Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KOSTKA STACYJKI - wymiana, fotostory, manual, zdjęcia.


krzysmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Noi dzisiaj przestała reagować totalnie na dwa kluczyki, licznik normalnie startuje, ale brak zapłonu.

Tak wiec jak to jest z tym demontażem? obejdzie sie bez demontażu kiery? ktos ma jakieś rady? Rozumiem że robota na 10min.

Według etki w polifcie99-> jest to numer

4B0905849

i kosztuje w ASO 185zł

Wcześniejszy numer pojawiajacy sie na watku jest do 97r tylko, z tym że 97 to rok przejsciowy i są tam aż 3 rózne numery

4A0905849 4A0905849B 4B0905849

Wymieniliśmy dzisiaj tą kostke na zamiennik mayle, chociaż po demontażu starej raczej była bez skazy wiec raczej nie w niej jest problem. Auto dalej nie odpala. Na ledwo żywym aku 8v podpiałem kompa pokazał sie bład immo, z tym że ikonka immo swieciła/mrygała na liczniku, tak wiec jakby bład złapał od niskiego ładowania, skasowałem bład. Podładowaliśmy kablami prąd, ikonka gasnie normalnie ale auto dalej nie odpala i gdzie tu teraz przyczyny szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem jak Kowi87, przekręcam kluczyk wyszystkie kontrolki się zapalają ale nie ma rozruchu,

Kowi87 napisz proszę co było powodem u Ciebie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to nie kostka stacyjki była przyczyną, 100% zasniedzeniu uległ styk na kablu stacyjka->rozrusznik, wiec nie przekazywało dalej prądu na rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kostka może być przyczyną pojawiania się wszelakich błędów jakie tylko mogą być w aucie ? Dodam ze auto odpala i jedzie ale czasem zapalają się wszystkie błędy i tryb awaryjny , czasem tak mam ppodczas gaszenia auta jak przekrece kluczyk minimalnie do tylu silnik pracuje A na zegarach takie głupoty się pojawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2018 o 04:11, piwoszek28 napisał:

może być przyczyną

Kostka raczej nie.  Jeśli jest wadliwa to po prostu niema reakcji po przekręceniu kluczyka i tyle .

A jakie masz te błędy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek70 napisał:

Kostka raczej nie.  Jeśli jest wadliwa to po prostu niema reakcji po przekręceniu kluczyka i tyle .

A jakie masz te błędy ? 

Czasami to mam  wszystkie jakie tylko mogą być.  światła się kładą i już nie wstają.  silnik słabnie.  abs poduszki itp.    jak poruszam kluczykiem to wszystko wraca do normy.   Jeśli nie kostka to co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy to miałem na myśli co komp pokazuje .  Wymień kostkę bo jeśli podczas jazdy coś się w niej pier...li to mogą być takie cyrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wymienie  ta kostkę bo to kasa nie duża.  mam nadzieję że pomoże

Edytowane przez piwoszek28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a3 miałem kiedyś problem, że auto tak jakby gasło podczas jazdy, wszystko gasło, zdarzyło się to trzy razy w ciągu całej eksploatacji, ale żaden mechanik nie mógł dojść co to mogło być, mówili, że masa. A to mogła być kostka stacyjki. Tymczasem wysiadła teraz w a4, auto stoi i czeka na lepsze dni :D Był moment, że odpalał po kilku próbach, później wszystko wróciło do normy, a dzisiaj już w ogóle nie zareagował. Mam nadzieje, że to wina kostki, bo problem jest tylko na ujemnych temperaturach. W dodatnich maszyna odpala jak cza! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany dziś mój ziomek chyba został dotknięty problemem kostki.

Auto odpalilo normalnie ale jakimś czasie nie mogą to odpalić.

Kontrolki w ogóle nie świecą ale rozrusznik kręci.nie mogę podłączyć kompa bo nie reaguje stacyjki.

Czy może to być winna kostka i jakiej firmy polecacie by nie robić tego za tydz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...