Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] szarpie gdy jest zasilany gazem, nierówne obroty


Piotrek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z moim audi a4 1.8 T gdy jest zimny to na gazie nierówno pracuje jakby nie na wszystkich cylindrach i falują obroty na benzynie wszystko ok, jak się rozgrzeje jest ok

* stosuj prosze prefix. regulamin jest po to aby go przestrzegac :rtfm: [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Najprawdopodobniej masz źle podłączony przewód którym płynie płyn chłodzący z silnika do parownik i wraca do układu chłodzenia silnika. Podłączenie tego przewodu powinno być wyprowadzone przed termostatem i jak najkrótszym odcinkiem i jak tylko sie da najbliżej silnika, by płyn który zaraz po uruchomieniu silnika jest ogrzewany, tym samym ogrzewał parownik, a nie dopiero w momencie otwarcia termostatu przy ok. 90 stopni.

Dobrze że by jeszcze gazownik sprawdził dawkę gazu na niskich obrotach, ale to już raczej tak profilaktycznie.

Te sama objawy miał w oplu vectrze C mój brat i to samo ja mam u siebie, z tym że on już poprawił układ ogrzewania parownika i jest ok, a ja jeszcze nie. Bo jak ja mam czas to znowu gazownik u którego zakładałem instalacje jest zajęty, a nie chcę jechać do innego majstra bo z doświadczenia wiem że jak ktoś już coś montował to lepiej żeby on to naprawiał i przy tym majstrował a nie ktoś inny.

Trochę tu namieszałem ale myślę że udało mi sie jakoś opisać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...