Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w zeszlym tygodniu padła mi jedna swieca w moim 1.9 tdi, wiec w sobote wymieniłem odrazu wszystkie 4 sztuki na boscha.dzis kobita poszla do auta i mówi ze po odpaleniu kontrolka silnika znów swieci. Po podlaczeniu kabla wywaliło błąd Glowplug for cylinder i oznaczenia Q10, Q11, Q12, Q13, open circuit na każdym cylindrze. Po skasowaniu kontrolka zgasla a blad narazie po kilku odpaleniach i jakis 100 przejechanych kilometrach nie powrócił. Ale macie moze jakas teorie skąd ten blad sie wziął? Nowe swiece 2 dni jeżdżone aby? Dodam ze zarówno z błędem jak i po jego skasowaniu auto odrazu odpala, normalnie jezdzi, nie kopci, spalanie tez w normie.

Edytowane przez gabalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OK potrzebuje fachowej rozkminy ;)

Sprawdziłem wlepkę w moim B7 i mam 1BA przód - 0JH czyli kategoria 8, tył 0yg czyli kategoria 7

Rafal1988Lodz ma na handel amortyzatory i sprężyny 1BE:

przód niebieski, zielony, zielony, czyli kategoria 6 lub niebieski, zielony, zielony, zielony, czyli kategoria 7

tył niebieski, niebieski, niebieski, niebieski, czyli kategoria 7

są to komplety z B6. Pierwsze pytanie jest takie czy nie byłoby problemem założenie kompletu z B6 do B7 a drugie czy dobrze popatrzyłem na kategorie wagowe, bo teoretycznie oba pochodzą z 1.8T a są inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, więc widzę, że trochę loteria i najlepiej byłoby zmierzyć z moim ustawieniu i po wymianie amortyzatorów i sprężyn zobaczyć jak to będzie wyglądało...

A dobrze rozumiem, że jeśli ja mam z przodu kategorię 8 a niebieski, zielony, zielony z B6 to kategoria 6 to teoretycznie powinno się trochę wyrównać dysproporcja między niższym tyłem a wyższym przodem, bo przód pójdzie trochę niżej?? Czy to tak nie zadziała? :kox: Dodam jeszcze, że w bagażniku mam butlę od LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joker zawiecha u mnie w 1.8T sie rozni bo sa z 2 silnikow 1zestaw jest z bexa 190km zas 2zestaw jest z BFB 163km dlatego moze sa inne oznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, więc widzę, że trochę loteria i najlepiej byłoby zmierzyć z moim ustawieniu i po wymianie amortyzatorów i sprężyn zobaczyć jak to będzie wyglądało...

A dobrze rozumiem, że jeśli ja mam z przodu kategorię 8 a niebieski, zielony, zielony z B6 to kategoria 6 to teoretycznie powinno się trochę wyrównać dysproporcja między niższym tyłem a wyższym przodem, bo przód pójdzie trochę niżej?? Czy to tak nie zadziała? :kox: Dodam jeszcze, że w bagażniku mam butlę od LPG.

Daj sobie spokój z tymi grupami wagowymi, bo i tak przód będzie wyżej. Wystarczy że sprężyny będą zmęczone to już inaczej siądzie. Chcesz mieć prosto to kup zawieszenie gwintowane np. DTS i uwierz mi że będzie optycznie ok i komfortowo lepiej niż 1BE/BV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak byłoby najfajniej, ale niestety kupuje teraz domek i każda zaoszczędzona stówka się liczy ;)

A za takiego DTSa pewnie 1,5K trzeba dać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co inwestujesz w zawieszenie skoro są inne wydatki :P

DTS 1250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytanka

1. Czujnik jakości powietrza.

Jest sens dokładać to do autka?

Działa to? Czy jest to tylko bajer.


2. Pytanie o kody terminali

kod ASO 000 979 009 E - te terminale produkuje TYCO jak znaleźć kod producenta (TYCO) X-XXXXXX-X

Edytowane przez LChris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze ktos ma na sprzedanie walek z bpw bo najprawdopodobniej moj po polrocznym uzytkowaniu jest do wymiany. Kupiony nowy Febi... Albo jaki kupic nowy zeby polatac? Auto stracilo moc i w filtrze dudni po dodaniu gazu. Wsio osprzet sprawdzony i jest ok wiec stawiam na 90% ze walek trefny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze ktos ma na sprzedanie walek z bpw bo najprawdopodobniej moj po polrocznym uzytkowaniu jest do wymiany. Kupiony nowy Febi... Albo jaki kupic nowy zeby polatac? Auto stracilo moc i w filtrze dudni po dodaniu gazu. Wsio osprzet sprawdzony i jest ok wiec stawiam na 90% ze walek trefny...

Z wałków tylko stalowe Kolbenschmidt albo ori po niskim przelocie. Wszystko inne do odlewy z plasteliny co wałkowane jest na forum.

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-audi-a4-b7-2-0-tdi-bpw-140km-103kw-i6043802240.htmlczyli ten walek bedzie ok? Cena nie za niska?


nie zaglebialem sie w temacie 2.0TD.I auto kupione od klubowicza i walek byl wymieniany na Febiego ale teraz chyba bede kolejna osoba ktora przejechala sie na febim:)

Edytowane przez Rafal1988Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-audi-a4-b7-2-0-tdi-bpw-140km-103kw-i6043802240.htmlczyli ten walek bedzie ok? Cena nie za niska?

nie zaglebialem sie w temacie 2.0TD.I auto kupione od klubowicza i walek byl wymieniany na Febiego ale teraz chyba bede kolejna osoba ktora przejechala sie na febim:)

Febi to żeliwny odlewany wałek, najtanszy możliwy szajs. Ten Kolbenschmidt to prawie ori wałek, nawet ma fazki i jest 100% stalowy obrabiany od zera.

Przy wymianie wałka obowiązkowo hydro oraz śruby trzeba nowe trzeba dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytanka

1. Czujnik jakości powietrza.

Jest sens dokładać to do autka?

Działa to? Czy jest to tylko bajer.

2. Pytanie o kody terminali

kod ASO 000 979 009 E - te terminale produkuje TYCO jak znaleźć kod producenta (TYCO) X-XXXXXX-X

ile tych pinów potrzebujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ten walek co dalem linka brac? Hydro tez mam wymieniac skoro 8tys temu robiona byla kompletna glowica z planowaniem i wymiana uszczelniaczy szklanek popychaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuja płyty do RNS E LED - ktoś coś?

PW lub FB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy jest możliwość jakiegoś dojścia do nagrzewnicy od strony ściany grodziowej? Co roku mam problem z klimą, jak tylko zaczynam jej używać to śmierdzi, oczywiście odgrzybianie nic nie daje. Mam podejrzenie że właśnie od strony, z której dmucha wentylator, jest dywan z kurzu, który chłonie wilgoć, bo dawno nie widziałem mokrej plamy pod autem latem (wężyk jest drożny).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...