Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

 

37 minut temu, Gremlin0209 napisał:

Szczerze to nie wiem. Gaz był zakładany w Niemczech. Póki co dokręciłem opaski, jedna była dosyć luźna (ponad pół obrotu), reszta były ok. Zobacze jutro w trasie do roboty czy coś to dało, jak nie... to nowy trójnik i opaski najwyżej ?

Edit: ale tak na pewno, to trójnik od gazu, więc pewnie obojętnie jaki, tylko odpowiednie średnice, żeby były... jakie? ?

Jak już Ci cieknie to zrób jak być powinno czyli reduktor wpięty w obieg chłodnicy oleju. Kup węże Parker 15mm i opaski samozaciskowe lub skręcane Norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, ulisses napisał:

skręcane Norma.

Normy to właśnie ma,najlepsze są gsb bo nie puszczają nawet pod bardzo wysokim ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są Normy tylko jakieś tanie zamienniki. Założyłem takich Norm z 1000 i miałem problemy z max 10szt. Tak czy inaczej reduktor jest nieoptymalnie wpięty w wodę i dobrze to poprawić za 1 robotą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ulisses napisał:

To nie są Normy tylko jakieś tanie zamienniki. Założyłem takich Norm z 1000 i miałem problemy z max 10szt. Tak czy inaczej reduktor jest nieoptymalnie wpięty w wodę i dobrze to poprawić za 1 robotą. 

Ja akurat sprzedaje takie opaski i to są normy lub typu norma. Tak czy siak gsb są dużo lepsze,praktycznie nie przekręcają się i dociskają równomiernie na całej powierzchni. Normy potrafią przepuszczać w miejscu gdzie opaska wchodzi pod gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że te przepuszczają? 

WWW.PHJACUS.PL

Sklep internetowy części LPG. Ekspresowa wysyłka, najniższe ceny! Bogata oferta części do samochodowych instalacji gazowych LPG. W ofercie posiadamy reduktory, parowniki, listwy wtryskowe, wtryski...

Ciekawe... 

I chyba chodzi Ci o opaski GBS a nie GSB.

Edytowane przez ulisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ulisses napisał:

Mówisz, że te przepuszczają? 

WWW.PHJACUS.PL

Sklep internetowy części LPG. Ekspresowa wysyłka, najniższe ceny! Bogata oferta części do samochodowych instalacji gazowych LPG. W ofercie posiadamy reduktory, parowniki, listwy wtryskowe, wtryski...

Ciekawe... 

I chyba chodzi Ci o opaski GBS a nie GSB.

Tak gbs,błąd w pisowni. A tych opasek norma różnych producentów sporo przetestowałem (Polskie i Chińskie),każdą można przekręcić bo wynika to z jej budowy i materiałów. Jedne trwalsze,inne mniej,tak czy inaczej zawsze gorsze od gbs(testowałem pod ciśnieniem kilku barów i normy zawsze przepuszczały nawet 2 sztuki założone,gsb nigdy). Tyle że 1 zł różnicy w cenie robi różnicę dla niektórych gazowników a później klient wraca na poprawki z wyciekami i te zaoszczędzone kilka złotych na opaskach kosztuje godzinę pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja stosuje opaski skręcane tylko Normy (producent Norma) a nie typu norma i tu leży pies pogrzebany. Dużo ludzi stosuje te GBS ale przeważnie widzę to na małych średnicach, chciałbym zobaczyć jak to radzi sobie na trójniku 19mm z wodą, może kiedyś wypróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginały norma tez sprzedaje,ogólnie cena tych opasek jest niska więc są popularne. Ale tam gdzie liczy się niezawodność w cięższych warunkach pracy to trzeba zainwestować kilka złotych więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam87 napisał:

Paniwie wie ktoś coś na temat TA TECHNIX????

Ale co? gwint? Dobry jak jeździsz po bułki do biedry. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, H4mm3R napisał:

Ale co? gwint? Dobry jak jeździsz po bułki do biedry. 

Tak Tomuś, podobno gwint:lol1:

Czyli lipa...

Podobno konkuruje z MTS... Prawda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adam87 napisał:

Tak Tomuś, podobno gwint:lol1:

Czyli lipa...

Podobno konkuruje z MTS... Prawda???

Ta sama półka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ulisses@pila24

Skoro już Wam się taka rozmowa o zaciskach udzieliła to może podzielicie się doświadczeniem i polecicie dobre szczypce do zaciskania opasek tego typu o wymiarze 25x7

N10255601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam87 napisał:

Paniwie wie ktoś coś na temat TA TECHNIX????

Ta technix = Ta śmietnik 

Pisałem Ci to się słuchaj ;)  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, afroo. napisał:

@ulisses@pila24

Skoro już Wam się taka rozmowa o zaciskach udzieliła to może podzielicie się doświadczeniem i polecicie dobre szczypce do zaciskania opasek tego typu o wymiarze 25x7

N10255601.jpg

Np. knipex 10 98 i220,lub zwykle szczypce czołowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleziona przyczyna ubywającego płynu, pęknięty trójnik na całej długości pod jednym z węży... ?Foto wstawię później ?

I dzięki za szybkie odpowiedzi ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gremlin0209 napisał:

Znaleziona przyczyna ubywającego płynu, pęknięty trójnik na całej długości pod jednym z węży... ?Foto wstawię później ?

I dzięki za szybkie odpowiedzi ?

Dobrze, że znalezione i naprawione:good:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe, że pokrywa zaworów by się odkrztalcila? Tak wmawia mi mechanik. Zrobiłem uszczelkę, 2 tygodnie okej. Po 2 tygodniach wymiana wiązki PD. I zauważyłem silikon spod pokrywy oraz ciekło dość mocno. Telefon i reklamacja. Silikonu jeszcze więcej i dalej pojawia się olej. Usłyszałem telefonicznie że to prawdopodobnie wina pokrywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...