Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Vacum - problem czarnej ropy w baku i filtrze paliwa.


Ccartmanek

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieję, że się dobrze zrozumieliśmy. Życzę Ci żebyś miał jeszcze więcej frajdy z jazdy niż ja miałem i jeszcze mniej problemów co ja miałem. BRD daję naprawdę masę frajdy z jazdy i nie ma tego co porównywać do zapalniczki 1.9PD

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że się dobrze zrozumieliśmy. Życzę Ci żebyś miał jeszcze więcej frajdy z jazdy niż ja miałem i jeszcze mniej problemów co ja miałem. BRD daję naprawdę masę frajdy z jazdy i nie ma tego co porównywać do zaplaczniki 1.9PD

pozdrawiam

Ja tam nie narzekam na swój jak to nazwałeś "zaplaczniki 1.9PD" , jak mocy za mało to zawsze dobry soft da frajdę no i awaryjność nie podlega dyskusji:wink:

Każdy chwali co ma:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat ,bo mnie też dopadło, więc zlałem ropę z filtra do słoika i szok jest czarna. Po kilku dniach na dnie zaczął się robic osad i są widoczne tak jak by maleń kie drobinki czegoś tam , więc sadza, ale skąd. Kiedyś przeglądałem wątek o sadzy w paliwie , ale nie mogę go odnależć i nie pamiętam rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiś sposób do paliwa dostaje się najpewniej olej silnikowy.

Pierwszym podejrzanym o spowodowanie tego jest właśnie pompa tandemowa .

Jak jej wymiana na sprawdzony egzemplarz nie usunie objawów, to można podejrzewać pęknięcie głowicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, sugerujesz wymianę pompy czy lepiej zakupić jakiś zestaw naprawczy ( uszczelka , oring)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pompy tanie nie są , używkę można wyrwać za dobre pieniądze, tylko że w BRD dosyć często się słyszy o tym problemie .

I ciężko o pewność że kupując używanego tandema trafisz na takiego co oleju do paliwa nie przepuści , niemniej warto zaryzykować , oczywiście montując go na nowej uszczelce ( jest jednorazowego użytku ).

Żeby być pewnym że jest poprawa lub jej niema, to trzeba wyjeździć kilka zbiorników paliwa, dopiero wtedy jest szansa by to stwierdzić z całą pewnością :hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2012 o 22:54, SotoM napisał:

ja jak zakupiłem swoje BRD (2 tyg temu) i wymieniałem filtry itp to przy wym.filtra paliwa zlewajac ze starego zawartosc takze ropa była jakby czarnawa... pomyslałem ze moze długo juz nie był filtr wymieniany po wymianie nie zagladałem juz... moze to zbiornik jest brudny stad ta czerń...

kopcenia u mnie nie zauwazyłem ale to czuje tez ze sa troszke za bardzo gryzace spaliny... ale pompki - korekcje i bipy koleżka mowi ze sa eleganckie,turbo dmucha ładnie 1,5bar wrecz ksiazkowo... narazie jeżdże i nic sie nie dzieje....tylko dla mnie ta moc w tym samochodzi tak dziwnie wstaje... musze go postawic na rolki dla sprawdzenia.... co niektórzy mówia mi ze to tak poprostu jeździ... w/g mnie cos chyba nie bardzo...

Zajrzyj do mojego postu o modyfikacji na 250+ BRD po prostu słabo wstanę po chipie na 205 koni chodzi jak ta lala.

Edytowane przez Lygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się do tematu mi BRD zaczął strasznie kopcić nawet napisałem w swoim temacie "modyfikacji BRD na 250+" o tym wymieniłem wtryski ,pompa vacum nowa ,nieszczelnosci nie ma dzisiaj wymieniałem olej z filtrami i tez filtr paliwa byl czarny jak i paliwo w nim ,ale po złożeniu auta do kupy powiem co i jak bo czekam jeszcze na nowy EGR. Auto po wymianie EGR przestało kopcić.

Edytowane przez Lygrys
dodatkowe i fo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...