Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] cos puka w przodzie (jak hamuje to cisza)


rafi1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Moj problem polega na tym ze dochdza jakies delikatne gluche pukanie z okolic prawego koła. Dzieje sie to na delikatnych nierownosciach bez koniecznosci wjezdzania w wielka dziure (w tym przypadku calkowita cisza jak wjade). Dodam, ze jak hamuje to ten dzwiek znika calkowicie. Co to moze byc?? Pomózcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego więc sprawdź czy masz dokręcone koło jeśli tak to musisz rozebrać hamulce przy tym kole bo któryś klocek może być luźny i sobie stuka jak wyczyścisz prowadnice zacisku i klocków na 99% będzie cisza i żadnego stukania a stuki znikają dla tego jak hamujesz bo podczas hamowania kasujesz powstały luz między tarczą a klockiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem podobny problem ze stukaniem. Wystarczyło przesmarować smarem miedzianym miejsca tam gdzie klocki przesuwają się po zacisku (prowadnice) Oraz rozgiąć mocniej blaszki na wewnętrznym klocku, tam gdzie wchodzą one do tłoczka. (zaciski ATE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL mam to samo dzisiaj jak wracalem do domu doslownie 1.5 godziny temu uslyszalem dziwne pukanie w przednim prawym kole... tak jak pisze kolega... tylko nie wiem... nie jestem pewny czy podczas hamowania ustepuje... Szukalem czy cos juz bylo takiego na forum i znalazlem akurat to :decayed:

Mam nadzieje ze to klocek... ;( dobrze ze to znalazlem bo bym nie mogl zasnac :kox:

Jutro odkrecam kolo...

No i u mnie to jednak nie klocek... chyba poduszka od prawego amortyzatora albo sam amortyzator bylem z nia dzisiaj u lekarza bo slabo spalem w nocy :kox: Okazalo sie ze prawy ma 16% w dupe... wachacze i cala reszta naszczescie ok :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...