Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co daje wywalenie katalizatora w TDI ?


ciechu20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wiem że mnóstwo jest założonych tematów na ten temat ale potrzebuje wyjaśnień

mam Audi A4 B6 1.9 TDI AWX 130KM na chipie 170 KM auto zaczeło mi zamulać przy niskich obrotach dopiero jak powyżej 2 tyś tubo się włączy to idzie wcześniej tego nie było logi robiłem i wszystko jak powinno być , więc czytając może wyciąć kata dochodzi do 200 tyś więc wydaje mi się że będzie już słoma. Turbo było robione jakieś rok temu i w solidnej firmie więc to wykluczam

Moje pytanie dzwoniłem do firmy w Katowiacach do Gawrońskich ceni się renomą i powiedzili mi że jak katalizator jest odrazu za turbiną to straci auto na mocy a jak jest dalej to bez problemu można wycinać jakie są wasze sugestie i jak mniej wiecej to zrobić jakieś rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytam że użytkownicy też wyrzucali kata i nic się nie działo a wsadzaliście samą rurę czy wybebeszyć kata i wsadzić w niego rurę jest odczuwany teraz jak depnę mocno to puści smoka bez kata będzie to większe będą za mną ludzie widzieli drogę :)

jedni piszą tak to inni siak i nie wiem czy staci to na mocy czy nie już głupieje za dużo tych wątków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tez pozbyłem się kata i nic sie nie dzieje auto nie straciło mocy ani nie kopci więcej czy mniej. A nawet lepiej reaguje na wciśnięcie gazu. U mnie obudowa kata zostałą tylko wsad został wujęty więc wyglada jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja ostatnio u siebie pozbyłem się kata, wstawiłem rurkę w jego miejsce. Nagrałem filmik by pokazać Wam różnice.

Oceń sam :

Wydaje mi się, że skoro kat już swoje przeżył to go wywalić, przy okazji plecionke wymienić by rezonansu nie było, nie bać się :D chyba u mnie nic straszngo się nie stąło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego sam tego nie zrobisz? Żadna filozofia. Jak się boisz rozbebeszania kata to kup zamiennik od Gruchota i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez kanału można sobie spokojnie poradzić. Ja wstawiłem kawałek rurki z nierdzewki więc mod za free. Za kata dostałem kilka groszy a n prawdę po 19 latach miał już dość :decayed: auto nie dymi więcej niż przedtem, dzwięk też się znacząco nie zmienił.. Jakiegoś mega przyrostu nie czuć ale w silniku z turbo im luźniejszy wydech tym lepiej :wink: Ja polecam pozbycie się tego badziewia jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłeś z druga sonda? Sieje bledem czy wyciąłeś programem przy okazji softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem.

Wywaliłem kata i wstawilem zamiennik od Gruchota. Moje odczucie jest takie że audiczka lepiej wkręca się na obroty no i dźwięk turbiny słychać lepiej. Ale, przy temp powietrza powyżej 30stopni i wlaczonej klimie jadąc na 4 biegu i coś ok 3tys obrotów traci moc jakby turbina się wyłączała. Przy wył klimie tego nie ma. Ktoś wie może o co chodzi? Czy to IC za słaby ? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzucał ktoś środkowy wydech duża różnica w dźwięku ? jest głośniejszy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cos wogole daje,po kilku latach bez kata nie wydaje mi sie.

Jedynie dzwiek -slyszalnosc turbiny jak kolega napisal wiekszy dymek i dziura ozonowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj znajomemu wstawiem ten gadżet http://allegro.pl/downpipe-2-5-passat-b5-audi-a4-i-a6-tuning-i5825538905.html

udało się to wykonać bez kanału ,ale z kanałem napewno było by łatwiej.

spostrzeżenia: dzwięk sie nie zmienił ,dymić mocniej nie dymi, auto odrzylo znacząco .

no koniec ori katalizator ,sprzedany na zlomie za 150 pln ,co pzeznaczylismy na wczorajsza wieczorna libacje hehehehe

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wywaleniu kata masz więcej mocy z "dołu" :D

bardzo pięknie to ująłeś ,auto zdecydowanie odrzyło w niskim zakresie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...