Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile oleju wam bierze na 1000 km ??


Gość MorgothDBMA

Ile oleju bierze na 1000 km  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile oleju bierze na 1000 km



Rekomendowane odpowiedzi

To chyba zależy też od stylu jazdy. Mój na razie nic nie bierze.

Każdy silnik bierze olej , nawet nowiutki :grin: W 1.9TDI w normie jest nawet , jak weźmie 0,5l / 1000km :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś mi powiedział : "Jak nie bierze silnik oleju to jest problem" Audi w instrukcji napisało chyba ze norma jest do litra, więc no problem...Silnik pracuje i musi byc smarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni silnik zżerał mi 1 litr oleju na 2000km.Myślałem, że nerwowo nie wyrobie.W końcu w tym silniku poleciał napinacz i rozwaliło głowicę.Wiele nie myślac postanowiłem kupić inny silnik.Na tym "nowym" drugim silniku przejechałem już 6000km, na bagnecie od wymiany oleju poziom zmniejszył sie zaledwie o 4mm :mrgreen: .Jestem teraz bardzo szczęśliwy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, a ja źle przeczytałem ankietę o jedno "zero" i wybrałem między 0,75-1L :lol:

Wiem, że oleju delikatnie ubywa (łącznie 1L/9000km) poprzez pęknięty przewód, którego nigdzie nie mogę dostać a ASO chce majątek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi okolo 100ml ale mam rowniez wycieki na wale z przodu i z tylu, wiec po wymianie uszczelniaczy mysle, ze zejde nizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,6~0,8 litra na 10 000 km .....

P.S

nie wiem czy u Was tak jest ale przy wymianie oleju zalewam na max'a (pod górny dziubek na bagnecie), w mooencie gdy ubytek oleju jest rzedu 0,2-0,25l czujnik poziomu oleju mnie o tym informuje i wyswietla stan oleju MIN.

Za pierwszym razem bylem w szoku po 3 000 km wywalilo mi MIN ... zatrzymałem sie sprawdziłem poziom oleju i bylo 50/50 na bagnecie (oczywiscie sprawdzanie poziomu oleju tuz po pracy silnika nie jest miarodajne ale olej ewidentnie byl), dojechałem do domku zostawilem fure na 2 godz co by olej spłynął i sprawdziiłem poziom ... było 3/4 stanu na bagnecie .... :!: dolałem do pełna 0.2l odpaliłem fure i spokoj .... po przejechaniu kolejnych 3 000-3 500 km sytuacja sie powtórzyła~(dolałem 0,25l) ... i tak mam cały czas .... moze czujnik powiadamia mnie za wczesnie ale zawsze mam najlepszy poziom oliwy w silniku .... :twisted:

podsumowywujac: 0,25l / 3000 km daje średnio 0,083l / 1000 km .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wymianie zalany do prawie do "pełna" (jakieś 3,5 litra). Reszta z 4-litrowej bańki starcza na uzupełnianie (staram się utrzymać 3/4 stanu bagnetowego) przez następne 15 tyś. km. Na następną wymianę zajeżdżam z połowicznym stanem na baganecie. Hmmm... zaznaczyłem opcję nr 1 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Wymieniłem wczoraj olej, wszystkie filtry, wycieraczki i dokupiłem kołpaki...

CO do oleju: mechanik mówił że stary filtr oleju był naprawde słabo dokręcony i tam widać było olej... hmmmm - może to było powodem że brał 250 ml oleju na 1000 km... am nadzieję że tak...

PS: Zalałem Shell Helix 10w40 Diesel Pół-syntetyk

[ Dodano: 22-11-2006, 08:07 ]

Weszło 3,5 litra, jak dojechałem do domu (około 2 km) to ubyło (rozeszło się po silniku i filtrze) i dolełem 0,3 l. Teraz na bagnecie mam max, w sumie weszło więc 3,8 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszło 3,5 litra, jak dojechałem do domu (około 2 km) to ubyło (rozeszło się po silniku i filtrze) i dolełem 0,3 l. Teraz na bagnecie mam max, w sumie weszło więc 3,8 l

i tak ma być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...