Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] RNS-E VS Nawigacja na szybie


Rekomendowane odpowiedzi

kolego, wydaje mi sie ze wprowadzasz maly offtopic...

jak koledzy zaczna ci doradzac odnosnie lcd, to powstanie w temaciku burdel... :thumbdown:

ok przepraszam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez na navi nie spogladasz co 3s.,jak jest jakas zmiana (skret w lewo czy prawo),to masz komende glosowa i wtedy

spogladasz na navi,ekran jest bardzo duzy,przez co czytelny,naprawde,patrzenie w dol nie jest problemem :).

dodatkowy plus RNS-E jest mozliwosc uzywania kart SD,

2 takie karty 4G i masz ok. 2000 nagran,zmieniarka robi sie bezuzyteczna :th:

no wlasnie nie wiem co ile, bo nigdy nie uzywalem :gwizdanie: :)

dlatego tak wymyslam;)

komunikaty rozumiem w jezyku angielskim jak brzmia? jakies pelniejsze zdania? czy po prostu "turn right or left"?

o kartach wiem:) to faktycznie jest pozytyw.

a czy komus przychodza do glowy jakies minusy rns-e? pomijajac koszty montazu w b5

kolego, wydaje mi sie ze wprowadzasz maly offtopic...

jak koledzy zaczna ci doradzac odnosnie lcd, to powstanie w temaciku burdel... :thumbdown:

ok przepraszam :decayed:

to oczywiscie nie mialo byc zlosliwe, ale sam przyznasz ze zrobilby sie balagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikaty rozumiem w jezyku angielskim jak brzmia? jakies pelniejsze zdania? czy po prostu "turn right or left"?

komendy brzmią całkiem dobrze, dużo lepiej od znanych mi w automapie oraz NAv'n'go

Są to normalne zdania z poprawnymi akcentami :D

Odpowiedz sobie lepiej, jak długo zamierzasz jeździć tym autem.

Bo włożysz w to sporo wysiłku i kosztów, a za 8 miesiecy bedziesz chciał kupić nowe auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domysle 4 lata, pozniej zmiana i mam nadzieje bedzie mnie stac na zmiane na nowsze audi ;)

pomijam przypadki losowe w stylu wypadki ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikaty rozumiem w jezyku angielskim jak brzmia? jakies pelniejsze zdania? czy po prostu "turn right or left"?

komendy brzmią całkiem dobrze, dużo lepiej od znanych mi w automapie oraz NAv'n'go

Są to normalne zdania z poprawnymi akcentami :D

Odpowiedz sobie lepiej, jak długo zamierzasz jeździć tym autem.

Bo włożysz w to sporo wysiłku i kosztów, a za 8 miesiecy bedziesz chciał kupić nowe auto ;)

ale w Niemieckim babeczka ma chyba przyjemniejszy glos,czy mi sie wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np zestaw bluetooth - ok 1000zl o reszte rozbudowan nie pytam ile kosztuja;)

Widać nie czytałeś mojego poradnika. Koszt trochę niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ktorym poradniku mowisz?

na allegro gdzies widzialem ze zestaw bluetooth do kupienia za 900zl z hakiem, moze cena zawyzona, ale tym sie wlasnie zasugerowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FIS'a to pewnie z połowicznego FIS'a da się zrobieć tzw ,,całego" FIS'a pytanie tylko czy wywalenie z 4tys zł na zrobienie RNS-E w B5 ma sens?. Ja też o tym mocno myśle ale mam teraz ważniejsze techniczne wydatki związane z audiolką niż RNS-E ja kupiłem sobie Nokie 500 z Auto Mapą 5 i jak na razie mnie dobrze prowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ktorym poradniku mowisz?

Montaż fabrycznego modułu Bluetooth. Tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b6b7_instalacja_fabrycznego_modulu_bluetooth-t32362.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o dokładność to AutoMapa jest o wiele bardziej dokładna niż ori mapa Audi2008

cała reszta na plus dla RNS-E

tylko jedna osoba zwrocila uwage na ten "drobiazg" :) :):)

a to moim zdaniem podstawowa roznica, kupujac navi lub palmtopa masz najczesciej mozliwosc wgrywania roznych map, dodawania punktow z radarami czy innymi ciekawymi miejscami. do tego praktycznie wszystkie maja mozliwosc odtwarzania filmow zdjec czy mp3. wydaje mi si eze jako osobne urzadzenie to zewnetrzna navi lepiej spelnia swoja role (npo automapa ma juz nawet zarysy budynkow ktore mijamy, nie mowiac o dokladnej numeracji nawet z podaniem oznaczen poszczegolnych klatek w blokach). poza tym mozemy korzystac z wielu roznych programow z mapami a nie jestesmy skazani na aktualizacje producenta. Do tego w B5 nie bedzie mial tego wszystkiego o czym piszecie.

Jak w koncu zmienia auto to na bank bede chcial miec rns-e bo po pierwsze jest ladne a po drugie uzytezczne. ale jego uzytecznosc w b6 czy b7 jest duzo wieksza. a navi ktora mam teraz bedzie w schowku jak trzeba bedzie dojechac gdzies gdzie mapy audi jeszcze nie dotarly.

wiec moim zdaniem pomimo calej fascynacji rns-e to jakbym mial wylozyc 4tys zeby miec to w b5 to wybralbym jednak przypinana navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedna osoba zwrocila uwage na ten "drobiazg" :) :):)

a to moim zdaniem podstawowa roznica, kupujac navi lub palmtopa masz najczesciej mozliwosc wgrywania roznych map, dodawania punktow z radarami czy innymi ciekawymi miejscami. do tego praktycznie wszystkie maja mozliwosc odtwarzania filmow zdjec czy mp3. wydaje mi si eze jako osobne urzadzenie to zewnetrzna navi lepiej spelnia swoja role (npo automapa ma juz nawet zarysy budynkow ktore mijamy, nie mowiac o dokladnej numeracji nawet z podaniem oznaczen poszczegolnych klatek w blokach). poza tym mozemy korzystac z wielu roznych programow z mapami a nie jestesmy skazani na aktualizacje producenta. Do tego w B5 nie bedzie mial tego wszystkiego o czym piszecie.

Jak w koncu zmienia auto to na bank bede chcial miec rns-e bo po pierwsze jest ladne a po drugie uzytezczne. ale jego uzytecznosc w b6 czy b7 jest duzo wieksza. a navi ktora mam teraz bedzie w schowku jak trzeba bedzie dojechac gdzies gdzie mapy audi jeszcze nie dotarly.

wiec moim zdaniem pomimo calej fascynacji rns-e to jakbym mial wylozyc 4tys zeby miec to w b5 to wybralbym jednak przypinana navi.

eh no wlasnie i nadal sie zastanawiam.

co wiec powoduje osobami ktore montuja RNS-E W b5? nadmiar gotowki? czy chec posiadania ori nawi? czy chec posiadania ladnego wystroju w aucie?

mam pytanko, jak wypada rns-e muzycznie w porownaniu do odtwarzaczy Alpine?

czy naprawde jest az tak zle z nawigacja porownujac do automapy? ktos gdzies kiedys pisal ze znalazl nawet jakies drozki lesne w rns-e, wiec chyba tak tragicznie nie jest?

jesli nie rns-e to mysle o:

ALPINE CDA-9887R (najwyzszy model chyba?) (chociaz wybralbym cos z kartami pamieci bo to rozwiazanie w rns-e bardzo mi odpowiada, moze wiec: ALPINE IDA-X100 lub ALPINE CDA-9886R

+

GARMIN NUVI 760 (rowniez najwyzszy model?) - sa jakies lepsze nawigacje niz Garmin? TomTom bylby lepszy?

+

jeszcze by mi zostala kasa na usuniecie rysy z lakieru:P

i przyznam szczerze ze nie wiem co zrobic, rns-e bardzo ladnie wyglada, fajnie pewnie gra (nigdy nie widzialem w realu:( )

ale martwi mnie niedokladnosc map o ktorej mowicie i zastanawiam sie jak jest dzwiekowo.

nie rozumiem tez czemu audi nie zrobilo dotykowego wyswietlacza

p.s. ponownie przepraszam za moje marudzenie, ale mam nadzieje ze rozumiecie i ze innym osobom majacym podobny problem przyda sie to o czym tu piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) rns-e bardzo ladnie wyglada, fajnie pewnie gra (nigdy nie widzialem w realu:( )

ale martwi mnie niedokladnosc map o ktorej mowicie i zastanawiam sie jak jest dzwiekowo. (...)

Przyjedź na najbliższy spot, zabierz swoją muzę na CD albo kartach SD. Zobaczysz jak ona gra u mnie w połączeniu z Bose.

Pytanie czy warto wywalać tyle kasy na B5?

Jeśli chodzi o dokładność: nie ma obwodnicy Jabłonny :naughty:, nie ma obwodnicy Garwolina :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem

66%-wyglad

33%-funkcjonalnosc

1% -reszta

jak czesto navigacjia jest nam naprawde potrzebna,zeby dojechac do celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam bardzo czesto navi.

Bardzo przydatna w korkach - w miescie jak i na trasie... latwo jest poprostu omijac.

Mi "dokladnosc" RNS-E wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem

66%-wyglad

33%-funkcjonalnosc

1% -reszta

jak czesto navigacjia jest nam naprawde potrzebna,zeby dojechac do celu?

to kiepsko:(

ja nie wiem jak czesto bo nie mam:P chociaz pare razy sie juz w wawie autem zgubilem i musialem skorzystac z mojej "papierowej nawigacji" :kox:

Ja uzywam bardzo czesto navi.

Bardzo przydatna w korkach - w miescie jak i na trasie... latwo jest poprostu omijac.

Mi "dokladnosc" RNS-E wystarcza.

rozumiem ze ma info o tym ze korki jakies itp?

zdarzylo ci sie jechac gdzies i zeby nie bylo drogi na Navi?

jeszcze mam do rozkminienia to ze cala ta impreza z rns-e kosztowac mnie bedzie 4500zl....

a najlepszy garmin + alpine = 3000...

to mi jeszcze zostaloby na zrobienie lakieru:P

czy rns-e warte jest by tyle na nie wydac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rns-e warte jest by tyle na nie wydac?

zalezy kto co lubi. no i co dla Ciebie oznacza 4,5tys. zl

ja wlasnie zmianiam radio na Rns-e i mimo ze milionerem nie jestem to kasa wydana na zmiane wielka jak dla mnie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 4500 to bardzo duzo kaski ale.... dostalem ja w prezencie na wydanie na nowe autko wiec powiedzmy ze mojej kieszeni to nie boli, a ofiarodawcy to juz w ogole nie.

przyznam ze wbrew wszelkiemu zdrowemu rozsadkowi, nadal mnie kusi RNS-E... tylko ze jest ardzo trudno dostepna dla mojego autka.

wyzej napisano ze w B5 nie bedzie tak funkcjonalna jak w nowszych autkach, czego wiec nie bedzie miala? (pomijajac komunikaty na fis?)

jakie jest pokrycie polski na mapce z 2008roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rns-e warte jest by tyle na nie wydac?

zalezy kto co lubi. no i co dla Ciebie oznacza 4,5tys. zl

ja wlasnie zmianiam radio na Rns-e i mimo ze milionerem nie jestem to kasa wydana na zmiane wielka jak dla mnie nie jest.

Tyle że Ty ma B6 a DarkMind B5

Czy w B5 RNS będzie miał taką samą funkcjonalność jak w B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...