Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] RNS-E VS Nawigacja na szybie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od długiego już czasu przymierzam się do kupienia ori navi RNS-E, niestety chwilowo nie jest ona dostępna u kolegi alvaro.

zacząłem się więc zastanawiać nad nawigacją na szybkę autka, aczkolwiek już np tunel i kosz pod ori navi kupiłem

dlatego też założyłem ten temat (nie znalazłem podobnego, pomijając tematy o wyborze navi), zastanawiam się co przemawia bardziej na korzyść RNS-E a co na korzyść navi na szybę, sporo osób montuje RNS-E ale też dużo korzysta ze zwykłych navi, myślę, że takie porównanie mogłoby się przydać osobom które się zastanawiają nad wyborem, prosiłbym więc o Wasze opinie.

co mogę napisać od siebie (czysto teoretycznie bo nie miałem żadnej navi jeszcze:P)

RNS-E

+ navi, radio i mp3 w jednym

+ ori, ładnie się komponuje

+ duży? wyświetlacz

+ możliwość rozbudowy

Navi na szybę

+ położona wyżej, nie trzeba zbytnio odwracać wzroku (teoretycznie, nie wiem jak jest z patrzeniem na RNS-E podczas jazdy)

+ mapa z zaznaczonymi fotoradarami (rns-e nie posiada z tego co wiem)

+ można zabrać do domu i nie bać się rozbitej szybki (gdy ktoś nie ma garażu, lub jeździ po mieście)

+ w cenie kupienia RNS-E i montażu można kupić dobrą navi i radyjko (mnie rns-e łącznie z częściami i montażem będzie kosztowało ok 4.000 :blink::wallbash: )

+ dotykowy wyświetlacz

+ równie duży wyświetlacz jak w rns-e lub niewiele mniejszy

+ widziałem możliwość przeglądania zdjęć i słuchania mp3, ale nie wiem jak to miało działać.

tyle jestem w stanie wymyśleć sam, wydaje mi się, że navi na szybę jest lepszym rozwiązaniem, dużym plusem rns-e jest wygląd i wkomponowanie w autko.

jakie jednak bardziej praktycznie plusy moglibyście wymienić, które poważnie przemawiałyby na korzyść rns-e, przypominam, że wszystko o czym pisze, pisze teoretycznie, ponieważ nie używałem nigdy żadnej nawigacji.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dodaje obiecane zdjęcia, jeśli kogokolwiek to interesuje:)

1646a269060beeb6med.jpg

045279bedbd502c9med.jpg

58967926a125016emed.jpg

f9b72265e516d0b5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS:

+ także możliwość podłączenia odtwarzacza DVD, przeglądania DivX i zdjęć(?)

+ oprócz odbioru sygnału satelitów ma wbudowane żyrokompasy, "odczytuje" też sygnały o prędkości auta -> przydaje się w nawigacji gdy wjedziesz w długi tunel i stracisz sygnał satelitów

+ oprócz patrzenia "w dół" na FISie (ten wyświetlacz między zegarami) wyświetlane są informacje związane z najbliższym manewrem-nie odrywasz się za mocno od kierowania. Na RNS spoglądam gdy okoliczności pozwalają, podstawą jest FIS

+ integruje się z audio samochodu: ściszanie dźwięku itp i np. po włączeniu świateł ekran RNS przechodzi w tryb "nocny" (do zmiany w opcjach RNS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E poza odczytem pozycji autka z satelitów mocno wspomagana jest sygnałem Gala z kół pojazdu (prędkość oraz kąt skrętu). Dzięki temu działa bez problemu np. w tunelu, wąskich, wysokozabudowanych uliczkach miejskich czy w górach. Wszędzie tam gdzie tradycyjna nawigacja "na przyssawkę" sobie nie radzi.

Nie zgodzę się również z argumentem, że RNS-E zamontowana jest w mniej wygodnym miejscu i przez to ciągle trzeba odwracać wzrok. Pamiętaj, że RNS-E ładnie integruje się z FISem i wyświetla wszystkie potrzebne instrukcje pomiędzy zegarami czyli wprost idealnie przed Twoim wzrokiem. "Przyssawki" nie przykleisz sobie w takim miejscu :)

DIS.JPG

Dodatkowo wspomniałbym o niezłej integracji RNS-E z oryginalnym modułem Bluetooth Audi.

IMG_4912.jpg?imgmax=720

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadzam sie z wami

niestety nie kazdy ma pelny FIS ;)

ja nie mam a sa problemy z wymiana zegarow niestety i nawet nie wiem kto moglby to zrobic, rozmawialem z jednym kolega z forum ktory to robil (oczywiscie mowie o warszawie i okolicach) ale niestety nie zajmuje sie tym zawodowo.

wiec tu wlasnie jest ta kwestia ze nie mam fisa, bo jesli jest to zgodze sie z wami ze to calkiem fajna sprawa, ale jako ze nie mam, to musialbym spogladac w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B5 2000r pol fisa:(

widze ze nie majac pelnego fisa to wygoda uzywania rns-e lekko spada:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN napisal:

i np. po włączeniu świateł ekran RNS przechodzi w tryb "nocny"

non stop jest w trybie nocnym,bo jezdzimy na swiatlach 24h,

co do odrywania oczu,zeby spojrzec na navi,to "przyzsawka" jest na szybie,czyli bardzo jasnym tle,

RNS-E w dzien ma duza przewage,jest na ciemnym tle konsoli srodkowej,"latwiej"sie patrzy,szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN napisal:

i np. po włączeniu świateł ekran RNS przechodzi w tryb "nocny"

non stop jest w trybie nocnym,bo jezdzimy na swiatlach 24h,

no prawie .. niektóre wersje mają światła do jazdy dziennej i nie przechodzi wtedy w tryb nocny

dopiero jak ręcznie włączysz ksenonki albo masz czujnik zmierzchu i ten Ci przełączy DRLa to wtedy mapka zmienia kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN napisal:

i np. po włączeniu świateł ekran RNS przechodzi w tryb "nocny"

non stop jest w trybie nocnym,bo jezdzimy na swiatlach 24h,

no prawie .. niektóre wersje mają światła do jazdy dziennej i nie przechodzi wtedy w tryb nocny

dopiero jak ręcznie włączysz ksenonki albo masz czujnik zmierzchu i ten Ci przełączy DRLa to wtedy mapka zmienia kolor

ale na DRL nie swieca sie swiatla z tylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na DRL nie swieca sie swiatla z tylu :)

w sumie nie sprawdzałem co na to KD .. ale po co maja się świecić ...

z praktycznego punktu widzenia to potrzebne są przednie włączone

tak czy owak ja jeżdżę na DRL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na DRL nie swieca sie swiatla z tylu :)

w sumie nie sprawdzałem co na to KD .. ale po co maja się świecić ...

z praktycznego punktu widzenia to potrzebne są przednie włączone

tak czy owak ja jeżdżę na DRL ;)

kodeks na to,ze musza sie swiecic tylne pozycyjne (totalny bezsens za dnia),ale maja to zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na DRL nie swieca sie swiatla z tylu :)

w sumie nie sprawdzałem co na to KD .. ale po co maja się świecić ...

z praktycznego punktu widzenia to potrzebne są przednie włączone

tak czy owak ja jeżdżę na DRL ;)

Z prawnego punktu widzenia tylne sa potrzebne.. :wink4:

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na DRL nie swieca sie swiatla z tylu :)

w sumie nie sprawdzałem co na to KD .. ale po co maja się świecić ...

z praktycznego punktu widzenia to potrzebne są przednie włączone

tak czy owak ja jeżdżę na DRL ;)

Z prawnego punktu widzenia tylne sa potrzebne.. :wink4:

EOT

ale nie w bialy dzien,itak ich nie widac.

letallec,sorry :)

wracajac do tematu,

RNS-E jest duzo,duzo lepszy-mozesz go rozbudowac (TV,DVD,Playstation itd...)

do tego super wyglad w konsoli,zgrany z calym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autor topiku ma B5

Pytanie czy będzie miał pełną funkcjonalność RNS po zamontowaniu w B5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze rozbudowac mozna to wiem, ale... (wybaczcie moje malkontenctwo ;) )

np zestaw bluetooth - ok 1000zl o reszte rozbudowan nie pytam ile kosztuja;) - tym bardziej ze wole sluchawke bluetooth, niz to zeby kazdy kto ze mna jedzie sluchal o czym ja rozmawiam

poza tym watpie zebym gral na ps prowadzac auto a dzieci nie mam i chwilowo nie planuje, fajne sa zaglowki z tv, ale sprowadza sie to do tego ze nadal nie mam dzieci, nawet psa zeby mu puszczac filmy z pieskami :D

wiec jesli ktos ma rodzinny samochodzik to sie zgodze i oczywiscie mozna to uznac za plus, chociaz osobiscie mi jest to obojetne raczej.

wydaje mi sie ze najwiekszym minusem tego jest chyba moja sytuacja, auta bez kosza dwudinowego i bez fisa, w tym momencie po prostu zwiekszaja sie mocno koszty montazu i nie majac fisa, spada wygoda uzytkowania.

na mapach rns-e nie ma fotoradarow prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind napisał:

aczkolwiek już np tunel i kosz pod ori navi kupiłem

DarkMind napisał:

wydaje mi sie ze najwiekszym minusem tego jest chyba moja sytuacja, auta bez kosza dwudinowego i bez fisa, w tym momencie po prostu zwiekszaja sie mocno koszty montazu

??? :mysli:

co do FIS-a,ja jak uzywam Navi,to na FIS-ie wyswietlam sobie chwilowe spalanie,a nie komendy navi

co do PS,TV i DVD,masz 26 lat,moze wlasnie w tej chwili podchodzi do twoich drzwi jakas "kolezanka" z poprzednich

wakacji,zapuka,otworzysz,a ona-"czsc,pamietasz mnie,to sa nasze blizniaki " i masz RNS-E jak znalazl :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czsc,pamietasz mnie,to sa nasze blizniaki " i masz RNS-E jak znalazl :kox:

Się śmiej :naughty: Ja poważnie z tego względu o tym myślę. Gdy stoisz w korku to na tylnej kanapie otwierają się wrota piekieł :evil: A tak Żółw Franklin albo inna baja i kupujesz trochę spokoju i ciszy .... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki problem zaczął mi źle świecić wyświetlacz LCD w RNS-E wyswietla tylko w 2 kolorach co sie mogło stać ?

koledzy ponawiam moja prośbę czy ktos z was mial taki przypadek ??

kolego, wydaje mi sie ze wprowadzasz maly offtopic...

jak koledzy zaczna ci doradzac odnosnie lcd, to powstanie w temaciku burdel... :thumbdown:

DarkMind napisał:

aczkolwiek już np tunel i kosz pod ori navi kupiłem

DarkMind napisał:

wydaje mi sie ze najwiekszym minusem tego jest chyba moja sytuacja, auta bez kosza dwudinowego i bez fisa, w tym momencie po prostu zwiekszaja sie mocno koszty montazu

??? :mysli:

co do FIS-a,ja jak uzywam Navi,to na FIS-ie wyswietlam sobie chwilowe spalanie,a nie komendy navi

co do PS,TV i DVD,masz 26 lat,moze wlasnie w tej chwili podchodzi do twoich drzwi jakas "kolezanka" z poprzednich

wakacji,zapuka,otworzysz,a ona-"czsc,pamietasz mnie,to sa nasze blizniaki " i masz RNS-E jak znalazl :kox:

w tym co pisalem to moze faktycznie male zamieszanie,

kupilem autko bez dwudinowego kosza i fisa, fakt, juz dokupilem porzebne czesci (kosz,, tunel klimatronic), ale to wlasnie przez to mocno wzrasta koszt zakladania rns-e, chociaz dostalem na to extra kase, to jednak to sa duze pieniadze.

z kolezanka, to raczej malo prawdopodobne, bo pare lat mialem dlugasny zwiazek ;) ale dowcip niezly;)

w takim razie powiedz mi jak jest z wygoda korzystania z navi wlasnie patrzac w dol?

sluchasz komunikatowe glosowych? czy patrzysz na ekran, jest to wygodne podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez na navi nie spogladasz co 3s.,jak jest jakas zmiana (skret w lewo czy prawo),to masz komende glosowa i wtedy

spogladasz na navi,ekran jest bardzo duzy,przez co czytelny,naprawde,patrzenie w dol nie jest problemem :).

dodatkowy plus RNS-E jest mozliwosc uzywania kart SD,

2 takie karty 4G i masz ok. 2000 nagran,zmieniarka robi sie bezuzyteczna :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...