Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie czy wymiana samych sprężyn zwykłych 1BA na S-linowe 1BE zmniejszy przechyły boczne w zakrętach?

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damianq

W dniu 3.12.2019 o 21:12, Damianq napisał:

Chłopaki skompletowałem cały zderzak s-sline pod pdc i spryski.  Mam dwie kratki i w obu są dziury. Do 1.8T to chyba jedna powinna być pełna? 

Seryjnie otwarta kratka jest od strony kierowcy, od pasażera pełna.

W dniu 3.12.2019 o 21:12, Damianq napisał:

I jeszcze dwa inne pytanka. Co oprócz zderzaka muszę wymienić? Jakieś kierownice powietrza, ślizgi itp? Jeśli tak to proszę podajcie numery do 1.8T. 

Ślizgów zderzaka się nie zmienia.

Jak chcesz zgodnie z fabryką (czyli z jednym IC od strony kierowcy) to wygląda to tak:

8E0 807 681 F - kratka do zderzaka S-Line lewa (otwarta),

8E0 807 682 G - kratka do zderzaka S-Line prawa (zaślepiona),  

8E0 117 335 P -  kierownica powietrza do zderzaka S-Line lewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rosati napisał:

@Damianq

Seryjnie otwarta kratka jest od strony kierowcy, od pasażera pełna.

Ślizgów zderzaka się nie zmienia.

Jak chcesz zgodnie z fabryką (czyli z jednym IC od strony kierowcy) to wygląda to tak:

8E0 807 681 F - kratka do zderzaka S-Line lewa (otwarta),

8E0 807 682 G - kratka do zderzaka S-Line prawa (zaślepiona),  

8E0 117 335 P -  kierownica powietrza do zderzaka S-Line lewa.

Dzięki wielkie !

 

Rozumiem, że kierownica powietrza jest inna niż w normalnym zderzaku?

Czy jak założę tą otwartą prawą kratkę którą mam to jakoś się negatywnie odbije?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kierownica jest inna. Można niby dociąć tą "zwykłą", ale ja nie byłem z tego zadowolony szczerze mówiąc i nabyłem używkę za 30 albo 40 złotych z tego, co pamiętam.

Jeździłem jakiś czas z otwartą kratką przed dołożeniem drugiego IC i nic się nie stało. Z tym, że zamontowalem sobie prawą kierownicę powietrza, żeby aż takiej dziury nie było. :decayed:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba też założe póki co prawą kierownicę a zaczne zbierać graty na IC ;)

 

Z innej beczki... podoba mi się rekin na dachu (antena) i teraz pytanie po co ona jest fabrycznie? RNS-E bez tego nie działa? Nie specjalnie chce robić dziurę w dachu ale jak bym kupił używkę i obciął śrubę to chyba da się jakoś przykleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Damianq napisał:

W takim razie chyba też założe póki co prawą kierownicę a zaczne zbierać graty na IC ;)

 

Z innej beczki... podoba mi się rekin na dachu (antena) i teraz pytanie po co ona jest fabrycznie? RNS-E bez tego nie działa? Nie specjalnie chce robić dziurę w dachu ale jak bym kupił używkę i obciął śrubę to chyba da się jakoś przykleić?

Jak Ci się nie śpieszy, to będę miał na wiosnę do sprzedania kompletny prawy IC z 2.5tdi z odpowiednim orurowaniem.

To antena GPS do nawigacji co jest pomiędzy zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szuka ori z bexa ;) 

 

Panowie dziś miałem przegląd i kurde pościł mi uszczelniacz z tylu na lewej pół osi bo widać pochalapane olejem.  Robił ktoś? Dużo z tym roboty i ile mogą mnie skasować za to? Czy robić od razu dwa czy tylko ten co puścił?

 

Kolejna sprawa, zaczęły mi mrugać komunikaty o spalonej żarówce w DRL czasami. Patrzyłem i mam powypalane obie oprawki do montowano żarówki. Da się to dokupić osobno? Ma to jakiś numer? Ewentualnie używkę w dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Damianq napisał:

Będę szuka ori z bexa ;)

Plus tego taki, że pasuje bez rzeźby. Minus, że to chyba najdroższe rozwiązanie na drugi IC :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rosati napisał:

Plus tego taki, że pasuje bez rzeźby. Minus, że to chyba najdroższe rozwiązanie na drugi IC :decayed:

Ile drożej wychodzi niż fmic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi, czy tylko ja mam wrażenie że kosz'e 2 din na alegro kosztują zdecydowanie za dużo :facepalm: Jak dla mnie 80-140 to maksymalna cena za taki kosz. Ludzie powariowali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rabbi napisał:

Ile drożej wychodzi niż fmic?

prawy ic z 2.5tdi: 230zł

prawy ic BEX: 500zł

FMIC spawany: 1400zł

 

z 2.5 i bex to jest to samo praktycznie tylko inaczej rury poprowadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rabbi napisał:

Ile drożej wychodzi niż fmic?

Chodziło mi, że IC z BEX'a jest najdroższym rozwiązaniem jeśli chodzi o uzyskanie dsmic "z fabrycznych elementów" :)

 

Edytowane przez rosati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Damianq napisał:

Panowie ktoś coś na temat mojego problemu z uszczelniaczem?

 

Damian koszt nie będzie jakiś kosmiczny, ale teraz pytanie dlaczego cieknie:eusathink:

Screenshot_20191219-141027_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :)

 

@Adam87 No mam nadzieje, że to tylko uszczelniacz szlag trafił a nie coś poważniejszego. Nie zauważyłem, żeby coś stukało czy wyło na wale czy skrzyni a raczej jestem wyczulony na wszelkie dziwne dźwięki odbiegające od normy w moim aucie.

 

Z innej beczki to dzwoniłem dziś do dwóch mechaników i jeden powiedział mi, że od razu cały dyfer na stół i wymieniają komplet wszystkich uszczelniaczy i wspomniał coś o jakimś zaworku który lub się zapychać. Drugi mi powiedział, że nie ma konieczności wymiany wszystkich tylko wymieniać ten co cieknie. Teraz pytanie co ma sens i czy ten pierwszy nie chce mnie skubnąć a wymieni i tak tylko ten jeden :D

 

PS. Czemu tam jest pisane o ubywaniu oleju ze skrzyni? Czy dyfer jest jakoś połączony "olejowo"  ze skrzynia? Zawsze myślałem, że skrzynia sobie a dyfer sobie...

EDIT: Chyba skumałem, że w tym artykule jest mowa o przodzie, tam faktycznie półosie wchodzą w skrzynie.

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...