Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że bicie przy wyższych prędkościach spowodowane jest zużytym zwieszeniem? Kolega szuka przyczyn "bicia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Bambr97 napisał:

Możliwe, że bicie przy wyższych prędkościach spowodowane jest zużytym zwieszeniem? Kolega szuka przyczyn "bicia"

Bicie czego? Koła o błotnik? wydechu o zderzak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 09:23, jaras99 napisał:

Pytanie do posiadaczy B7 z MCE High. Czy macie możliwość zakodowania kierunkowskazów w wersji USA?

U mnie w B6 jest to niemożliwe a jeżeli okazałoby by sie, że po swapie MCE z B7 zadziała to mam drugi powód oprócz czujnika deszczu aby taki SWAP jesienną porą wykonać:wink:

Mam bixy u siebie jeżeli to istotne

Kodujesz bez problemu. Możesz z dziennymi, bez dziennych, jak chcesz jak wolisz, opcji jest kilka. Jak polegniesz, to wiadomo, zapraszam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, H4mm3R napisał:

Bicie czego? Koła o błotnik? wydechu o zderzak?

"Bicie" w sensie że czujesz drżenie na kierownicy jak i można powiedzieć całej Budy bo na fotelu też to czuć. 

Koła wyklucza bo sprawdzał na innym komplecie, który jest w 100% okej. (poprawnie wyważony itd.) 

Edytowane przez Bambr97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kaju napisał:

Kodujesz bez problemu. Możesz z dziennymi, bez dziennych, jak chcesz jak wolisz, opcji jest kilka. Jak polegniesz, to wiadomo, zapraszam :decayed:

Dzięki. A po zakodowaniu świecą kierunki wokół auta, czy da się żeby tylko przód zaświecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bambr97 napisał:

"Bicie" w sensie że czujesz drżenie na kierownicy jak i można powiedzieć całej Budy bo na fotelu też to czuć. 

Koła wyklucza bo sprawdzał na innym komplecie, który jest w 100% okej. (poprawnie wyważony itd.) 

Czasem dystanse przelotowe, bez centrowania potrafia powodowac takie wibracje.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bambr97 napisał:

"Bicie" w sensie że czujesz drżenie na kierownicy jak i można powiedzieć całej Budy bo na fotelu też to czuć. 

Koła wyklucza bo sprawdzał na innym komplecie, który jest w 100% okej. (poprawnie wyważony itd.) 

Przeguby wewnętrzne

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bambr97 napisał:

Możliwe, że bicie przy wyższych prędkościach spowodowane jest zużytym zwieszeniem? Kolega szuka przyczyn "bicia"

niech idzie na stację diagnostyczną i raz dwa mu sprawdzi gościu. U mnie powyżej 100km/h wszędzie czułem delikatne drgania i okazało się, że górne przednie wahacze miały już koniec żywota.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcinL napisał:

niech idzie na stację diagnostyczną i raz dwa mu sprawdzi gościu. U mnie powyżej 100km/h wszędzie czułem delikatne drgania i okazało się, że górne przednie wahacze miały już koniec żywota.

Czyli u ciebie przyczyną były wahacze które kończyły swój żywot?

Co do przegubów. Da się to jakoś przetestować czy trzeba zaryzykować i po prostu je wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rabbi napisał:

Przeguby wewnętrzne

Jakby byly to przeguby to tylko podczas dawania gazu by trzeslo, po odpuszczeniu powinno przrstac.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bambr97 napisał:

Czyli u ciebie przyczyną były wahacze które kończyły swój żywot?

Co do przegubów. Da się to jakoś przetestować czy trzeba zaryzykować i po prostu je wymienić?

Tak. Wszystkie 4 tak wyglądały

69796363_592686704469305_8598697918716706816_n.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcinL napisał:

Tak. Wszystkie 4 tak wyglądały

69796363_592686704469305_8598697918716706816_n.jpg

W tym przypadku może być ta sama przyczyna. Na nierównej drodze wahacze niezły koncert grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bambr97 napisał:

W tym przypadku może być ta sama przyczyna. Na nierównej drodze wahacze niezły koncert grają. 

I wszystko jasne.

@MarcinL zmieniałeś samą górę czy reszte też???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam87 napisał:

I wszystko jasne.

@MarcinL zmieniałeś samą górę czy reszte też???

Wszystko na lemfordera i mam nadzieję, że spokój na kolejne 200tyś.

Edytowane przez MarcinL
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jaras99 napisał:

Dzięki. A po zakodowaniu świecą kierunki wokół auta, czy da się żeby tylko przód zaświecił?

Tylko przód sie swieci. Żeby to wszystko miało ręce i nogi kodujesz auto na USA, na sedana i tryb skandynawski. Wtedy masz przód, tył tak jak należy po europejsku i kierunki przy drl i trybie nocnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HOLMATRO napisał:

Tylko przód sie swieci. Żeby to wszystko miało ręce i nogi kodujesz auto na USA, na sedana i tryb skandynawski. Wtedy masz przód, tył tak jak należy po europejsku i kierunki przy drl i trybie nocnym. 

I wszystko jasne. Tak więc zbieram graty na swapa MCE B6->B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jaras99 napisał:

I wszystko jasne. Tak więc zbieram graty na swapa MCE B6->B7

Jak wyżej. Kodowanie na sedana jest konieczne, żeby nie migały stopy razem z kierunkami. Wygląda to dla niektórych  komicznie, ale mi osobiście się to podoba :lol1:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaju napisał:

Jak wyżej. Kodowanie na sedana jest konieczne, żeby nie migały stopy razem z kierunkami. Wygląda to dla niektórych  komicznie, ale mi osobiście się to podoba :lol1:

Wszystko fajnie.... tylko powiem Wam, że też miałem ta zakodowane, i 2 razy podczas popołudniowej szarugi zdarzyło się jakimś kierowcą wymusić mi pierszeństwo, twierdząc ze miałem włączony kierunek....

Szczerze mowiąc, po 2giej takiej sytuacji zakodowałem Europe...

 

Sam nie wiem jak by podszedl do tego policjmajster w razie jakiejś stłuczki....

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnej takiej sytuacji nie miałem, policja przy kontroli tez nigdy nie miała zastrzeżeń, pozycja się swieci, dziennie tez, kierunki jako obrysowki :whistling:

wiele nowych samochodów ma świecące się przednie kierunki fabrycznie, wszystkie Land Rovery, niektóre Nissany, dużo tego na ulicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Miałem zdarzenie drogowe w którym oprócz mnie udział brały dwie ciężarówki (jedna to sprawca zdarzenia). Niestety żadem z nich się ni zatrzymał. Sprawa zgłoszona na policję, materiał dowodowy przekazany w postaci nagrania, numerów rejestracyjnych (niestety tylko drugiego uczestnika, numerów sprawcy brak) i uszkodzonych cześć z tych ciężarówek. Ja zostałem z uszkodzonym samochodem i tyle. Trzeba do zgłaszać do ubezpieczalni i żeby wycenili ? Sprawcy brak ale chyba trzeba do zgłosić żeby ten fakt w razie co udokumentowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...