Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PORADA! Wymiana żarówek w 3-cim świetle stop Sedan


kujawaPGN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pany,

Posiadam sedana z nieskładanym oparciem kanapy tylnej.

A ażeby dostać się do 3-go światła stop trzeba najpierw wyciągnąć półkę tylną...

Na 4 żarówki w stopie świeci mi się tylko 1 i bardzo mnie to drażni...

Gdyby ktoś może podpowiedział co i jak z tą półka tylną to byłbym bardzo wdzięczny, bo wolę się zapytać, aniżeli podejść do sprawy samemu i na dzień dobry połamać jakieś uchwyty bądź też coś innego...

Jak już zdejmę półkę to podejrzewam że ze stopem nie będę miał problemu :wink:

Za pomoc z góry dziekuję :naughty:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półka jest z przodu na trzech zaczepach , szarpiesz do góry a następnie przesuwasz do przodu ( te 3 czarne zasuwki widać od strony bagażnika ) - pamiętaj żeby odłączyć światło stopu

teraz doczytałem że masz nieskładaną kanapę - nie wiem czy nie musisz odkręcić oparcia

podjedź do Wrześni to pokombinujemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem się właśnie ze trza zdjąć oparcie i że na przodzie półki są 3 zaczepy, później jakieś zasuwki lub uchwyty, które obczaiłem w bagaju...

hehe :) dzięki za zapro ale na razie sam spróbuje porzeźbić :wink:

---------- Post dopisany at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany at 14:33 ----------

ZROBIONE! :banan:

Wszystko poszło gładko i w miarę spokojnie.

Na szczęście niczego nie połamałem i nie uszkodziłem, po złożeniu nic w półce nawet nie charczy czego bardzo się obawiałem :)

Po krótce: (a nóż papier nożyczki się komuś przyda na przyszłość)

-pociągamy przód siedziska do góry, są tam dwa zatrzaski, po czym siedzisku jest już wolne,

-oparcie jest przykręcone dwoma torxami na dole, odkręcamy je, następnie wyjmujemy zagłówki i prowadnice zagłówków ( podważamy i same wyskakują, jest to konieczne!),

-oparcie teraz trzyma się na 3 uchwytach widocznych w bagażniku (przypominam że mam nieskładane oparcie, a nie wiem jak jest w składanym), chytamy mocno oparcie i energicznie wyciągamy ku górze,

-po tym zostaje już na sama półka, ma 3 klipsy na brzegu, starając się jak najbardziej wcisnąć dłoń pod półkę, pociągamy do góry aż ładnie wyskoczą,

-potem zostają 3 zaczepy, które również są widoczne od bagażnika, chwytamy mocno półkę i delikatnie ale zdecydowanie :naughty: pociągamy ją do siebie tzn. do środka auta :)

-trza uważać ażeby nie pokaleczyć głośników, a kostkę od 3-go stopu możemy odłączyć mając już luźną półkę, a nie jak to piszą przed przystąpieniem do całych tych czynności;

-potem już z górki, odkręcamy stop od półki, wyciągamy z plastikowej osłonki i mamy już listwe ;] dwie kolejne śrubki i 4 żarówki w5w (po prostu wciskane postojówki ;])

dziękuję i mam nadzieję że komuś się to przyda :)

A tu jak kumpel mi pomaga już przy składaniu :)

DSC01358.jpg

<br /><br />

DSC01360.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do światła stopu w b5 sedan nie trzeba wyjmować całej półki :whistling: Tylko zdejmuje się obudowę ze światełka i wyjmuje się płytkę z żaróweczkami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do światła stopu w b5 sedan nie trzeba wyjmować całej półki :whistling: Tylko zdejmuje się obudowę ze światełka i wyjmuje się płytkę z żaróweczkami :wink:

jest przykrecona od spodu czy jak ja wyjmujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale płytka jest przykręcona do półki dwoma śrubkami... od bagaja da się je odkręcić?? chyba ze jeszcze inna opcja?? jestem ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest w końcu z tym trzecim światłem "STOP"? Próbowałem zsunąć to obudowę, ale niestety nie chciała zejść... Tak jak by była przykręcona...

Od bagażnika trzeba ją odkręcić? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do światła stopu w b5 sedan nie trzeba wyjmować całej półki :whistling: Tylko zdejmuje się obudowę ze światełka i wyjmuje się płytkę z żaróweczkami :wink:

jest przykrecona od spodu czy jak ja wyjmujesz?

2fe30eeaedb74de9.jpg2fe30eeaedb74de9.jpg2fe30eeaedb74de9.jpg2fe30eeaedb74de9.jpg

przydatny temat , dodam że osłona swiatła moze "mocno trzymac " jeżeli samo światełko było mocno przykręcone , osłona jest na zatrzaski przyczepiona do listwy świetlnej a listwa 2 wkretami do półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie serio trzeba sie tak napi******* przy wymiamie tej żarówki? Padła mi jedna z tyłu a mam nie skladana kanape. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...