Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drgania przy włączonej klimatyzacji


kuba111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu zmagam się i walczę z drganiami w moim Audi.Wymieniłem już prawie wszystko i dalej klapa. Rezonans w aucie potęguje również podczas uruchomionej klimatyzacji.Zaczyna wówczas drgać tłumik i drążek zmiany biegów.W sumie nie mam już pomysłów jak do tego podejść.Czekam na Wasze opinie.Pozdrawiam wszystkim klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dłuższego czasu zmagam się i walczę z drganiami w moim Audi.Wymieniłem już prawie wszystko i dalej klapa. Rezonans w aucie potęguje również podczas uruchomionej klimatyzacji.Zaczyna wówczas drgać tłumik i drążek zmiany biegów.W sumie nie mam już pomysłów jak do tego podejść.Czekam na Wasze opinie.Pozdrawiam wszystkim klubowiczów.

co wymieniles??bez klimy nie masz drgan?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kompletne sprzęgło, koło dwumasowe, plecionkę na tłumiku, katalizator, rozrząd. Nie ruszałem tylko poduszek silnika i skrzyni biegów.Na wolnych obrotach mam jeszcze drgania , a podczas przyspieszania buczy w okolocach silnika i tylnego tłumika.Kiedy popatrzyłem na plecionkę to widać jak pracuje, a jak dodam lekko gazu to się uspokaja.Dzisiaj włączyłem klimę i wtedy silnik skakał jak oszalały.Od razu bardziej drży tłumik o reszcie nie wspomnę.Drgania wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kompletne sprzęgło, koło dwumasowe, plecionkę na tłumiku, katalizator, rozrząd

Zaczales od najdrozszych czesci. U mnie tez lekko drga przy wlaczonej klimie ale u mnie chyba poduchy sa juz zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luqas26 myślisz że może to być winą poduszek?? Spotkałem się już z taką opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem co zrobić.Kumpel mechanik powiedział że możemy wsadzić nowe poduszki - prawdopodobnie poleca się tylko Lamfordera, i zobaczymy co się stnie.Jest możliwość później oddać te poduszki jeśli będzie po staremu.Powiem krótko w aucie poprostu jest za głośno.Pojeżdziłem innymi i jest znacznie ciszej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy beda orginalne czy zamienniki to tylo tyle na ile ci beda słuzyc wybór uzaleznij wiadomo ze orginał dłuzej pochodzi, ale inne firmy nie sa najgorsze a akurat poduszki pod silnikiem czy skrzynią nie sa trudne w wymianie jak np wahacze , wiec wcale nie polecałbym tych lemfordera bo ich koszt jest 3 razy wiekszy niz np krafta,chyba ze masz zamiar z 200 tys zrobic autem to kupuj te drogie.Zreszta dziwne ze zacząłeś wymiane od dwumasa , a nie sprawdzic poduszki co nic nie kosztuje w przeciwienstwie do wyjecia skrzyni i sprawdzenie dwumasa czy jeszcze spreżynuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak sprzawdzić poduszki we własnym garażu.U mnie mam wrażenie, że silnik ma taki niskie brzmienie jakby dudnił trochę.Jak ostatnio załadowałem bagażnik to trochę łagodniej chodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam wrażenie, że silnik ma taki niskie brzmienie jakby dudnił trochę

U mnie silnik też "dudnił", szczególnie wyraźnie było to słychac z wlotu filtra powietrza, okazało się że "szklanki" do wymiany (ale po załączeniu klimy większej różnicy nie było). Po wymianie autko dużo lepiej się zbiera, silnik pracuje ciszej i bardziej miękko, nie wiem jaki masz przebieg, ale jeśli powyżej 200 tys. to i tak warto to zrobic. :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...