Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie bezpiecznika POMPY Paliwa!


miloszvip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z palącym się bezpiecznikiem od pompy paliwa.Nie mam zielonego pojęcia co to może być.Dodam tylko,że posiadam silnik 1.8 T.96

A i jeszcze jedno...;) "wszystko zaczeło się dziać od tego jak poczułem woń paliwa w samochodzie" wymieniłem zawór przez jakis czas nie palil bezpieczników... a terez znowu zaczął. Dodam jeszcze,że wymieniłem pompe paliwa + pływak.. i dalej zle pokazuje i wariuje... a zapomniałem dodać,że korek od wlewu paliwa tez wymieniłem! pomózcie.. bo rece mi już opadają...z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pali bezpiecznik po przejechaniu przez ciebie jakiegoś odcinka czy od razu po przekręceniu kluczykiem? Druga sprawa zrób prosty test odkręć korek wlewowy paliwa i wtedy odpal i zobacz czy dalej będzie go palić, jeśli masz problem z odpowietrzeniem zbiornika paliwa pompka szybko się nagrzewa i pali bezpiecznik. Wskazania paliwa potrafią wariować w momencie gdy nie działa poprawnie odpowietrzanie zbiornika pompka zasysając paliwo wciąga zbiornik do środka u mnie było dokładnie to samo co u ciebie paliło bezpiecznik i wariowały wskazania poziomu paliwa, powodem jest najprawdopodobniej zaworek znajdujący się na puszce od filtra powietrza powinien cykać cały czas:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kolega napisał tylko że zaworek nie będzie cykał cały czas tylko to jakiś czas na wyższych obrotach silnika czy jak jest on zimny to nie będzie cykał, to takie malutkie sprostowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij nadkole od strony wlewu paliwa i sprawdz zaworek ten kulką być może się zaciął,przerabiałem taki przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ściągnij jeden wężyk i i zobacz czy w ogóle on trzyma czy nie jak zacznie ci cykać to dodaj mu gazu i powinien przestać a jak będzie dalej ciągnął to znaczy że uszkodzony a zakładałeś nowy czy ze szrotu ?? i sprawdź jeszcze jak odepniesz ten wężyk za zaworem czy jest drożny dmuchnij w niego i będziesz wiedział :) a z resztą czy ten zawór jest uszkodzony możesz sprawdzić jeszcze jak ci spali bezpiecznik to zobacz czy w okolicach wlewu baku ci syczy jak nie to znaczy że nie zawór tylko pompa się może przycierać jak się troszkę nagrzeje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pirwsza i najwazniejsza próba odkęć korek i wtsedy niech silnik pracuje i napisz na forum co wyszło po teście bo szukasz pomocy prawda? my móśimy też mieć informacje żeby ci pomóć!:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na palenie bezpiecznika pomogło rozebranie korka wlewu , przeczyszczenie go i poskładanie. Nie wiem czy kupiłeś nowy .

Paliło bezpiecznik po ok. 5 km jazdy.

Wg mnie węże odpowietrzania masz drożne. To dolot który zasysa opary powoduje tak duże podciśnienie w zbiorniku , jeśli korek nie równoważy tego podciśnienia to zbiornik jest zasysany .

Zaworek na filtrze dałeś nowy? Jest możliwość że się przycina w pozycji otwartej , wtedy ilość zasysanego powietrza jest większa , większa niż przepustowość korka wlewu .

Zaworek powinien rytmicznie cykać , czuć to łapiąc palcami ( u niektórych klepie bardzo głośno , u mnie jest to wręcz niesłyszalne ).

---------- Post dopisany at 00:49 ---------- Poprzedni post napisany at 00:47 ----------

Poziom paliwa wariuje ponieważ dno zbiornika podnosi się razem z pływakiem i pompą .

---------- Post dopisany at 00:50 ---------- Poprzedni post napisany at 00:49 ----------

Mi zrywało pływak z zaczepu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...;) jeżdzę bez korka wlewu paliwa i nie pali mi bezpiecznika jak na razie.. problem dalej istnieje z pływakiem(prawdopodobnie spadł) bo raz pokazuje tak a raz tak. Więc jaka w końcu diagnoza?:P możecie mi to w jakiś "obrazkowy" pokazać? Z góry dziękuję!

---------- Post dopisany at 10:36 ---------- Poprzedni post napisany at 10:35 ----------

Korek kupilem na "szrocie":) od Omegii.. o dziwo pasuję;)

a zawór elektrostatyczny uzywany z 1.8 z takimi samymi numerami jak moj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...;) jeżdzę bez korka wlewu paliwa i nie pali mi bezpiecznika jak na razie.. problem dalej istnieje z pływakiem(prawdopodobnie spadł) bo raz pokazuje tak a raz tak. Więc jaka w końcu diagnoza?:P możecie mi to w jakiś "obrazkowy" pokazać? Z góry dziękuję!

---------- Post dopisany at 10:36 ---------- Poprzedni post napisany at 10:35 ----------

Korek kupilem na "szrocie":) od Omegii.. o dziwo pasuję;)

a zawór elektrostatyczny uzywany z 1.8 z takimi samymi numerami jak moj

Cały problem w korku lub/ i tym zaworku na filtrze jeśli się przycina. Pływak zerwało z zaczepów jak zassało zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2012 o 20:33, spawacz1 napisał:

kolego pali bezpiecznik po przejechaniu przez ciebie jakiegoś odcinka czy od razu po przekręceniu kluczykiem? Druga sprawa zrób prosty test odkręć korek wlewowy paliwa i wtedy odpal i zobacz czy dalej będzie go palić, jeśli masz problem z odpowietrzeniem zbiornika paliwa pompka szybko się nagrzewa i pali bezpiecznik. Wskazania paliwa potrafią wariować w momencie gdy nie działa poprawnie odpowietrzanie zbiornika pompka zasysając paliwo wciąga zbiornik do środka u mnie było dokładnie to samo co u ciebie paliło bezpiecznik i wariowały wskazania poziomu paliwa, powodem jest najprawdopodobniej zaworek znajdujący się na puszce od filtra powietrza powinien cykać cały czas:wink:

U mnie jest ten problem że po przekreceniu kluczyka od razu przepala bezpiecznik. Nie posiadam korka wlewu paliwa i nie wiem czy dziala ten zaworek od odpowoetrzania zbiornika. Dodam ze silnik przeszedł remont i jest jeszcze jeden problem bo nie równo chodzi jakby na cyla jednego nie palił. Wtryski sa sprawne bo sprawdzałem ale martwi mnie ze moze być pompa paliwa walnięta dlatego nie rowno chodzi(zbyt mała ilosc paliwa na cylinder) lub ze zapowietrza sie zbiornik i tak jak pisał kolega wyzej ze to moze byc wina przegrzewania sie pompy. Bo przepala teraz tylko od pompy paliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 22:46, Rafał 18t napisał:

U mnie jest ten problem że po przekreceniu kluczyka od razu przepala bezpiecznik. Nie posiadam korka wlewu paliwa i nie wiem czy dziala ten zaworek od odpowoetrzania zbiornika. Dodam ze silnik przeszedł remont i jest jeszcze jeden problem bo nie równo chodzi jakby na cyla jednego nie palił. Wtryski sa sprawne bo sprawdzałem ale martwi mnie ze moze być pompa paliwa walnięta dlatego nie rowno chodzi(zbyt mała ilosc paliwa na cylinder) lub ze zapowietrza sie zbiornik i tak jak pisał kolega wyzej ze to moze byc wina przegrzewania sie pompy. Bo przepala teraz tylko od pompy paliwa 

Właśnie dziś rano chciałem jechać do pracy i zonk, kręci nie pali . Spalony bezpiecznik chyba to 28 ( 20A) pompa paliwa, włożyłem drugi i odrazu spaliło. Możliwe że pompa siadła ? Spieszyłem się i pojechałem drugim autem. Jutro wrócę z pracy i zacznie się szukanie . Ktoś miał podobnie że odrazu po kluczyku pali bezpiecznik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w B5, gdy włączyłem sam zapłon (żeby kontroli się tylko zaświeciły) wszystko było oki, ale przy próbie odpalenia samochodu odrazu paliło mi bezpiecznik od pompy paliwa. U mnie problemem okazał się przetarty kabelek na drugim wtrysku i robił zwarcie przy próbie odpalenia, zlutowałem, zaizolowałem i auto do dziś jeździ bez problemu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2022 o 20:15, Mariox37 napisał:

Dzięki jutro będę walczył :thumbup1:

Okazało się że zawarło przewody od cewki,  kupione nowe wtyczki i przewody ( zestaw naprawczy cewki 4szt) Trzeba będzie wyciąć, wlutować i będzie git. :) 

 

IMG_20220718_103520.jpg

IMG_20220721_172618.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...