Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupujemy prostownik.


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

W lidlu kupiłem za 69, prąd 3,8A. Ile godz nie pamietam ale nie wiecej niz 12 tyle ze aku nie był rozładowany na maxa. Ładowałem aku 72Ah ale jak bede zmieniał to kupie 85Ah. Polecam ten z lidla. Wykonanie jego jest ok. Moim zdaniem kupic własnie taki tańszy prostownik który daje rade niz drogi za kilkaset zł bo jak aku padnie to i tak musisz kupic aku to drogi prostownik nie bedzie Ci wtedy potrzebny bo zeby podładowac przed zimą sprawny aku wystarczy prostownik z lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten prostownik może przeładować akumulator, PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 75A 6V/12V SOLIDNY -OD RĘKI (2959342707) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Funkcja rozruchu może się czasami przydać ale zabezpieczenie też jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lidlu kupiłem za 69, prąd 3,8A. Ile godz nie pamietam ale nie wiecej niz 12 tyle ze aku nie był rozładowany na maxa. Ładowałem aku 72Ah ale jak bede zmieniał to kupie 85Ah. Polecam ten z lidla. Wykonanie jego jest ok. Moim zdaniem kupic własnie taki tańszy prostownik który daje rade niz drogi za kilkaset zł bo jak aku padnie to i tak musisz kupic aku to drogi prostownik nie bedzie Ci wtedy potrzebny bo zeby podładowac przed zimą sprawny aku wystarczy prostownik z lidla.

Optymalnie aku ładuje się prądem 0,1 pojemności elektr. przez 10 godz. ty masz 72Ah więc optymalny byłby 7-8 A a masz 3,8 A - swoja trochę nędzna wartość do ładowania aku z diesla.

Przy zamienie aku na większy należy zrobić to z rozwagą bo alternator nie będzei ci go optymalnie podładowywał i z zurzycie takiego aku nastąpi szybciej aniżeli tego optymalnego 72Ah

Czy ten prostownik może przeładować akumulator, PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 75A 6V/12V SOLIDNY -OD RĘKI (2959342707) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Funkcja rozruchu może się czasami przydać ale zabezpieczenie też jest ważne.

nie znalazłem informacji by miał automatyczne wyłączeni po naładowaniu.

Rozważ jeszcze raz funkcję rozruchu ... na kiego ci to potrzebne w obecnych autach osobowych tym bardziej o tak kiepskich parametrach ... tylko szybciej uszkodzisz ten sprzęt.

Kup tego CETEK niewiele droższy ... jak masz garaż możesz na nim auto zostawić podpięte nawet i pół roku a akku będzie w perfekcyjnej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lidlu kupiłem za 69, prąd 3,8A. Ile godz nie pamietam ale nie wiecej niz 12 tyle ze aku nie był rozładowany na maxa. Ładowałem aku 72Ah ale jak bede zmieniał to kupie 85Ah. Polecam ten z lidla. Wykonanie jego jest ok. Moim zdaniem kupic własnie taki tańszy prostownik który daje rade niz drogi za kilkaset zł bo jak aku padnie to i tak musisz kupic aku to drogi prostownik nie bedzie Ci wtedy potrzebny bo zeby podładowac przed zimą sprawny aku wystarczy prostownik z lidla.

Optymalnie aku ładuje się prądem 0,1 pojemności elektr. przez 10 godz. ty masz 72Ah więc optymalny byłby 7-8 A a masz 3,8 A - swoja trochę nędzna wartość do ładowania aku z diesla.

Przy zamienie aku na większy należy zrobić to z rozwagą bo alternator nie będzei ci go optymalnie podładowywał i z zurzycie takiego aku nastąpi szybciej aniżeli tego optymalnego 72Ah

Niby tak ale dla podładowania przed zimą myślę wystarczy 3,8A nawet jeśliby miał ładować dwa razy dłużej. Mam alternator 140A więc myślę, że da radę 85Ah naładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie aku ładuje się prądem 0,1 pojemności elektr. przez 10 godz. ty masz 72Ah więc optymalny byłby 7-8 A a masz 3,8 A - swoja trochę nędzna wartość do ładowania aku z diesla.

czy są takie małe prostowniki (wersja do schowka) :grin: jak z Lidla, czy Biedronki, ale o większym prądzie powiedzmy 7-8A

Kup tego CETEK niewiele droższy ... jak masz garaż możesz na nim auto zostawić podpięte nawet i pół roku a akku będzie w perfekcyjnej kondycji.

kolego o jakim CETEKu mówisz. Możesz podać link lub przynajmniej cenę to sobie sam znajdę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Znajdź post #42 a będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Znajdź post #42 a będziesz wiedział

dzięki za namiary :wink:

Prąd wyjściowy 5A, mogłoby być trochę więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są CTEKi np. 7A/10A, oczywiście droższe.

Ten 5A jest odpowiedni do: 1.2–110Ah up to 160Ah for maintenance. Ładowałem akumulator w swoim aucie, które z racji silnika ma mocny akku i nie było żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Znajdź post #42 a będziesz wiedział

dzięki za namiary :wink:

Prąd wyjściowy 5A, mogłoby być trochę więcej

Są i o większym prądzie , tylko ta cena....

Wszystkie | CTEK Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są CTEKi np. 7A/10A, oczywiście droższe.

Ten 5A jest odpowiedni do: 1.2–110Ah up to 160Ah for maintenance. Ładowałem akumulator w swoim aucie, które z racji silnika ma mocny akku i nie było żadnego problemu.

słyszałem, że prąd ładowania powinien być w skali 1/10 do poj. aku np. aku 80Ah prąd powinien być 8A

ale chyba nic się nie stanie jak prąd będzie mniejszy, najwyżej trochę dłużej się będzie ładował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...