Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Crew


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

H4mm3R dzięki za pomoc, jeżeli kupie lampy bixenon i adapter wtyczki, do tego dorzuce ten wlacznik DRL ( i czy go tylko wpinam w miejsce pokrętła regulacji) to będzie mi wszystko działać? oczywiście po zakodowaniu xenona i DRL pewnie też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego przełącznika bodajże musi być jeszcze pokrętło świateł z AUTO. Kaju robi takie cuda, on będzie wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej od razu zrobić jak należy. Pozbierać instalację potrzebną, tak by od razu szły kable do samopoziomu i z czasem wszystko ładnie podłączyć by było jak fabryka.
1. Kup lampy bixenon
2. Kup ori instalację od reflektorów do środka kabiny. Prawą przekładasz całą, lewą trzeba sobie wyodrębnić, bo jest tam więcej innych kabli.
3. Kup włącznik DRL. Trzeba go też odpowiednio podłączyć.
i tu masz pierwszy etap za sobą. DRL będzie jak fabryka, światła będą świecić. Wszystko działa bez funkcji AUTO, by były takie wersje obsługi w bixenonie.

Drugi etap:
1. Kup dwa czujniki pozimowania świateł, kompletne z mocowaniami.
2. Kup moduł samopoziomu.
3. Kup kompletną instalację od czujników do kabiny.
4. Kup kompletną instalację samopoziomu w kabinie.

Trzeci etap:
1. Kup zderzak ze spryskiwaczami.
2. Kup odpowiedni zbiorniczek na dwie pompki + instalacja z wtyczką do dodatkowej pompki.

Do wszystkiego trzeba VCDS, by to zakodować.

Edytowane przez MAT1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany cięzko rozkleić lampy w b7?

Bardzo łatwo, nawet suszarką dasz radę, ja polecam jednak opalarkę albo piekarnik, dosłownie 5 minut grzania i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzałem dzisiaj jedna z 15 min zamknołem w kartonie lampe i opalarką , i ni ch.. nie chciał sie klosz odkleic , potem nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzałem dzisiaj jedna z 15 min zamknołem w kartonie lampe i opalarką , i ni ch.. nie chciał sie klosz odkleic , potem nie próbowałem

Swoje miałem w piekarniku 3 minuty na 180 stopni i po leciutkim podważeniu płaskim śrubokrętem klosz od razu poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie przytopi? musze jeszcze tak spróbować tylko jak żony nie bedzie bo raz grzałem w piekarniku pokrywe zaworów to yebało w całej kuchni z 2h :facepalm: do tej pory mi to wypomina..... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie przytopi? musze jeszcze tak spróbować tylko jak żony nie bedzie bo raz grzałem w piekarniku pokrywe zaworów to yebało w całej kuchni z 2h :facepalm: do tej pory mi to wypomina..... :decayed:

Przerabiałem już w piekarniku lampy z B5 to szło długo, ale w B7 jest akurat słaby klej i wystarczy moment, włącz termoobieg, powyciągaj żarówki i przetwornice, lampę obróć "szkłem" do otwarcia piekarnika.

Może coś miałeś kombinowane przy lampach, jak drugi raz je rozklejałem opalarką w kartonie to tez mi zeszło, jakieś 10 minut grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz Tomek opis jak kolega z forum rozklejał swoje lampy :wink:

Do kartona wkładamy lampę bez dekielków, żarówek i usuwamy gumę znajdująca się na kloszu przy kierunku. Do kartona wsadziłem opalarkę, czas pieczenia ok.15min. Po tym czasie klej staje się niczym guma do żucia i używając odrobinę siły i niewielkiego śrubokręta rozklejamy lampę. Oczywiście wcześniej zdejmujemy klipsy i polecam ubrać rękawiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że w b7 ja wszystkie lampy rozklejałem na zimno bez grzania potrzebne jest do tego 2x śrubokręt płaski dość szeroki najlepiej i nożyk. Ja podważałem klosz (odchodził dość lekko) potem przecinałem klej który się ciągnął, i tak po 10 cm, i w 5 min lampa w 2 częściach, można działać co się tam ma w planie. A do sklejania używam opalarki i lecę w koło lampę, widać jak ładnie "siada" i klej się rozpływa. I nie ma problemów ze szczelnością :banan:

A rozklejałem już koło 10 razy bo co chwile mam inne pomysły lub potrzeby :naughty:

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozpędzam autko 0-110 wszystko jest ok

110-140 czuje jakieś wibracje prawdopodobnie z tyły bo kierownica jest nieruchomo lewarek lekko drży, koła wyważone.

od 140 w górę wszystko ok

Gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie przytopi? musze jeszcze tak spróbować tylko jak żony nie bedzie bo raz grzałem w piekarniku pokrywe zaworów to yebało w całej kuchni z 2h :facepalm: do tej pory mi to wypomina..... :decayed:

Lepiej ustaw 80st.C i pilnuj :) 5/10minut i powinno się rozkleić.

Ja robiłem to jak żona spała :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ustaw 80st.C i pilnuj

jak przyjmie kształt lampy z B6, to znaczy, że już gotowa :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, za ile można trafić okazjonalnie gril od RS'a lub Eski B7 ? :) Od Rs'a poniżej 900 da radę wyrwać po poszukiwaniach czy raczej nastawiać się na 1K + ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, za ile można trafić okazjonalnie gril od RS'a lub Eski B7 ? :) Od Rs'a poniżej 900 da radę wyrwać po poszukiwaniach czy raczej nastawiać się na 1K + ? :)

To zależy od sprzedawcy a nie kupującego, z RS widziałem kiedyś za 450zł :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...