Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co daje wywalenie katalizatora w TDI ?


ciechu20

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucilem zamiennik gruchota z porzadna plecionka za 180zl a za kata dostalem 170 od reki :) jezdzi juz jakies 10tys km i nie widac sladu na tym, wiec napewno to dobrze ocynkowana stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem zamiennik gruchota z porzadna plecionka za 180zl a za kata dostalem 170 od reki :) jezdzi juz jakies 10tys km i nie widac sladu na tym, wiec napewno to dobrze ocynkowana stal.

za kolejne 20tys tez nic niebedzie widac jak i umnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da sie jakoś sprawdzić czy jest kat czy może już jest pusta pucha ?? Jakoś na analizatorze spalin albo jakoś inaczej bez rozcinania puchy ?? U mnie jakoś głośniej słychać gwizd turbinki z wydechu i ciekawi mnie czy już ktoś nie wywalił kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie auto gdzie katalizator siedzi w środku a turbo gwiżdże, tak więc najlepiej sprawdzić organoleptycznie.

Przy okazji podpisuje się pod słowami Danielom, zamiennik od gruchota jest bardzo dobrej jakości.

W wielkim skrócie na podstawie własnych spostrzeżeń:

plusy:

- turbo lepiej wypycha spaliny, przez co wydłuża się jego żywotność a głównie geometrii

- nadmiar oleju i jego spalanie zapychają katalizator a tak wszystko leci w atmosferę

- świetny dźwięk turbiny (zwłaszcza na parkingu podziemnym)

- mniejsza spalanie

minusy:

- auto jest ciut głośniejsze

- "zapach" spalin jest nieco bardziej gryzący

- jechanie za kimś komu leją wtryski i nie ma kata, nie należy do przyjemnych

- katalizator nieuchronnie z ilością kilometrów zapycha się, co skutkuje spadkiem osiągów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie gdzie skupują katalizatory i po ile chodzą ??? na złomie nie dadzą więcej niz 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilkudziesięciu do 1kPLN, wystaw licytację z fotkami i opisem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie chce wybadać rynek czy dam rade sprzedać swojego starego kata :decayed: mam postanowienie noworoczne na max ograniczenie wydatków na rezanie więc musze stwierdzić czy mi sie to opłaca :wink: rezanie to jak narkotyk i w moim przypadku niedług peknie juz 7 tysi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie gdzie skupują katalizatory i po ile chodzą ??? na złomie nie dadzą więcej niz 50zł

tu masz firme która skupuje kat, możesz im nawet wysłać

AUTOKAT Katalizatory - skup katalizatorów Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie podepnę się do tematu. Pytanie a co np. z wyjadem za granice i kontrolą np. w Niemczech.

Kolego mogą sprawdzić czystość spalin ( znam kilka takich przypadków ) W Niemczech obowiązują naklejki informujące o czystości spalin. Nakładają podobno mandat ale w jakiej wysokości nie wiem :)

---------- Post dopisany at 15:34 ---------- Poprzedni post napisany at 15:33 ----------

Powiedzcie mi jeszcze koledzy przy jakim przebiegu katalizator może ulec zapchaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wypatroszyłeś kata to nie powstał efekt puszki czyli basowy klekot ??? nie jest duzo głosniej ???? rozwazam wypatroszenie kata lub zamiennik od gruchota. Według tej stronki nasze katy sa warte ok 250zł a więc spokojnie starcza na zamiennik od gruchota tylko które rozwiązanie jest lepsze jesli moja plecionka jest ok :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykruszyłem środek kata i zamontowałem samą puszkę, mam końcowy tłumik z kwasówki i dźwięk jest z AFNa identyczny jak w tym A6 z filmiku, na wolnych słychać taki delikatny świst powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pochwaliłem zamiennik gruchota, mamy kolegę na forum który robi dobrze programy mi osobiście ogarnął 2auta i zawsze byłem bardzo zadowolony. Info na pw jak chcesz to napisz. Andrzej Gruchot zawsze dawał dla naszego forum promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wydłubaniem też miałem cicho, ale jak mówię mam końcowy z kwasówki i nie wiem co w nim siedzi bo takiego kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę moje doswiadczenie z silnika 2T moze głupie ale chciał bym zaczerpnąć opinii. Kazdy mechanik wie ze nowoczesne silniki 2T posiadają tłumnik z komorą która działa jak strumienica aby zlikwidować dziure w obrotach jesli zmienimy choc troszke dana komore dziura moze powstać na wyższych obrotach lub niższych obrotach. Efekt jest taki ze w komorze spaliny sa tak sterowane aby działały jak strumienica i wyciągały spaliny. Teraz moje pytanie czy jesli zrobimy własnie taka komore której nie powinno byc w 4T nie powstana zawirowania które bede niekorzystnie wpływały na dynamikę silnika a przede wszystkim na wzrost temp tłumika i osłąbienie żywotności turbo ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu poprawi to dynamikę gazów przebieg mocy momentu silnik będzie lepiej chodził turbo lepiej pompowało bo nie będzie tłumione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie powinno to mieć jakiś negatywnych skutków , w silnikach doładowanych nie ma to takiego znaczenia . W wolnossących benzyniakach zmiany w układach wydechowych mogą pogorszyć osiągi silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu im lepszy przeplyw tym lepsza praca

Benzyna z turbo lub bez musi byc delikatnie tlumiona w niskich obrotach

Ale w naszych silnikach jest to praktycznie niezauwazalne

W duzych i mocno wysilonych silnikach jak najbardziej

Z kolei 2T bedzie bardzo slaby bez tlumienia i musi miec komore rezonansowa

Chodzi o falowy przeplyw spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz kolego zrozumiałeś cos z moich wypocin :grin: czyli mozna poprostu wypatroszyć sama puchę i tez bedzie git :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...