Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dzwoniłem do jednej firmy to zaproponowali do mojej aktualnej sprężarki środek BRD ewentualnie lekką hybrydę na kutym kole.

Do kilku innych dzwoniłem to nie chcą zamiany mojej na BRD, ewentualnie przy dopłacie 700zł :OMG:.

Jeżeli ktoś z Was wymianiał turbo albo jest sens z mojej aktualnej od BLB zrobić hybrydę dajcie namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, papadziordzio napisał:

No właśnie dzwoniłem do jednej firmy to zaproponowali do mojej aktualnej sprężarki środek BRD ewentualnie lekką hybrydę na kutym kole.

Do kilku innych dzwoniłem to nie chcą zamiany mojej na BRD, ewentualnie przy dopłacie 700zł :OMG:.

Jeżeli ktoś z Was wymianiał turbo albo jest sens z mojej aktualnej od BLB zrobić hybrydę dajcie namiary.

Pakuj caha lub cglc nie baw się w żadne hybrydy, skompletować graty do caha ew cglc I dzień roboty i masz turbo na aucie. Wiem bo właśnie robiłem. 

Edytowane przez karol1981
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Jaki nr OEM ma seryjny IC w A4 b7 1.8t bfb? Stary ucierpiał w kolizji ?

Ewentualnie jaki mogę wstawić zamiennie z innej wersji żeby pasował P&P? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniam przedni zderzak ze zwykłego na sline i potrzebuje dokupić kierownice powietrza bo poprzednia się rozsypala po kolizji. Chcę kupić odrazu taką jaka była w zderzakach sline ale widzę że różni się zaczepami od strony intercoolera. Czy ma to jakieś znaczenie? Nie będzie problemu z montażem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki wymiar ma znaczek na tylnej klapie w sedanie? Nie mogę znaleźć a jest kilka rozmiarów, swój tak przykleiłem po malowaniu, że zgubiłem :wallbash:.

PS. Turbo jednak kupione od BRD, do końca tygodnia będzie założone + strojenie TUNE UP, zobaczymy na ile wydoi jeden cooler...:gicior:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, papadziordzio napisał:

Panowie jaki wymiar ma znaczek na tylnej klapie w sedanie? Nie mogę znaleźć a jest kilka rozmiarów, swój tak przykleiłem po malowaniu, że zgubiłem :wallbash:.

17,8cm x 5,8cm - sprawdziłem przed chwilą ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, musti napisał:

Siema

Pany jak wyjąć lampy tylne z avanta ?

Z klapy czy błotnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rob@k napisał:

Z klapy czy błotnika?

oby dwie najlepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klapie są zaślepki, odchylasz je i tam są nakrętki. W błotniku jak otworzysz klapę z boku jest zaślepka. wyciągasz ją, wkrętak płaski i odkręcasz śrubę pod zaślepką. Potem trzeba lampę lekko szarpnąć jest ona jeszcze na dwóch zatrzaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bezpiecznik nr 31 - wyjęty, czy możliwe, że przez to zapalił się CHECK ENGINE?

Chyba strzelił mi czujnik wstecznego bo świeciły się cały czas światła cofania, nie mam w tym tygodniu jak podjechać do mechanika to wyjąłem bezpiecznik, po tym zapalił się check, możliwe, że od tego? Widzę, że odpowiada on za "ASB" i 'GNIAZDO DIAGNOSTYCZNE" dodatkowo.

Samochód ma programowo wyłączony EGR więc już z tym powinien być spokój - wcześniej się palił przez to.

Swoją drogą po wymianie turbo na BRD wynik 190KM i 411NM :thumbup1: Różnica lekka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki nie kupiłem nowego czujnika to od starego wtyczkę odczepilem. A z bezpiecznikiem całkiem możliwe. Włóż go spowrotem i zobacz czy zgaśnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 19:57, Rob@k napisał:

W klapie są zaślepki, odchylasz je i tam są nakrętki. W błotniku jak otworzysz klapę z boku jest zaślepka. wyciągasz ją, wkrętak płaski i odkręcasz śrubę pod zaślepką. Potem trzeba lampę lekko szarpnąć jest ona jeszcze na dwóch zatrzaskach.

Podziękował ! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tylny dyfuzor w sedanie, teraz zwykły, za godzinę przyjdzie mi s line. Warsztaty zawalone robotą, zrobię to we własnym zakresie bez zdejmowania zderzaka? Czy są tam jakieś śrubki czy po prostu mocno go "wyrwać" zaczynając od strony wydechu ?  usrałem się przed długim weekendem żeby to zrobić.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to zrobisz, bez problemu. Jak masz możliwość żeby tył był wyżej to będzie Ci łatwiej. Dyfuzor jest na zaczepach, od spodu jest 2 śrubami przyczepiony o ile nie masz połamanych tych uchwytów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Skypl napisał:

Sam to zrobisz, bez problemu. Jak masz możliwość żeby tył był wyżej to będzie Ci łatwiej. Dyfuzor jest na zaczepach, od spodu jest 2 śrubami przyczepiony o ile nie masz połamanych tych uchwytów. 

Zawiecha 1BA więc wejdę bez problemu, mógłbyś podpowiedzieć jeżeli wiesz jakie są tam śruby i gdzie są umiejscowione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się położysz od spodu to zobaczysz dwa mocowania - ja najechałem u siebie na krawężnik tylnymi kołami. Do belki są przymocowane na nity, a do dyfuzora są przykręcone wkrętami - przynajmniej u mnie tak było. :) 

image.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ? a pozniej co pare cm sa zatrzaski. Najciezej bedzie ci wyjac brzegi z lewej i z prawej strony a reszta z gorki. A przy zakladaniu wez sobie druga osobe lepiej. Jedna od srodka bedzie trzymac zderzak a druga powoli wciskac dokladke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...