Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie radio? ALPINE 9886R czy PIONEER DEH-P700BT


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić jedno z tych radyjek, tylko nie wiem które byłoby lepszym wyborem. Przy wyborze radia jak widać sugierowałem się kolorystyką (czyli czerwone podświetlenie oraz czarny panel) aby ładnie się komponowało. Które byście wybrali i dlaczego??

a tu liniki

http://alpine-europe.com/index.php?id=cda-9886r

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Products/CarAudioVideo/Source/CD-Players/DEH-P700BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio,jak zakladalem alarm,chlopaki z dzialu CARAUDIO zakladali taka alpine+cala reszte do

golfa IV,widzialem jak zestrajali ja ze wzmacniaczem,powiem jedno-ma niewyobrazalna

ilosc funkcji i naprawde super animacje na wyswietlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ilość animacji a jakość dźwięku to co innego. Z własnego doświadczenia wiem że do takiego Audi A4 ten Pioneer to po prostu elektrownia dźwięku. Firma Alpine głównie słynie z tego że wygrywają niektóre konkursy na najmocniejszy zestaw car-audio ale tam wygrywają głośnikami. Według mnie nie zastanawiaj się tylko bierz tego Pioneera. Jeśli jeszcze będziesz wymieniał głośniki na Pioneer lub Hertz to już masz super audio w swojej A4.

Pozdrawiam,

adi92

PS. Dodam tylko że Pioneer na 100% ma zmianę koloru wyświetlacza i przycisków. --> 10 kolorów. http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/DEH-P700BT/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ilość animacji a jakość dźwięku to co innego. Z własnego doświadczenia wiem że do takiego Audi A4 ten Pioneer to po prostu elektrownia dźwięku. Firma Alpine głównie słynie z tego że wygrywają niektóre konkursy na najmocniejszy zestaw car-audio ale tam wygrywają głośnikami. Według mnie nie zastanawiaj się tylko bierz tego Pioneera. Jeśli jeszcze będziesz wymieniał głośniki na Pioneer lub Hertz to już masz super audio w swojej A4.

Pozdrawiam,

adi92

PS. Dodam tylko że Pioneer na 100% ma zmianę koloru wyświetlacza i przycisków. --> 10 kolorów. http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/DEH-P700BT/index.html

co ty mu doradzasz :wallbash: glosniki pioneer ? to najwiekszy szit jaki mozna wlozyc do auta ... juz chyba alphard robi lepsze glosniki....

twoje doswiadczenia z car-audio chyba opieraja sie na aukcjach allegro i tego co tam pisza super-sprzedawcy

bierz alpine ... w stosunku do tego pionka jest duzo lepsza

mimo ze pioneer nie robi zlych radioodtwarzaczy to glosniki robi tragiczne

ALPINE I CLARION przoduja na rynku radioodtwarzaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ilość animacji a jakość dźwięku to co innego. Z własnego doświadczenia wiem że do takiego Audi A4 ten Pioneer to po prostu elektrownia dźwięku. Firma Alpine głównie słynie z tego że wygrywają niektóre konkursy na najmocniejszy zestaw car-audio ale tam wygrywają głośnikami. Według mnie nie zastanawiaj się tylko bierz tego Pioneera. Jeśli jeszcze będziesz wymieniał głośniki na Pioneer lub Hertz to już masz super audio w swojej A4.

Pozdrawiam,

adi92

PS. Dodam tylko że Pioneer na 100% ma zmianę koloru wyświetlacza i przycisków. --> 10 kolorów. http://www.pioneer.pl/pl/products/25/121/61/DEH-P700BT/index.html

kolego,a po ktorej czesci mojego postu wnioskujesz,ze mam zdani,ze ilość animacji a jakość dźwięku to samo :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Passata B5 97' i miałem w nim car audio Alpine. Dodam że był to nowy sprzęt a nie używany. Jeśli podkręciłem mocniej Niskie tony to cały samochód trzeszczał. Założyłem Pioneerka. I wszystko pięknie grało. Samochód pożyczyłem na kilka dni bratu on mi dał w zamian B4 Passata z radiem Pioneera i głośnikami 165mm Hertza. Też grało lepiej niż Alpine. Więc mówiłem że wiem to z mojego doświadczenia. Cały zestaw Alpine był warty ponad 2000zł. To jest forum i wydaje mi się że jeżeli ktoś zadaje pytanie a ktoś inny miał podobną sytuacje i wie coś o tym to może o tym napisać w danym temacie.

naprawde super animacje na wyswietlaczu.

Radio CD/MP3 jest po to aby grało a nie do patrzenia na nie jakie animacje pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Passata B5 97' i miałem w nim car audio Alpine. Dodam że był to nowy sprzęt a nie używany. Jeśli podkręciłem mocniej Niskie tony to cały samochód trzeszczał. Założyłem Pioneerka. I wszystko pięknie grało. Samochód pożyczyłem na kilka dni bratu on mi dał w zamian B4 Passata z radiem Pioneera i głośnikami 165mm Hertza. Też grało lepiej niż Alpine. Więc mówiłem że wiem to z mojego doświadczenia. Cały zestaw Alpine był warty ponad 2000zł. To jest forum i wydaje mi się że jeżeli ktoś zadaje pytanie a ktoś inny miał podobną sytuacje i wie coś o tym to może o tym napisać w danym temacie.

naprawde super animacje na wyswietlaczu.

adi92 napisal:

Radio CD/MP3 jest po to aby grało a nie do patrzenia na nie jakie animacje pokazuje.

a samochod jest po to zeby jezdzil,a nie gral :hi:

cos sie tak tych animacji przyczepil :gupek2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu uważam że w miejsca tych animacji mogą zająć inne przydatniejsze funkcje.

czyli,jak radio ma animacje-jest do d*py?

:co: :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ale powiedz tak szczerze co byś wolał mieć fajne animacje czy np. moc 4x 60Watt? Powiedz czy w ogóle po co Ci animacje w radiu?

chcialbym miec jedno i drugie :),bo dlaczego nie?

PS.w tej firmie CARAUDIO (nazywa sie inaczej) robia profesjonalne naglosnienie,auta "robione" u nich wygrywaja rozne zawody (maja sporo pucharow),wiec skoro wsadzili ta alpine,to musi byc dobra,ale

sa ludzie,ktorzy uwazaja,ze A4 to kicha( :angry:),wiec i z ta alpina moze byc podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się ze wszyscy wskażą alpina a tu jak zawsze podzielone zdania. Każdy chciałby mieć jedno i drugie :> ale pierwszorzędną sprawą w moim przypadku jest jakość dźwięku funkcjonalność i moc, niestety w tym modelu jeszcze 4x50 a szkoda bo bym się nie zastanawiał, a więc pozostaje kwestia jakości. Odnosząc sie do tego co wspomniałeś

Miałem Passata B5 97' i miałem w nim car audio Alpine. Dodam że był to nowy sprzęt a nie używany. Jeśli podkręciłem mocniej Niskie tony to cały samochód trzeszczał. Założyłem Pioneerka. I wszystko pięknie grało. Samochód pożyczyłem na kilka dni bratu on mi dał w zamian B4 Passata z radiem Pioneera i głośnikami 165mm Hertza. Też grało lepiej niż Alpine. Więc mówiłem że wiem to z mojego doświadczenia. Cały zestaw Alpine był warty ponad 2000zł. To jest forum i wydaje mi się że jeżeli ktoś zadaje pytanie a ktoś inny miał podobną sytuacje i wie coś o tym to może o tym napisać w danym temacie.

może po prostu była to kwestia wysterowania (nie wiem nie znam sie ale tak gdybam :mysli:) Już sam nie wiem co by było lepsze biorąc pod uwagę ze mam zamiar w przyszłości trochę rozbudować audio w mojej a4 tylko sam jeszcze nie wiem w co bym się bawił. Ale pozostawię to na później,

Czyli pod względem jakości dźwięku co byście wybrali z tych dwóch radyjek???? (wiem ze to tez kwestia głośników ale pomińmy to )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral alpina...

nie jestem znawca, ale w kregu moich znajomych firma alpine uznawana jest za bdb jesli chodzi o car audio, potem clarion chociaz ten mi sie nie podoba jesli chodzi o desing. ja prawdopodobnie wybralbym zawsze alpina.

chociaz byc moze pioneer jest lepszy jesli chodzi o dzwiek, nie wiem, to moje czysto subiektywne zdanie, mialem alpina i bylem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn 3:1 dla Alpiny,a jak by adi92nie oplacil ostatnio rachunku

za internet,to bylo by 3:0 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radyjko Alpina 9885R i gra bardzo ladnie i czysto, wogole Alpiny inaczej odtwarzaja dzwiek, od razu widac ze mocniej i jakosc wysmienita, a pioneery to ta sama polka co sony, dla mnie nie maja pierdniecia do Alpiny, mialem wczesniej sony gt300 (nie smiac sie prosze) na chwile ale tylko dla tego ze w miare sie komponowalo i nie rzucalo sie w oczy, no ale sony, wiec postanowilem zmienic i choc kumpel pare pioneerkow mi przymierzal (ale w swoim mial stara Alpine) to bardziej mnie to radio draznilo niz chachalo. Pozniej jak Alpine przepielismy to wogole, od razu czujesz muzyke. Zdecydowalem - Alpina i tylko nie wiedzialem jeszcze, ktory model. Zdecydowalem sie wlasnie na ten 9885r bo 9887r dwa razy drozszy, a raczej takich potrzeb nie mam. Sa starsze modele 4x60 co dopiero wymiataja. A jak chcesz miec jakies wodotryski w Audi to wstaw sobie akwarium, a 16 kolorow i 5000 luminacji to po co Ci jak i tak bedziesz uzywal tylko czerwonego, a poza tym nie wiem jak Tobie ale zadne body pioneera mi sie nie podoba. Jak zalozysz Alpine to napewno powiesz - to jest radio do tego auta. W 9886r draznic moze Cie srebrna ramka i jasne body ale nic poza tym.

Co do glosnikow to jak masz kase kup rokfordy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wybrac losowo. Nie odczujesz roznicy. Ja mam odpowiednika tego pionka w mojej A4 i kierowalem sie nastepujacymi kryteriami, 3 RCA wysokonapieciowe i podswietlanie i design pasujacy do auta, reszta mi kolo ,,,,lata,,,co za roznica,,,radio ma wysylac czysty i silny sygnal,,,loda i tak nie zrobi,,,a w tym przedziale cenowym jakosc dzwieku jest bardzo podobna,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ale powiedz tak szczerze co byś wolał mieć fajne animacje czy np. moc 4x 60Watt? Powiedz czy w ogóle po co Ci animacje w radiu?

4x60 watt to masz w teorii i tak ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

Małe pytanko. 40, 50, 60 watt. Dla mnie bajka ? Ile tak serio tych watow dochodzi na głosnik ?

stawiam max 12,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...