Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana licznika


marcinR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam posta - ale w razie czego proszę o przeniesienie.

Muszę wymienić licznik w moim aucie (był już naprawiany i podobno nie ma sensu naprawiać po raz drugi).

Mam AJM 1,9 tdi 2000r. Licznik 1/2 fis, zegarek (przy obrotomierzu) jest już cyfrowy, licznik nie posiada dodatkowych wskaźników (temp. oleju i ładowanie).

W linkach podaje co znalazłem i proszę was o jakieś info czy podejdzie do mojego auta:

1. http://moto.allegro.pl/item374485068_licznik_audi_a4_a_4_diesel_1_2_fis_4b0_920_900_m.html

2. http://moto.allegro.pl/item375577240_licznik_audi_a4_a_4_diesel_tdi_1_2_fis_lcd_komp_.html

3. http://moto.allegro.pl/item378633345_zegary_audi_a4_a6_99_tdi_8d0920900a.html

Czy dużo jest pracy aby podłączyć te dodatkowe wskaźniki.

Powiedzcie mi jeszcze czy muszę szukać koniecznie licznika od TDI i czy ważny jest rok prod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj na forum było multum tego na pewno będziesz musiał zaprogramować immo w nowym liczniku . poszukaj w dziale warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę forum i nic za bardzo nie rozumiem - no może oprócz tego, że najlepiej byłoby kupić licznik o tych samych numerach. Niestety nigdzie takiego nie mogę znaleźć.

Moje pytanie: mam licznik o numerze 8D0920900R - czy uda się adaptacja na ten z ostatniego linka 8D0920900A - różnica jest taka, że mój licznik nie ma dodatkowych zegarów ładowania i temp. oleju.

Jeśli jest taka możliwość - może ktoś z forum potrafi to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej rezanko,zabawa i immo.

Postaraj się o poełny FIS, manetke do tego itp

Poczytaj, dużo było na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Postaraj się o poełny FIS, manetke do tego itp...

Nie będę kombinował z fisem. Najchętniej kupiłbym licznik z tymi samymi numerami (żeby w końcu te kontrolki przestały mi się zapalać kiedy chcą) ale jak pisałem kupno tej szafy chyba graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, nawet jak kupisz 1/2 fis to i tak bez programowania immo sie nie obedzie. Zanim kupisz licznik upewnij sie ze dostaniesz pin do liczniika i oczywiscie masz pin do swojego. Jezeli nie to dojda Ci koszty programowania licznika. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ZACZYNA SIĘ NA NOWO :polew: :polew: :polew: piny i wiele innych wątpliwości !!!

:szukaj: kobra7 i przestańcie powielać tematy przecież podałem konkretną osobę, która pomąże !!!

Spokojnie... wcale nie chcę ciągnąć wątku w nieskończoność, bo i tak sam nie będę zabierał się za licznik (jest wiele innych osób, które znają się na tym o wiele lepiej niż ja).

A z kolegą kobra7 już się skontaktowałem - dzięki za informację do kogo się zwrócić.

Pozdrawiam :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...