Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Drgania kierownicy podczas hamowania - co to może być ?


Livorno

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Podczas hamowania daje się odczuć w moim samochodzie drgania kierownicy. Czym taki stan rzeczy może być spowodowany ? Miał ktoś coś podobnego może ?

Opony mam 225/45 R17 jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. krzywe tarcze hamulcowe

2. zle wyważone koła

3. zuzyte opony

4. pekniecia opony

5. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego i okazało się że tarcze były do wymiany wymieniłem i jest OK :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie tak jak opisują koledzy tarcze albo pęknięty kord opony albo krzywe felgi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiele odpowiedz poprzedników ale miałem dokąładnie to samo i okazało sie ze tarcze krzywe choć były wymieniane jakies 5 tys km wczesniej ale jednka okazało sie ze sie pokrzywiły..... zmieniłem na nowe Brembo i wszytsko wróciło do normy !!

Tak wiec proponuje zacząć od tarcz :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umnie były wybite wachacze górne . Wymieniłem i jest ok .

Te wachacze wcale nie były w tragicznym stanie ( a ich wymiana pomogła )

:slina: :slina: :slina: :slina: :slina:

Drgania pojawiały się tylko przy chamowaniu z większych prędkości.

I jeszcze jedno po ostrych chamowaniach tak z 140 do 0 ( prawie z ABS) problem ustępował na jakieś 50 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze gul na oponie :cool1:

W moim poprzednim wozie "gul" i pęknięta opona, powodowały drgania kierownicy ale w zakresie 80-120km/h. W innym zakresie cisza i spokój, hamowanie również bez drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze daj to toczenia - musi to być dobry fachowiec

nic bardziej błędnego

pieniądze wyrzucone w błoto

- nikt tego za darmo nie zrobi ( znajomy toczył i wyszło 70% nowych)

- tarcze są wichrują z powodu miejscowego przegrzania materiału ( czytaj zmainy struktury materiału) toczenie nic nie daje leczenie chwilowe objawu który nawet tak po chwili wróci.

Uważam ze toczyć można ale tylko jeżeli zrobi to znajomy "za darmo" i chcemy się auta "pozbyć- sprzedać".

Warto też zwrócić uwagę na zalecane grubości tarcz ( po analizie można dojść do wniosku że tam nie ma z czego toczyć, no chyba ze ktoś zużywa tarcze do końca ?!?! :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wachacze wcale nie były w tragicznym stanie ( a ich wymiana pomogła )

:slina: :slina: :slina: :slina: :slina:

Drgania pojawiały się tylko przy chamowaniu z większych prędkości.

I jeszcze jedno po ostrych chamowaniach tak z 140 do 0 ( prawie z ABS) problem ustępował na jakieś 50 km.

waHacze i Hamowanie dobry czlowieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze daj to toczenia - musi to być dobry fachowiec

nic bardziej błędnego

pieniądze wyrzucone w błoto

- nikt tego za darmo nie zrobi ( znajomy toczył i wyszło 70% nowych)

- tarcze są wichrują z powodu miejscowego przegrzania materiału ( czytaj zmainy struktury materiału) toczenie nic nie daje leczenie chwilowe objawu który nawet tak po chwili wróci.

Uważam ze toczyć można ale tylko jeżeli zrobi to znajomy "za darmo" i chcemy się auta "pozbyć- sprzedać".

Warto też zwrócić uwagę na zalecane grubości tarcz ( po analizie można dojść do wniosku że tam nie ma z czego toczyć, no chyba ze ktoś zużywa tarcze do końca ?!?! :cool1:

tarcze to bezpieczeństwo... ja bym nie kombinowała, wkoncu to nie jest jakis zabójczy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toczenie to bzdura... chyba ze jestes taksówkarzem, ale jak jeździsz szybciej to kup tarcze nowe... i kilkaset kilometrów pojeźdź powoli... bez pieca, bo problem powróci natychmiast. Miałem tak kilka razy, może kilkanaście, następstwem jest postepujący fading...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...