Skocz do zawartości
IGNOROWANY

blokujący się pedał gazu


dekmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z motorem adr 1.8 a mianowicie od czasu do czasu blokuje mi się pedał gazu. Wrażenie jest takie jakby coś było pod pedałem. Auto jest z tempomatem ori. Czy miał ktoś taki przypadek oraz co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema posprawdzaj linkę w jakim jest stanie a najlepiej ją wymień bo pewnie się piach dostał i ci się zaczyna przycierać :) Albo postaraj się go przeczyścić :) To moja sugestia ale ja nigdy czegoś takiego nie miałem nie wiem czy koledzy się ze mną zgodzą :)Posprawdzaj też sam pedał gazu może przesmaruj te zawiasy może to pomoże :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ale przecież jak wciśniesz sprzęgło czy hamulec to tempomat puszcza więc raczej nie powinno to być to i ten silniczek steruje chyba tylko kątem otwarcia przepustnicy ale linka i tak jest raczej cały czas naprężona bo jak tempomat blokował ją w określonej pozycji to by linka była luźna i mogła by spaść tak sądzę ale nigdy nie miałem do czynienia z tempomatem, radził bym posprawdzać jak linka chodzi czy nie ma ciężko, i jeszcze tam te zawiasy pedału gazu zobacz czy smaru nie potrzebują, aby linki nie próbuj nasmarować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) a jak to nie pomoże to tylko wtedy przepustnica zostaje :) ale zawsze lepiej zacząć od podstaw :) Życzę powodzenia :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem z pedałem gazu ustąpił ? 

Własnie mam problem z czymś podobnym, mianowicie pacjent to b5, 1.8 ADR w gazie, manual, bez tempomatu. Problem wygląda następująco, wciskam pedał gazu dochodzi do połowy i czuje opór, gdy wcisnę go mocniej i chce puścić gaz to pedał gazu po prostu się blokuje i odbija wtedy jak wcisnę sprzęgło. A jak go poruszam, to znaczy będę go wciskał do spodu i puszczał, kilka razy to przez chwile jest ok, ale później znów to samo. Czy to może być wina linki ? Czy na pedale coś blokuje ? Ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...