Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pasy bezpieczeństwa nie chcą się zwijać


spidzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w innym avantem z pasami przednimi, a konkretnie z tym ze po skonczonej jezdzie owe pasy nie chca sie zwijac tak jak powinny. Czy mozna jakos temu zaradzic? Autko troszke stalo gdyz mialo dzwonek i nikt nie zaryl wybiych bocznych szyb, czy jest mozliwe ze nalecialo tam jakiegos syfu i dlatego tak sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij nakłądkę słupka i zobacz co tam w trawie piszczy . Może ten cyngielek od regulacji wysokości pasa spadł z prowadnicy tamtej w sodku-ociera i ciezko sie zwija :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki panowie cos na tygodniu pokombinuje ale jak ktos ma jeszcze jakies pmysly to prosze pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra znalazlem dla Ciebie :)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=220&highlight=pasy

Generalnie jezeli przedtem Ci sie szybko zwijaly a teraz ciezko to uszkodzenie mechaniczne jezeli od czasu kupna tak masz to bym to zostawil....

Wielkie dzieki ... masz u mnie browarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij nakłądkę słupka i zobacz co tam w trawie piszczy . Może ten cyngielek od regulacji wysokości pasa spadł z prowadnicy tamtej w sodku-ociera i ciezko sie zwija :mysli:

Ja tak miałem po stronie pasażera i w dodatku mechanizm do regulacji jakoś dziwnie chodził (zacinał się na niektórych poziomach i pas zwijał się prawidłowo tylko na "ostatnim piętrze"). Zabrałem się za rozbieranie obudowy słupka (po doświadczeniach z tylną kanapą zabrałem się do tego bardzo delikatnie) ale niestety nie udało mi się tego zdemontować. Jak się później okazało moje mocowanie się z tą obudową przyniosło oczekiwane efekty: winda dla pasów zatrzymuje się ładnie na wszystkich poziomach i na każdym poprawnie rozwija i zwija pas.

Dzięki za podpowiedź :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ;):hi:

Podczepiam się tu do tematu. Gdyż mam podobny problem z pasami - nie zwijają się i czasem nawet zacinają się. Chciałbym wymienić całe pasy gdyż już szkoda mi czasu na zabawę. Tylko jest trochę tych rodzajów pasów do A4 chyba ze 3 rodzaje!

Nie wiecie może jakie idą do wersji po lifcie? Jakiś link może? Rozbierałem zaglądałem jedne są z bolcami więc wiem tylko że ja nie mam z bolcami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jak pas zwija się tylko powoli to od brudu który sie na nim gromadzi, stary sprawdzony sposób to... bierzemy jakąś najlepiej mikrofibre, moczymy ją tak aby była wilgna i cały pas przecieramy....działa. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja rozbierałem już kilka razy pas i zacina się napinacz - mechanizm na samym dole. Więc chyba trzeba będzie kupić używkę. Przechodziłem już przez etap czyszczenia - więc nie pomaga ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ja rozbierałem już kilka razy pas i zacina się napinacz - mechanizm na samym dole. Więc chyba trzeba będzie kupić używkę. Przechodziłem już przez etap czyszczenia - więc nie pomaga ;(

Tylko uważaj z używkami bo łatwo można trafić na pasy z auta po wypadku, ale to pewnie wiesz.

Generalnie nie jest zalecane kupowanie używanych pasów bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wyczyściłem i trochę lepiej działają ale nadal jest problem raz wracają raz nie.

Pewnie da się coś jeszcze zrobić ale ostatnio tyle przesiedziałem przy samochodzie i z mechanizmem wycieraczek, to z oświetleniem w drzwiach i bagażniku że nie wiem kiedy mi się zechcę ponownie do tego zajrzeć.

Nazbierało mi się troszkę tych małych usterek, małych ale bardzo przydatnych :naughty:

Qrde choć wybieram się nad morze więc pasowało by to zrobić przed! :angry:

No nic jest weekend więc może troszkę pogrzebię jeszcze

Powiedzcie mi jeszcze co z tym dzyndzlem co spada? W razie czego są to pasy do samochodu po lifcie 1999r. model 2000. Pasy bez tzw "bolca".

Może ktoś robił foty przy naprawianiu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...