Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tunel środkowy - wnerwiajace skrzypienie


marekg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat raczej nie nowy ale upierdliwy. Od dawna męczy mnie skrzypienie dochodzące z obodowy dźwigni hamulca ręcznego. Przy okazji przekładki na 2din zaglądałem na to, ale tam nie ma nic konkretnego, skrzypi po prostu obudowa o ścianki tunelu. Szału można dostać.

A teraz jeszcze właśnie po przełożeniu kosza na 2din doszło kolejne źródło trzasków - ta zaślepka tunelu nad przycikami esp i awaryjnych oraz szufladką i kubkiem. NAwet próbowałem wazeliny ale nie dość, że nie przestało trzeszczeć to jeszcze tłusta maź się rozłazi po okolicy.

Ten cholerny plastkik po prostu się starzeje ale czy komuś udało się jakoś pozbyć tych dzięków starego gruchota? PRzy ściąganiu tunelu ktoś obczaił może jakieś newralgiczne punkty gdzie trzeba dobrze poskładać?

Już nie wspomnę, że i obudowa pod nogami kierowcy trzeszczy i zegary...

Niech mi jeszcze ktoś powie, że warto wydać ciężkie pieniądze na B6 z pierwszych roczników... tyle warte co i 10 letni fiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

jeśli chodzi o obudowę nad przełącznikami i pod kierownicą, to nie pogubiłeś przypadkiem gumek? a co do samej obudowy ręcznego skoro gdzieś obciera to spróbowałbym filcem podkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie żadne gumki tam mi się nigdzie nie rzuciły w oczy. Masz może jakieś foto jak to powinno wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie żadne gumki tam mi się nigdzie nie rzuciły w oczy. Masz może jakieś foto jak to powinno wyglądać?

na zdjęciu 2 z 3 w tej osłonce nad szufladkami

https://www.dropbox.com/s/wcy08c6wa8jlino/2012-10-21%2009.50.15.jpg

https://www.dropbox.com/s/bx83yudqtkm4el6/2012-10-21%2009.51.56.jpg

na pewno osłona pod kierownice też ma tego typu elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie żadne gumki tam mi się nigdzie nie rzuciły w oczy. Masz może jakieś foto jak to powinno wyglądać?

na zdjęciu 2 z 3 w tej osłonce nad szufladkami

https://www.dropbox.com/s/wcy08c6wa8jlino/2012-10-21%2009.50.15.jpg

https://www.dropbox.com/s/bx83yudqtkm4el6/2012-10-21%2009.51.56.jpg

na pewno osłona pod kierownice też ma tego typu elementy

wielkie dzięki za odzew! od razu widać, że tych elementów u mnie brakuje. No może jedno coś podobne znalazłem po demontażu tunelu ale kompletnie nie wiedziałem do czego to. Tak czy siak wcześniej już też ściągałem ten daszek i nic tam nie było. Dopiero po montażu nowego kosza zaczęło się skrzypienie. Widocznie nawi w koszu jest na tyle ciężka że niektóre elementy wcześniej nie stykające się zaczynają ocierać czasem.

Niestety w moim samochodzie od razu było wszystko demontowane bo pierwszy właścicel montował blokadę skrzyni, no i pewnie pogubiono "gumki"

Jak znam życie to te elementy pewnie nie są do dostania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci to pomoże to mogę Ci wysłać te dwie ze zdjęcia. Jakby co napisz mi adres na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci to pomoże to mogę Ci wysłać te dwie ze zdjęcia. Jakby co napisz mi adres na PW

Dzięki za ofertę pomocy ale chyba nie ma to sensu. Wyjąłem tą blendę jeszcze raz i stwierdziłem, że u mnie jakiś kretyn poucinał te ząbki na które wchodzą gumki, są ścięte mniej więcej w połowie średnicy otworków więc gumki musiałbym przykleić a i tak nie ma gwarancji, że będą dobrze osadzone.

Nowej blendy też nie kupię bo kolor nie podpasi pod tunel i będzie wyglądało jak... no właśnie.

Na szybko zrobiłem sobie z taśmy izolacyjnej coś co powinno zadziałać tak jak te gumki. Zobaczymy. Jak pomoże, to będziemy walczyć dalej.

Ale jeśli chodzi o sam tunel to chyba jednak starość i słońce robią swoje, jak poruszać tunelem to i zaczyna skrzypieć połączenie zapalniczki z tunelem. Jak się wnerwię to poleci wszystko do wymiany, tunel z wszystkimi dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.. Rozwiazales jakoś ten problem?Mam to samo.. Jakos od niedawna zaczął mi skrzypiec tunel środkowy w okolicy ręcznego.. Przy każdym ruszaniu jest 'tryk tryk tryk ' i przy dochamowywaniu 'tryk tryk tryk' .. Wtf?? Mega denerwujaca sprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...