Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy filtry?


fireman82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krótkie pytanko, jakiej firmy filtrów używacie i polecacie MANN, KNECHT, BOSCH, FILTRON, czy nie ma to znaczenia na jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwa i oleju MANN Knecht kabina i powietrze mogą być z tańszych choć często są takie różnice w jakości że głowa boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powietrza mam no name i po 3tys km tak samo jak na ori knecht,a dałem 7zł. innych bym nie ryzykował ale powietrza to co za różnica... paliwa oleju moze byc filtron ,duzo ludu na tym jezdzi i nikt nie nazeka

zdarza sie że powietrza tzw NO NAME nie jest wzmocniony i potrafi go turbo wywinać,

Właśnie dlatego powietrza tez jest ważny, jeżeli przepuści to łopatki turbinki dostają po tyłku,.

kabinowy to mozna tańszy zakadać, ja kupuje wszystkie MANN, kiedyś kupiłem tańszy paliwa to po kilku tys. sie zapchał.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję fitry ori w ASO Skody, te same co do Superba AVF,te same co w Audi tylko ASO Audi ma wiadomo jakie ma ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego komplet filtrów ori 9zł droższy niż Manna w sklepie więc bezsensowny Twój komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie Mann, tylko kabinowy mi w tym roku przy serwisie klimy bez pytania majster wrzucił filtrona :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również wszystkie filtry tylko Mann, ostatnio założyłem filtr paliwa Knecht bo akurat w sklepie nie mieli Mann-a. Nie są to jakieś duże koszty żeby oszczędzać i wkładać niesprawdzone tematy żeby później pluć sobie w brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry Knecht są w wielu markach montowane serwisowo KNECHT MAHLE używam takich w firmie do Sprinterów i nie narzekam ale wiadomo że najwyższą jakość mają filtry z serwisów jeśli kolega wyżej napisał że cena w zasadzie się dużo nie różni od najlepszych (czytaj najdroższych sklepowych MANN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyższą jakość mają filtry z serwisów

VW/Audi nie zajmuje się produkcją filtrów tylko zleca produkcje tyle,że nadruk ze swoim logo VW/OOOO ale często mamy podpowiedz bo obok ich logo jest też logo producenta.

kupiłem kiedyś w ASO Audi filtr oleju i było dodatkowo logo PURFLUX

ten sam filtr kupiłem potem w ASO Skody i było logo MANN

Tak samo jest na filtrze paliwa z ASO jest logo Audi/VW i jeszcze BOSCH

Dotyczy to bardzo wielu innych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Filtron również produkuje filtry dla VW.

praktycznie jedną referencje do passata b6 itp. Odpowiednik Mann c35154 i bardzo się tym szczycą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś gdzieś spotkałem się z takimi opiniami że filtron to tylko jako kabinowy, no ale to tylko opinie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest ważniejsza wymiana filtra i oleju po 10 kołach niż marka filtra

:grin::grin:

To jest najważniejsze, bo co za różnica czy Mann czy Knecht skoro od 20 tys jeździ się bez wymiany.

Należy pamiętać, żeby po 10k wymienić wszystkie filtry przy zmianie oleju, a czy zapłacimy za to 7 czy 700zł to już kwestia kieszeni:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...