Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Centralny zamek + prędkościomierz


m50kD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

oględzin kupionego przeze mnie B5 część dalsza ;-)

Chciałem dzisiaj założyć do niego centralny zamek i alarm, a tu ściągam tapicerkę z drzwi i co widzę? ;-) Widzę, że ten model ma centralny zamek, ale sprzedawca widocznie nie miał nawet do niego pilota (sprowadzany rok temu). Do tego z tego co zobaczyłem pod zderzakiem przednim, obok głośniczka 12V z klaksonu, znalazła się tam jeszcze jakaś inna trąbka? :) Nie wiem czy to nie jest z alarmu.

Koniec opowieści, teraz czas na pytania.

- Jak sprawdzić sprawność centralnego zamka bez pilota oraz jak ewentualnie dorobić pilot?

- Gdzie mogę sprawdzić czy prócz centralnego samochód ma również alarm?

- Jeżeli nie ma alarmu to jak podpiąć sterowanie alarmem, który posiadam do centralnego zamka (najlepiej schemat, kolorki)?

Inna beczka:

- Przedwczoraj przestał działać mi prędkościomierz. Myślę, że wypiął się jakiś przewód. Gdzie szukać przewodów pracujących dla wskazania prędkościomierza? Z tego co wiem idzie to z ABS..

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzic centrala mozesz kluczykiem,po prostu zamknij auto,jesli zamkna sie wszystkie drzwi i bagaznik,to znaczy ze dziala

alarm tak samo-zamknij z otwartym oknem ,a po jakichs 30-40 sekundach rusz kiera,albo sprobuj otworzyc auto od srodka klamka,jak zawyje-wiesz co i jak

pilota-musisz miec Vaga,zeby to sprawdzic,a dalej,jak to zakodowac-szukaj na forum...bylo na pewno

predkosciomierz-nie wiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jak potem wyłączę ten alarm bez pilota :)

Co do tego centralnego to myślę, że coś jest do wymiany. Choć przypomina mi się sytuacja, że raz zadziałał i zamknąłem w aucie kluczykiem moje drzwi + drzwi, które otworzył znajomy. Byłem zdziwiony, że tak się stało bo nie wiedziałem, że tam jest "ukryty" centralny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz alarm oryginalny Audi,to wylaczysz go kluczykiem,otwierajac drzwi,inne gasna po jakims czasie,przewaznie po minucie juz tylko miga ,nie bede pisal jak ''rozbroic'' alarm,bo to publiczne forum-z wiadomych wzgledow :wink4:

Co do tego centralnego to myślę, że coś jest do wymiany. Choć przypomina mi się sytuacja, że raz zadziałał i zamknąłem w aucie kluczykiem moje drzwi + drzwi, które otworzył znajomy. Byłem zdziwiony, że tak się stało bo nie wiedziałem, że tam jest "ukryty" centralny

no to zamknely sie wszystkie drzwi czy nie?i co maszna mysli ''ukryty''???

centralny albo jest,albo go nie ma,albo zamyka wszystko,albo nie-taka jest rola centralnego zamka,jesli zamkniesz auto od zewnatrz,to bez pilota,albo klucza golymi rekoma nie otworzysz auta :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ;) chodzi o to, że kupiłem rzekomo auto bez centralnego zamka. Więc zdziwiło mnie to, że tak się stało. Sprzedawca powiedział, że nie ma centralnego zamka ;) nie wspominał, że jest, ale coś w nim szwankuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie chyb nie bylo A4 bez centralnego, u ciebie tez pewnie jest tylko cos nie chodzi, zobacz do pomki centralnego, znajdziesz ja w prawym tylnym nadkolu, moze wystarczy zimne luty przelutowc i bedzie smigac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz sama obecnosc pompki wskazuje na centralny zamek,pompka odpowiada za centralny i alarm :wink4:[br]Dopisany: 03 Czerwiec 2008, 19:59 _________________________________________________a jesli masz pompke,to masz cos popsute,moze tak,jak pisze dark-luty na plytce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 centralny zamek to standart, maja sie zamykac i otwierac wszystki drzwi i klapy po przekreceniu kluczyka w zamku od kierowcy badz pasazera, bagaznika tez! modól komfortu jest wbudowany w pomke centralnego zamka a widac go dopiero w autach od 97 roku ( na Vagu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...