Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, DarePB napisał:

Witam, panowie, klamki wewnętrzne b6 i b7 są identyczne ? I wiązki pakietu światło w drzwi z b6 podejdą do b7 bez problemu ?

Bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 26.09.2017 o 18:27, Audi sline napisał:

Witajcie, bardzo proszę o pomoc, czy jest jakiś spec od kodowań na śląsku?. W audi a3 FL 2009 , włączył mi kolega  funkcję Coming home czyt. zaświecają się światła w momencie otwarcia samochodu poprzez VCDS , nie posiadam czujnika deszczu.... Lecz jednak nie chcę tej funkcji już mieć włączonej, co chwile włączają się ksenony. Kolega poprzez program VCDS, analogicznie odznaczył Coming home, a światła jak świeciły tak świecą nadal. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc, bardzo bardzo proszę o pomoc. Czy jest jakaś dokładna instrukcja w kodowaniu jak wyłączyć tą funkcję, czy jest mi któryś z kolegów w stanie pomóc ?? Dziękuję pozdrawiam 

Jestem ze Śląska, ogarniam vcdsa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest bezprzewodowa? bez zwisających kablów, bo jak patrzę to różnie jest pokazane w google 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodowa. Mam wyprowadzony kabel do puszki z bezpiecznikami i tam dodatkowe gniazdo zapalniczki. Nie chciałem wpinać w lampkę podsufitki żeby w razie czego zostało ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki ;) jak coś to rozważę też inne opcje :) a z ciekawości chowałeś kabel w podsufitce czy jedynie pociągnąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek A ściągałem i układałem kabel ze względu na airbaga. Pod sufit z przodu wpychałem kabel i puściłem pod osłonką kabli do czujnika deszczu/zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos Sie orientuje czy sprzęgło, dwumas itd. od 2.0 BRD podejdzie do 1.9 BRB 6G ? 

Edytowane przez Norbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2017 o 13:25, Norbas napisał:

Ktos Sie orientuje czy sprzęgło, dwumas itd. od 2.0 BRD podejdzie do 1.9 BRB 6G ? 

Niestety nie, BRB ma 228 mm a BRD 240 mm.
Jezeli chcesz wzmocnić sprzęgło w Twoim wypadku, to kevlar z MakLandu na 228 + docisk sahcs performance na 228, lub cały swap na 240... ale ot już kassa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golden87 napisał:

Niestety nie, BRB ma 228 mm a BRD 240 mm.
Jezeli chcesz wzmocnić sprzęgło w Twoim wypadku, to kevlar z MakLandu na 228 + docisk sahcs performance na 228, lub cały swap na 240... ale ot już kassa....

Coś więcej Na temat swapa?

Do BRB zestaw nie wejdzie bo Skrzynia różni się o tej z brd czy jak ? Dwumas jest za duży pod względem średnicy ? Próbuje to ogarnąć bo do avf zestaw od brd pasuje bez problemu . A przecież 1.9 BRB i avf to bliźniacze konstrukcje... wiem ze avf ma ta sama tarcze co brd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Norbas napisał:

Coś więcej Na temat swapa?

Do BRB zestaw nie wejdzie bo Skrzynia różni się o tej z brd czy jak ? Dwumas jest za duży pod względem średnicy ? Próbuje to ogarnąć bo do avf zestaw od brd pasuje bez problemu . A przecież 1.9 BRB i avf to bliźniacze konstrukcje... wiem ze avf ma ta sama tarcze co brd... 

Tak,
Srednica tarczy sprzegła u Ciebie to 228 mm BRB
Srednica tarczy sprzegła AVF/BRD to 240 mm

Twój BRB ma więcej wspólnego z AWX/ niż AVF

Gdybyś chciał przejśc na sprzegło 240 mm, musiałbyś również zmienić skrzynie i dwumas
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze odczytałem, masz skrzynię 6tkę w BRB, więc nie jest to takie oczywiste, że masz 228mm sprzęgło.
Najlepsze rozwiązanie to udać się z nr VIN do ASO i sprawdzić numer sprzęgła, bo może się okazać, że siedzi 240mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MAT1000 napisał:

Jak dobrze odczytałem, masz skrzynię 6tkę w BRB, więc nie jest to takie oczywiste, że masz 228mm sprzęgło.
Najlepsze rozwiązanie to udać się z nr VIN do ASO i sprawdzić numer sprzęgła, bo może się okazać, że siedzi 240mm :)

Racja kolego... Wzorowałem sie na tym ze wczeniej na VW, tam nie było 2 skrzyń do 1 serii silnika (np. 1.9 TDI z 5b to 28 AWX, z 6B i 240mm AVF). Na wlepie powinna tez byc informacja o skrzyni i wtedy moze cos się rozjaśni.
Jak będzie 240 mm to opcje rosną :decayed:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę pisał do ASO :) Skrzynia jaką mam JWS 6 biegów ale wszędzie podają w katalogach, że  niby dwumas ma średnicę podpasowaną pod tarcze i docisk 228mm...  

Dzięki Panowie za podpowiedzi :hi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MAT1000 napisał:

JWS to chyba jedna z tych dłuższych, patrzyłeś jakie masz obroty przy 100km/h i jaką prędkość przy 3000rpm ?

 

Podobna do tej z 3.0 tdi ;) przy 100 nie pamiętam ale na 6-tym biegu jadąc 120km/h mam 2000rpm :P   140km/h - niecałe 2300rpm ;)  

 6 bieg rzadko kiedy włączam w NO :kox:

Edytowane przez Norbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...