były owtarte !!! jeżeli wsztstko działa wpinamy w zamek przełącznik i składamy wszystko do kupy. Mile widziane komantarze :)

Życzę powodzenia !!!!

* proszę oznaczyć zdjęcia logiem A4 Klub Polska - wszelkie informacje znajdują się TUTAJ - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się bez wykręcania zamka z drzwi. Odgiąłem metalowe blaszki z drugiego zdjęcia, wyciągnąłem krańcówkę, wyczyściłem, sprawdziłem, wsadziłem do zamka oraz dogiąłem tę blaszkę co była odgięta. Jeden warunek- trzeba mieć małe i zwinne rączki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...