Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana car audio w B6 Avant


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy ;)

Mam takie pytanie odnośnie subwoofera w bagażniku (schowek).

Chciałbym wymienić tam głośnik i moje pytanie jest takie czy wzmacniacz koło niego zasila tylko subwoofer czy reszte głośników też ?

I jak zrobić by wprowadzić nowy wzmacniacz ??

Sprzęt w audicy prawdopodobnie standardowe (nie jestem pewien) radio z concepta :)

Zakupiłem przejściówkę z Allegro i wprowadziłem Pioneera DEH-6400BT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje.

Wzmacniacz bose zasila wszystkie głośniki, Audi Harman zasila tylko suba i tylne.

Jak chcesz coś dłubać przy fabrycznej tubie to szkoda zachodu, efekt jest średni. Możesz zmienić wzmacniacz na Bose i nim zasilić tubę i głośniki. Dostana więcej mocy i lepiej zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest kupić wzmacniacz z wejściem hi input, wtedy podłączysz go pod kable głośnika z tuby a reszta zostaje jak dawniej. Ewentualnie bardziej ambitnie można dorobić 2xRCA z wiązki fabrycznego wzmacniacza i przez nie podłączyć zewnętrzny wzmacniacz. Pozostaje tylko kwestia jakie będzie napięcie na wyjściach RCA bo przekłada się to na jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyraz "wprowadziłem" = zamontowałem, to nie stosujesz żadnych konwerterów czy innych paści tylko lecisz z pionka drutami RCA.

Żeby to funkcjonowało tak jak to zrozumiałem - ori przód po radiu, ori tył po ori wzmacniaczu, dołożony sub, po dołożonym wzmacniaczu, to najlepiej jest wsadzić adaptor do systemu aktywnego ISO -> miniISO, który pozostawi ci wolne złącza RCA pod nowy wzmacniacz.

Przy takim manewrze odpinasz wtykę z ori suba i gra komplet z nowym subwooferem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to będzie brzmiało jak już się pchać w audio to ja bym najpierw zrobił przednie drzwi (wygłuszenie i zmiana głośników) żeby nie odstawały od tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam zamiar ulepszyć audio w swojej b6, ale to w październiku wiadomo z jakiej przyczyny $$ :D , planuje założyc suba + wzmacniacz do bagażnika i wymienic radio i przednie głosniki na hertz esk 165 w związku z tym mam pytanie odnośnie głośnikow hertz esk 165 w zestawie sa też tweetery i czy tweetery herzta pasują w oryginalne miejsce w drzwiach??? jeśli nie to gdzie i w jaki sposób je zamontować :) z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowałem u siebie zestaw hertz esk 165 tweeterki sa mniejsze od orginalnych wiec spokojnie wchodza nadmiar miejsca po starych nadrobiłem mata tak ze okleilem nia twwetery i wcisnelem w miejsce ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy gdzie upchniesz zwrotnice ja upchnołem je tak ze kabel sygnałowy bez sztukowania wykorzystałem a od zwrotnicy do wf i tw dorobiłem wiazki. wytłum drzwi do tych głosników pod samym radjem ładnie juz pompuja. ale tył napedzany wzmakiem ori gra beznadziejne musze cos z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja narazie mam w planach sub+wzmacniacz+kondensator+wymiana radia+kable ,gdy to zrobie wezme sie za przednie drzwi czyli hertz esk 165 a na tyl mysle wrzucic hertz dsk 165 sadze że radio powinno uciągnąć a jak nie to wtedy bede cos kombinował ale narazie fundusze nie na wszytko pozwalają. Ja jestem początkującym w tym temacie takze duzo nie wiem :) niektore pyatnia mogą byc glupie :) a jakich mat użyłes do wytłumienia drzwi?? i czy duzo czasu to zajmuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie jestem ekspertem i sam mam wiele pytan i robie troche w innej kolejnosci bo zaczelem od glosników plus wytłumienie pozniej wzmak i sub. maty kupilem na allegro maty bituniczne na otwory technologiczne poszły twarde na sama komore drzwi miekkie by latwiej sie pracowało. dałem jeszcze pod sama tapicerkie APP MATY WYGŁUSZAJĄCE Z FILCEM Z KLEJEM FILC WAWA (2676944821) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. cos takiego. a z czasem to ciezko okreslic bo ja robilem u siebie odrazu kilka rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie jestem ekspertem i sam mam wiele pytan i robie troche w innej kolejnosci bo zaczelem od glosników plus wytłumienie pozniej wzmak i sub. maty kupilem na allegro maty bituniczne na otwory technologiczne poszły twarde na sama komore drzwi miekkie by latwiej sie pracowało. dałem jeszcze pod sama tapicerkie APP MATY WYGŁUSZAJĄCE Z FILCEM Z KLEJEM FILC WAWA (2676944821) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. cos takiego. a z czasem to ciezko okreslic bo ja robilem u siebie odrazu kilka rzeczy

I słusznie zaczynasz od przednich drzwi.

Tylko ten filc będzie chłoną wodę. Chociaż pod samą tapicerką może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie tylko od przednich bo tył tez zrobiony ale gra ze wzamka ori i jest tragedia musze nad tym popracowac wzmak bose pewnie by zaradzil ale raczej bede szukal jakiegos 5 kanałowego ewentualnie zostawie przod pod radiem a tył i suba napedze 3 kanałowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...