Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Jakie świece do A4 1.8T Quattro Avant 99' ?


bero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym sie poradzić, bo przymierzam się do wymiany świec i przewodów zapłonowych...

no i nie wiem co i jak:D hehe jakie świece jakie kable:D od razu mówię że nie mam pojęcia jakie świece mam teraz :)

Dzięki za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIECE NGK PFR6Q platynowe koszt za komplet okolo 180 zl, przewody Beru lub NGK. Koszt około 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 1.8T i gdzie tam widzisz przewody zapłonowe?

Nasadki na cewki mają taką samą żywotność jak same cewki, więc nie widzę potrzeby ich wymieniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIECE NGK PFR6Q platynowe koszt za komplet okolo 180 zl, przewody Beru lub NGK. Koszt około 200 zł

cena tez z kosmosu ladnie. Ja taki kpl sprzedaje po jakies 130zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam ze NGK to najgorszy wybor nozesz wybrac sobie cos innego z tabelki:

index.php?get=1&f=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/size]_________________________________________________

Osobiscie uwazam ze NGK to najgorszy wybor nozesz wybrac sobie cos innego z tabelki:

index.php?get=1&f=1

poprzedni wlasciciel mojej :a4fan: :a4fan: na tych swiecach zrobil 80tysiecy i byly dobre, gdy bym nie popatrzyl w ksiazke serwisowa to dalej bym na nich jezdzil, wiec nie uwazam ze ngk to szajs skoro tyle wytrzymaly, i ja rowniez takie zalozylem, i jezdze bez problemow, tylko tyle ze ja kupowalem w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iscie uwazam ze NGK to najgorszy wybor nozesz wybrac sobie cos innego z tabelki:

a mi sie wydaje (a moze mi sie tylko wydaje :) ) ze te swiece ngk byly motowane seryjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje (a moze mi sie tylko wydaje :) ) ze te swiece ngk byly motowane seryjnie?

dokladnie do APU, ARk, AJL, AWT, ADR w orginale szly ngk longlive

Boscha do ADR

beru do ADR, ARG,APT

I TAKIE KUPILEM W ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz bedziesz gazowal samochod wiec tam beda troszke inne swiece i do tego wymiana co 12k wiec nie wydawaj 180 PLN tylko poczekaj co powie Ci gazownik....

kolega nic nie pisze nic o gazowaniu, chyba ze ma zamiar gazowac, to co innego, wiem ze piszemy tu o swiecach, i to nie temat o tym co gaz robi z autem, ale dorzuce dwa zlowa gazowanie 1.8T to zabojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz bedziesz gazowal samochod wiec tam beda troszke inne swiece i do tego wymiana co 12k wiec nie wydawaj 180 PLN tylko poczekaj co powie Ci gazownik....

kolega nic nie pisze nic o gazowaniu, chyba ze ma zamiar gazowac, to co innego, wiem ze piszemy tu o swiecach, i to nie temat o tym co gaz robi z autem, ale dorzuce dwa zlowa gazowanie 1.8T to zabojstwo.

Ale ja wiem ze on zaklada gaz i dlatego taka a nie inna odpowiedz. Gazowanie kazdego samochodu to zabojstwo jezeli nie eksploatuje sie instalacji z glowa. Ja mam gaz od roku i wszystko jest ok, tylko ze ja bardzo dbam o niunie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8t i gaz.... omg :thumbdown: Ile robisz rocznie kilometrow ze Ci sie to oplaca.... chociaż znam przypadek ze cieńki 900cm przecudnie chodzi na gazie :evil: Wiecie jak sie jezdzi takim malenstwem? Miażdząco. Pali 14l gazu nie jedzie wcale :kox: ale auto jest firmowe..... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj, moze masz inne zdanie na ten temat ale bez skrajnych opinii. Jak ktos nie dba o silnik, nie potrafi jezdzic to 1.8T mozna w 20 minut zajechac bez pomocy gazu. Ja zrobilem 42k w rok wiec instalacja na pewno sie zwrocila. Tym bardziej ze bede jeszcze rok jezdzil tym samochodem.

Jakie masz doswiadczenie w gazowaniu ze taki pewny jestes tego co mowisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece NGK albo Denso

gaz jak najbardziej do 1.8T ale tylko z sekwencją np: BRC SQ 24

ostatnio robiłem kapitalkę w A4 silnik AJL po przebiegu 340 tyś. km.

z tego 250 tyś km na LPG, zarł juz olej i trzeba było wymienić co nieco

na pierwszy rzut poszły wszystkie panewki i pierscienie

po zmierzeniu srednicówka cylindrów okazało sie ze zuzycie wynosi 0.02 mm !!!!!!!!!

nie było zadnego jaja, fakt faktem pierścienie były jeno snem....

potem poszła głowica do obróbki, gniazda zostały starannie wyfrezowane

zawory przeszlifowane i całość dotarta, uszczelniacze ciekły i to całkiem niezle (wymiana)

poniewaz trzonki na wydechu były mocno "zasr....e" wypalonym olejem

do wymiany poszła tez turbina, niestety poprzycierana

auto po odpaleniu kopciło słabym dymkiem przez jakieś 20 minut i tak sobie chodziło godzinkę

po tym czasie zwiększylismy obroty do 2000 obr/min i tak tez upłynęła godzinka

cały czas parametry temp. wody, oleju i cisnienia oleju były pod obserwacją

auto było po przebiegu 2400km było na rolkach

silnik wykazał sie mocą 183 kM i 240 Nm na benzynie

i 171 kM na LPG, nie wiem skąd ta róznica ale chyba na nowo trzeba bedzie "stroić" junkersa

a wiec wracaja co sedna nie uwazam ze gaz w tych silnikach i ogólnie to zło

podstawa do dobra regulacja i sprawne wszystkie układy w aucie

a przykładów mogę tutaj mnozyć

faktem jest ze zle wyregulowana instalka potrafi zajezdzic głowicę w 30000km

ale to sa skrajne przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wszystko zalezy od instalacji jaka zalozymy i jak jest wyregulowana, ale fakt faktem gaz skraca zywotnosc silnika i nikt temu nie zaprzeczy. wystarczy popatrzec na forum instalacji lpg ile ludzi ma problemy przez gaz. Moje zdanie jest takie ze skoro stac mnie na takie auto jak A4 za 30 tysiecy to stac mnie i na paliwo nawet chociasz by kosztowalo 8zl/l, i na czesci oczywiscie tez i nie szukam oszczednosci, co ma dostac to dostaje zawsze na czas a jak ,mnie nie stac na paliwo to kupuje auto z silnikiem 1.0 za 5 tysiecy W zyciu bym do auta wyzej klasy nie zalozyl gazu. Ale to sa wasze auta i kazdy robi jak uwaza, nikt nikogo do niczego nie moze zmusic w koncu jestesmy tu ze by sobie pomagac

Ale wrucmy do tematu swiec bo zaraz nam sie oberwie od moderatorow ze temat dotyczy czego innego a piszemy zupelnie o czym innym :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wrucmy do tematu swiec bo zaraz nam sie oberwie od moderatorow ze temat dotyczy czego innego a piszemy zupelnie o czym innym

Mysle ze temat swiec juz dawno zostal wyczerpany.

Mozilla ma wtyczke ktora sprawdza gramatyke w polach formularza.... bardzo przydatne narzedzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już założyłem gaz:) więc teraz proszę o radę jakie świecie do tego silnika z gazem:) dzieki z góry:)

http://www.ngkntk.pl/index.php?id=1319&pd=1320&t=pkwzuendkerzen&lmf=AUDI&h=AUDI&m=A+4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...