Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All B5] Jak zdemontować dolny zawias drzwi kierowcy


leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam luz w dolnym zawiasie przednich drzwi. Doszedłem, że jest to wina sworznia zawiasu, zakupiłem drugi kompletny zawias, udało się nawet pod kolor :) . Tylko zawsze musi być jakieś ALE...... :confused4: .

Może ktoś wie jak najprościej zdemontować dolny zawias ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ijak poradziles sobie z tym zawiasem??Przede wszystkim drzwi raczej powinienes sciagnac zeby dojsc do sruby ktora jest od zewnatrz a druga przykrecana jest od srodka,czyli musisz zdjac plastik na dole po lewej stronie,miedzy przewodami znajdz otwor ktorym dojdziesz do sruby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak udało się :). Trzeba było zdjąć drzwi, ja je odsunąłęm ,tak żeby nie wyciągać kabli zasilające instalację w drzwiach...odpiąłem tylko wtyczki znajdujące się pod plastikiem po lewej przy nogach kierowcy żeby mieć zapas kabli do udsunięcia drzwi.

Dolny zawias trzyma 4 śruby: 2 torksy na drzwiach (bezproblemowy dostęp) i 2 trzynastki na słupku. Jedną 13 jak wyżej pisze kolega odkręca się przedłużką (od wewnątrz samochodu), a ta drugą (od zewnątrz słupka drzwi)- odkręcamy dopiero po zdemontowaniu drzwi. Aby zsunąć drzwi z górnego zawiasu należe odkręcić śrubkę 6 kontrująca sworzeń.

Cała zabawa była z ponowną regulacją, pomimo tego że przykręciłem nowy zawias trzeba było wyregulować drzwi.....zanim to zrobiłem uszczelka w drzwiach popiskiwała na nirównościach.

Drogą prób i nie powodzeń doszedłem do wprawy w regulacji: najpierw zawias, potem prowadnica szyby (regulacja po zdjęciu boczka) a na koniec rygiel na środkowym słupku.

Może komuś się przyda. Wiem, że zawiasy szczególnie dolne lubią się wycierać. Ja nie kombinowałem udało mi się zakupić używkę w dobrym stanie za 30 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...