Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7


Wąski

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm.. Czyli co, kupować stabilizatory?? duża różnica??

no tak po co robić z B6-B7 wyścigówkę :gwizdanie:[br]Dopisany: 30 Styczeń 2009, 10:13_________________________________________________

no włąsnie wąski nie za bardzo sie wypowiedział jesli chodzi i przód :)

wypowiem się tylko znajdę czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy napisać jest róznica nie ma róznicy ;P

prodadzi sie lepiej

jest stabilnijeszy jakie róznice pomiedzy serią a RS4 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam stabilizatory od rs-a z przodu i tyłu... tył po założeniu od razu odczuwalny, auto nie nurkuje przy ostrym hamowaniu, esp włącza się dużo później... po założeniu przodu nie ma tak odczuwalnej różnicy tuż po wyjechaniu z warsztatu, ale po kilku winklach i hamowaniach nie żałujesz inwestycji. auto nie podnosi się przy starcie, w zakręcie przy podsterownym zachowaniu kontrolujesz to w pełni, wcześniej różnie bywało :)

ja nie mam s-line zawieszenia, ale tak jak u Wąskiego, efekt jest jeszcze inny, lepszy. Mi zależało żeby auto nie było rzucone na glebę, ale aby zachować sztywną charakterystykę zawiechy, coś takiego jak w subaru... wydaje i się że ten efekt można osiągnąć... mam dorzucone amorki bilsteina b6, co dodatkowo usztywnia auto.... wystarczy taki opis???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wystarczający :)

tylko weż pod uwage ze amorki Bilstein to bilsten :P i do tego B6 :)

ale dzieki za info :)

na moze w sobote załoze tył

jak znajde czas:)

a nad przodem sie zastanowie czy kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestycja prezent :evil:

Myślę że warto ,dla mni eopis Kepasy /na moja prosbę/jest ok.

Dla mnie ważne że auto sie nie buja .Buda /zawieszenie /sztywniejsze jest.[br]Dopisany: 30 Styczeń 2009, 11:12_________________________________________________acha do przodu nie potrzeb akupować nowych gum i obejm/pasują stare/ inf.Kepasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to napiszcie teraz elegancko wujkowi Alvowi kompletami (przód : numerki, tył : numerki) i się zaraz zamówi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to napiszcie teraz elegancko wujkowi Alvowi kompletami (przód : numerki, tył : numerki) i się zaraz zamówi :decayed:

Wujek ale masz wymagania :evil:[br]Dopisany: 30 Styczeń 2009, 11:23_________________________________________________mam nr.

8E0 411 309 B

4D0411 327 J

4D0411 336 G [br]Dopisany: 30 Styczeń 2009, 11:25_________________________________________________8E0 411 309 N przód [br]Dopisany: 30 Styczeń 2009, 11:25_________________________________________________nie podaję gum do przodu bo podchodzą stare ,ja wymieniłem bo po mojemu powinny być twardsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że nic nie pomyliłem [br]Dopisany: 30 Styczeń 2009, 11:29_________________________________________________

tył kosztuje około 270 żł z gumami ;)

przód cos około 460 zł :)

Nie weim dokładnie.Ceny się zmieniają. Kepasa ma fv :) zaraz go poproszę o wpisanie cen.[br]Dopisany: 30 Styczeń 2009, 11:30_________________________________________________

to podaj też te gumy... :wink4:

sie robi szefie

Kepasa nie śpij :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karwa nie mam tej faktury w domu.... znajdę to podam Wąskiemu... ale cena 400 za każdy to jakieś przekłamanie... przedni jest tańszy.

ahas...i jak kupicie przód to niech Was nie zmyli rozmiar i grubość - jest taki sam jak ori. różnią się wagą , sztywnością i wykonaniem. :wink4:[br]Dopisany: 30 Styczeń 2009, 12:04_________________________________________________sorki, nie przedni, tylko tylny jest tańszy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem spis wszystkiego - poprawcie jeżeli coś jest nie tak (ceny orientacyjne za sztukę):

PRZÓD:

8E0 411 309 N - stabilizator (380 zł)

4D0 411 327 J - gumka x2 (15 zł)

4D0 411 336 G - opaska x2 (7 zł)

N 901 838 02 - nakrętka x4 (6 zł)

N 102 861 10 - nakrętka x2 (2 zł)

Suma = 452 PLN

TYŁ:

8E0 511 409 AL - stabilizator (260 zł)

8E0 511 327 D - gumka x2 (10 zł)

8E0 505 465 AF - łącznik x2 (120 zł)

8E0 511 439 - opaska x2 (12 zł)

N 101 277 07 - śruba x8 (3 zł)

N 105 281 03 - śruba x2 (2 zł)

Suma = 572 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniając trochę temat - tylny stabilizator w wersji "cywilnej" (nie RS-owej) jest czy go w ogóle nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniając trochę temat - tylny stabilizator w wersji "cywilnej" (nie RS-owej) jest czy go w ogóle nie ma ?

żartujesz z tym pytaniem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Nie zaglądałem jeszcze pod swoje auto bo nie było potrzeby... :tongue4:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Nie zaglądałem jeszcze pod swoje auto bo nie było potrzeby... :tongue4:

jest chudy jak mały palec...w kazdym aucie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...