Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak często powinien się włączać wentylator klimatyzacji ?


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Jak często powinien włączać się wentylator od klimy gdy jest włączona??? zakładałem już jeden watek i zero odzewu.

proszę o odpowiedzi

pozdro

* po co zakładasz 2 taki sam wątek ? Nie wystarczył tamten ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam się chętnie dowiem, bo u mnie kazde zatrzymanie się dzisiaj włączało wiatrak... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, z tego co wiem to po wlaczeniu klimy chodzi on caly czas. Nie wiem jak jest w b6 natomiast w b5 napewno, moze sie zmieniac jego predkosc. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie wlacza i wylacza co chwile czy to moze oznaczac malo freonu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem, czy pojawiaja Ci sie jakies bledy na klimatronicu? moze vag cos mowi o tym, jezeli bys mial malo czynnika to nie wlaczyla by sie sprezarka ale wentylator powinien chodzic, ja jak mialem zepsuta klime, tzn po wypadku nie bylo czynnika to wentylator i tak chodzil. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy wyswietlaly mi sie jakies bledy ale teraz nie pamietam jakie ale cos od nawiewu ale klima chodzi perfekcyjnie[br]Dopisany: 03 Czerwiec 2008, 17:56 _________________________________________________aha jeszcze jedno zeby ktos zle nie zrozumial bo chodzi mi o ten wentylator co jest przy chlodnicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator się włączy wtedy gdy w układzie rośnie ćisnienie, w czasie jazdy chlodnica jest chłodzona powietrzem z pędu jazdy, a gdy się zatrzymamy to nie ma chłodzenia i dlatego częściej na postoju włącza się wentylator niż w czasie jazdy.

Włącza się co jakiś czas i tak ma być, wszystko jest wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie wlacza i wylacza co chwile czy to moze oznaczac malo freonu ???

Gdy jest za malo czynnika chlodniczego (freonu) w ukladzie najczesciej wlacza sie i wylacza sprezarka. Co do wentylatora to tak ma byc. W starszych modelach nie bylo dwustopniowej regulacji wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojechać na serwis klimy i sprawdzić ciśnienia w układzie. Albo zrobić serwis polegający na odciągnięciu tego czynnika co jest w aucie i nabicie klimy taką ilością jaka ma być. Wtedy wiadomo że jest ok. A wentylator włącza się sam zależnie od potrzeb, raz częściej raz rzadziej wszystko zależy od warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panowie dziwne, bo u mnie wiatrak od klimy chodzi przez cały czas po załączeniu klimayzacji.. a dodam, że dwa tygodnie temu, miałem naprawiany cały układ... Czyli, regeneracja spręrzarki, czyszczenie i osuszanie układu, no i wymiana osuszacza :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojechać na serwis klimy i sprawdzić ciśnienia w układzie. Albo zrobić serwis polegający na odciągnięciu tego czynnika co jest w aucie i nabicie klimy taką ilością jaka ma być. Wtedy wiadomo że jest ok. A wentylator włącza się sam zależnie od potrzeb, raz częściej raz rzadziej wszystko zależy od warunków.

Kolego tu nie masz racji. Masz ten sam model co ja i napewno wentylator wlacza sie razem ze sprezarka tyle ze na pierwszym biegu, po wzroscie cisnienia zalacza sie drugi bieg. Jezeli tak nie masz to u ciebie cos jest nie tak. Dodam ze nie jest tak w kazdym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojechać na serwis klimy i sprawdzić ciśnienia w układzie. Albo zrobić serwis polegający na odciągnięciu tego czynnika co jest w aucie i nabicie klimy taką ilością jaka ma być. Wtedy wiadomo że jest ok. A wentylator włącza się sam zależnie od potrzeb, raz częściej raz rzadziej wszystko zależy od warunków.

Kolego tu nie masz racji. Masz ten sam model co ja i napewno wentylator wlacza sie razem ze sprezarka tyle ze na pierwszym biegu, po wzroscie cisnienia zalacza sie drugi bieg. Jezeli tak nie masz to u ciebie cos jest nie tak. Dodam ze nie jest tak w kazdym aucie.

Odgrzeje kotleta :)

Mam pytanko. Czy ten drugi bieg chodzi u was troszkę jak odkurzacz ?? Bo jest na polu 30 stopni i stanę na chwile w korku i się włancza drugi bieg wentylatora i to trochę na zewnątrz słychać jak by odkurzacz chodził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest na 2 biegu to huczy jak nie wiem.

A czy to nie jest dziwne że się włąncza przy każdym postoju albo nawet wolniutkiej jeździe ? Temperatura na polo koło 30 stopni i silnik 90 stopni. Wydaje mi się że klima mi coś słabiej chłodzi ale narazie jestm na etapie pomiaru temperatury przy wylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz mało czynnika chłodzącego w układzie. U mnie w czasie wymiany okazało się, że w układzie było ok 450 g a klima i tak chodziła jak burza. Co do włączania drugiego biegu wentylatora, to chyba typowe. W trasie nie włącza się wogóle, ale chwila w korku i startuje co 3-4 minuty, a napewno na każdych światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy dodawaniu gazu na biegu jałowym kompresor na chwilkę (hamuje) wyłącza się i po chwili się znowu załącza dzieje się tak przy gwałtownym wciśnięciu gazu i puszczeniu a jak się stopniowo dodaje to się nie wyłącza. Podczas jazdy czy ruszania tez pewnie tak się dzieje ale tego sprawdzić już nie mogę z przyczyn wiadomych hehee czy u was tez tak się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Wyczytałem w instrukcji, że przy obciążeniu silnika kompresor się wyłącza, żeby nie zabierać mocy silnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie wentylatora klimatyzacji. Niech ktoś mi napisze jak to z nim w końcu jest? Czy po włączeniu klimatyzacji od razu się on uruchamia, czy dopiero (jak wyczytałem w poście #6 wysłanym przez KrzyHo) kiedy wzrasta ciśnienie w układzie? Pytam o to, ponieważ dziś byłem nabić klimatyzację. W zakładzie pracownik powiedział mi, że jest za duże ciśnienie (i w związku z tym zmniejszył nieco ilość czynnika). Wentylator mi się nie włączył po uruchomieniu klimatyzacji, ciśnienie ciągle rosło. I tu pojawia się następne pytanie. Gdzie jest jakiś czujnik, który odpowiada za włączanie się wentylatora? I czy 430g czynnika zamiast 550g (wg autodaty dla tego modelu), może spowodować jakieś spustoszenie przy ciągle zwiększającym się ciśnieniu? I na koniec jeszcze jedna sprawa: czy po uruchomieniu klimatyzacji kompresor chodzi cały czas czy po osiągnięciu żądanej temperatury powinien się sam wyłączyć i potem automatycznie włączyć? Z góry dzięki za odpowiedzi na którekolwiek z zadanych pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...