Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze jedno pytanko.

Mam dwie opony letnie do wymiany. Czy jeśli wymienię dwie opony na na inną markę ale na ten same parametry 235/35 będzie to miało wpływ na Q? Chodzi mi, że różni producenci mają niby rózne wysokości opon mimo tych samym rozmiarów, a Q to interpretuje jako uślizgi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak by miały być problemy to wolę kupić 4 nowe opony niż wymieniać napęd... ? który mnie wyniesie dużo więcej i uziemi auto na dłuższy czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gremlin0209 napisał:

To jeszcze jedno pytanko.

Mam dwie opony letnie do wymiany. Czy jeśli wymienię dwie opony na na inną markę ale na ten same parametry 235/35 będzie to miało wpływ na Q? Chodzi mi, że różni producenci mają niby rózne wysokości opon mimo tych samym rozmiarów, a Q to interpretuje jako uślizgi itp.

Pierwszy raz słyszę takie głupoty, rozmiar to rozmiar. Nawet srogi naciąg nie zmienia obwodu opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu sie nie zgodzę. Tym razem chodzi mi o szerokość opony. Miałem opony 235/35 (nie pamiętam teraz marki) i na feldze 8.5J był naciąg. Po zmianie marki opon na Hankook o tym samym rozmiarze (235/35) nagle sie okazalo, że naciągu brak i opona jest równo z felgą. 

A teraz wracając do tematu. Czyli bez problemu moge założyć dwie opony innego producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel na oponach różnych marek jeździ już dłuższy czas i nic złego się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gremlin0209 napisał:

No i tu sie nie zgodzę. Tym razem chodzi mi o szerokość opony. Miałem opony 235/35 (nie pamiętam teraz marki) i na feldze 8.5J był naciąg. Po zmianie marki opon na Hankook o tym samym rozmiarze (235/35) nagle sie okazalo, że naciągu brak i opona jest równo z felgą. 

A teraz wracając do tematu. Czyli bez problemu moge założyć dwie opony innego producenta ?

To jest szerokość opony, owszem wizualnie może się różnić, bo jedna ma mniej a druga więcej mięsa na bokach. Ja natomiast piszę o obwodzie opony, a to jest coś innego. 

Możesz założyć gumy innego producenta na drugą oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś temat, bo nie mogę znaleźć, z kolorami tapicerek skórzanych? Kody, nazwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, HOLMATRO napisał:

Jest gdzieś temat, bo nie mogę znaleźć, z kolorami tapicerek skórzanych? Kody, nazwy?

W ETCE masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

W ETCE masz

Wiem, patrzyłem. Nic dla mnie nie znalazłem, w papierach wyczytałem że kolor mojej tapicerki to Jet-gray, nigdzie nie mogę znaleźć kodu, wzornika.

Znalazłem taką rozpiskę, tutaj też nic nie pasuje pod moje wnętrze.

soul (czerń)QE / STD

soul (czerń)ZM / STD

soul (czarny)/srebrnyZR / STD

czerwień karmesinZU / STD

srebrnyZV / STD

achat-soulQP / STD 

 

Kombinacja wyściełania - Skóra-siedzenia sportowe

niebieski indygoMF / STD

soul (czerń)NK / STD

brązowy amarettoNM / STD

jasnoszaryNQ / STD

torrone (beż)NR / STD

waniliaNW / STD

waniliaNX / STD

achat-soulNY / STD

szary świetlisty-jasny platynNZ / STD

soul (czerń)QE / STD

achat-soulQP / STD

soul (czerń)DT / STD

soul/czerwień classic QU / STD

soul (czarny)/srebrnyQL / STD

żółty anis/soul(żółty/czarny)QW / STD

beż kardamomMC / STD

czerń soul/koniakowyQX / STD

soul(czarny)/czerwony karmesiQY / STD 

 

Skóra-sportowe Recaro

soul (czerń)ZM / STD

srebrny/soulZR / STD

czerwień karmesinZU / STD

srebrnyZV / STD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr nadwozia WUAGL78EX6A700161
model Audi S4 qu. 4,2
A4
Data produkcji 19.10.2005
Rok modelowy 2006
typ handlowy 8EC549
Kod silnika BHF
Kod przekładni HVM
numer napedu osiowego 6S
Wyposazenie QZ
kolor dachu C2
Kod koloru dywaników  
kolor zewnetrzny / numer koloru C2 / Y7J

 

masz jak byk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR-Q1E+N1U - tyle z etki wyczytałem, jesli chodzi o fotele, skóry Seindennappa ale koloru brak, tylko ten kod podany, z którego nigdzie nie mogę wyczytać nazwy kolorów. Na audizine wyczytałem i w oficjalnym artykule, że kolor to Jet-gray, którego nigdzie niestety nie mogę zweryfikować. 

 

13 godzin temu, Dev napisał:

masz jak byk

Łatwo powiedzieć, też to mam i dalej nie mogę znaleźć tego czego szukam, albo jestem ślepy, albo za mało bystry, albo jedyny sposób to wyciągnąć kawałek tapicerki i wysłać do oceny. Tego nie chcę, potrzebuje farb do renowacji przez zimę, a kolory niestety wszędzie idą po nazwach, a nie kodach.

Jak wiesz jaki to kolor, umiesz to odczytać, to napisz, jak chcesz się przedrzeźniać, to odpuść :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwę masz określoną: Shwartz/Jetgrau - czarny/kruczoszary - black/jet grey

rodzaj skóry to Seidennappa / jedwabna nappa / silk nappa

kod koloru wnętrza to QZ

Jeśli szukasz jakiś kod pod dobranie farby do renowacji czy coś w tym kierunku, to chyba po nazwie nic nie znajdziesz sensownego. Najlepsza opcja to odwiedzić firmę, która ogarnia takie tematy i pomoże dobrać kolor.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mass143 napisał:

Chłopaki da radę zaadoptować nakładki na pedały i podstopnice z B8 do B7?

Podobno się da tylko trzeba pedał gazu delikatnie zeszlifować i hula :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 22:02, pelonek1 napisał:

Jadąc np. na 4 biegu, zmieniając bieg na 3, chwilę jadąc hamując silnikiem, następnie po wciśnięciu gazu jest specyficzne szarpnięcie. Przy jeździe np. na 4 i zdjęcia nogi z gazu (hamowanie silnikiem) następnie wciśnięcia gazu bez zmiany biegu - tego efektu nie ma. Zastanawiam się, czy te szarpnięcia nie pochodzą od koła dwumasowego bądź skrzyni biegów?

Czy przy zmianie z 3. na 4. jest uderzenie? W C5 miałem coś takiego, rozmawiałem z kimś taki sam objaw występował w A4 B5 FL. Winna może być poduszka dyfra lub luzy w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...