Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Licznik błędnie pokazuje prędkość


daro1808

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to troche uciązliwe licznik zawyza mi predkos nawet do ok 20 km/h

Przy mniejszych predkościach do 80 km/h jest to około 10 km/h natomiast powyzej 100 km/h jest to nawet 20km/h

Wydaje mi sie ze obrotomież tez za dużo pokazuje ponieważ bez problemu idzie do konca obrotów.

Czy da sie cos z tym zrobić? Prosze o jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to zacznijmy od kół/opon ... są w odpowiednim rozmiarze ???!!!! później błache ale skąd wiesz że przekłamuje ?? na klimatroniku kod 17 i chyba 27 lub 28 obroty i prędkość sprawdzałeś pozatym to nic mi nie przychodzi do głowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, a mnie sie wydaje ze byl zmieniony licznik z nie zostalo zmienione kodowanie i zamiast 4-ro cylindrowego masz 6-cio cylindrowego i dlatego klamie. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, a mnie sie wydaje ze byl zmieniony licznik z nie zostalo zmienione kodowanie i zamiast 4-ro cylindrowego masz 6-cio cylindrowego i dlatego klamie. Pozdrawiam Jocker01

jocker to nie obrotomierz tylko predkosciomierz koledze przeklamuje wiec liczba cylindrow nie ma nic do rzeczy.

jezeli masz prawidlowo dorbany profil opony do srednicy felgi, powodem przeklamywania moze byc zastosowanie licznika od a6. kola posiadaja wieksza srednice niz w a4. wiec wskazana predkosc bedzie zbyt duza. [br]Dopisany: 03 Czerwiec 2008, 23:19 _________________________________________________blad predkosci jest procentowy, wiec np jezeli przeklamuje o 20% to przy 60 km/h pokaze 72 km/h ale przy 100 pokaze juz 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi a mam jeszcze pytanko przy okazji... dlaczego na analogu prędkość różni sie od tego na climatonicu ??? jedyne co mi przychodzi do głowy to to że producent zawyża prędkość auta u mnie np zegar 100 a climatronic 106 tak że niewiele .. i w zasadzie przy każdej prędkości różnica jest prawie taka sama ... przy mniejszych do 80km/h różnica ok 6 km/h powyżej 80 różnica troszke większa ???

Czy to wszystko sprawka producenta czy poprostu analog niedomaga ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki standard w B5 że licznik trochę oszukuje. Granica błedu to tak +-6km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...