Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Czy ten wyciek jest groźny???


A3

Rekomendowane odpowiedzi

Ostanio zauważyłem drobny wyciek z początku myślałem że to spot pokrywy zaworów ale po dzisiejszych oględzinach stwierdziłem że cieknie z pod tej gumowej rurki na której są te dwie metalowe opaski http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17e3148bce3f8f6a.html i mam takie pytanko czy to jest groźny wyciek? co zrobić a raczej co wymienić aby zlikwidować ten wyciek?.

Z góry dzięki za pomoc :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na mój gust to nici z czipa przy tym wycieku :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić w związku z tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić w związku z tym??

Myślałeś o wyjeździe do tybetu ? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na mój gust to nici z czipa przy tym wycieku :gwizdanie:

...ale juz jest podobno :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam, pytam co trzeba wymienić aby w 100% wyleminować ten wyciek?

Chip to nie podobno tylko jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam, pytam co trzeba wymienić aby w 100% wyleminować ten wyciek?

Chip to nie podobno tylko jest

To chyba wina czipa :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program był robiony u Mastersa... ok rozumiem że to może być wina chipa ale co teraz zrobić aby wyeliminować ten wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź: co z czym łączy ta rura z zaciskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z czym ona łączy...bo się poprostu nie znam...załozyłem temat po to aby się dowiedzieć co zrobić aby wycieku nie było...czy mam zmienić tą rurke czy mam zmienić pół silnika czy mam zamienić turbine czy wogule zmienić silnik...na razie nie dostałem konkretnej odpowiedzi...

ort: wogóle / Poziek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo. Czym jest smarowany wirnik turbiny? Olejem. Skąd olej w tej rurze? Z turbiny. Czy to normalne? Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co jest do wymiany według Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odkreciles te dwie metalowe opaski i sprawdziles, w jakim stanie jest ten kawalek gumy.......?

Ja mialam podobna sytuacje i myslalam ze gdzies z silnika wydobywa sie olej.....a okazalo sie ze ta guma byla dziurawa i stad wydmuchiwalo olej,.........zalozylam nowa gume......i po wycieku ani sladu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje i taka opcja była by najlepsza jak by tylko ta gumka...ja nie mam czym nawet zdjąć tych opasek ale podajede do kogoś i zdejme.

Zakładając że ta gumowa rurka będzie dobra to w takim układzie jaka będzie przyczyna tego wycieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje i taka opcja była by najlepsza jak by tylko ta gumka...ja nie mam czym nawet zdjąć tych opasek ale podajede do kogoś i zdejme.

Zakładając że ta gumowa rurka będzie dobra to w takim układzie jaka będzie przyczyna tego wycieku?

Kolego...wez plaski srubokret i odkrec te opaski....sprawdz ten kawalek gumy...... a dopiero pozniej gdybaj .....co by bylo gdyby......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:embarrassed: jednak jestem tępy z mechaniki wiem :embarrassed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc już ci mówie co to jest jeśli masz nieznaczne ślady oleju w tym przewodzie dolotowym to normalne w silnikach z dużym przebiegiem i można śmiało jeździć dalej a jeśli jest tego oleju dużo to turbina pompuje olej w takim wypadku radze szybko wymienić turbinie albo zregenerować w przeciwnym razie grozi to uszkodzeniem silnika a wtedy koszty będą o wiele większe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje i taka opcja była by najlepsza jak by tylko ta gumka...ja nie mam czym nawet zdjąć tych opasek ale podajede do kogoś i zdejme.

Zakładając że ta gumowa rurka będzie dobra to w takim układzie jaka będzie przyczyna tego wycieku?

Kolego...wez plaski srubokret i odkrec te opaski....sprawdz ten kawalek gumy...... a dopiero pozniej gdybaj .....co by bylo gdyby......

zeby kobita udzielala takich rad facetowi .... :laghing2:

koniec swiata .... :bag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak .Pablo. napisał :th:

Prawdopodobnie jest gdzieś dziura od spodu, idź do sklepu po nową bo nie jest taka droga i wymieniaj, a jak wyciek nie ustąpi to wówczas się zacznij martwić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...