Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dławik turbiny - regeneracja ?


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem w końcu u speca i stwierdził iż w mojej turbinie niesprawny jest dławik i ponoć ustawia sie on jak chce dlatego brakuje mu mocy. Można mu wierzyć ponieważ już miał takie przypadki. Co mogę z tym fantem zrobić ? Nowa turbina, czy jednak naprawiać ten dławik ? w zakładach regenerujących mogą mi to zrobić ?

prosze uzywac prefiksu przy zakladaniu tematu.poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w końcu u speca i stwierdził iż w mojej turbinie niesprawny jest dławik i ponoć ustawia sie on jak chce dlatego brakuje mu mocy. Można mu wierzyć ponieważ już miał takie przypadki. Co mogę z tym fantem zrobić ? Nowa turbina, czy jednak naprawiać ten dławik ? w zakładach regenerujących mogą mi to zrobić ?

......... dławik... :kox::mysli:

nie wiem o co mu chodziło ale jezeli jego wiedza jest wprost proporcjonalna do stosowanego nazewnictwa szukaj innego mechanika :cool1:

kolego trzeba wykonac logi dynamiczne oraz statyczne, wtedy bedzie mozna porozmawiac o diagnozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje logi przewijały sie już nie raz przez forum i nikt nie potrafił powiedzieć co i jak wiec jeśli ktoś wie o co mu chodziło to proszę o odpowiedz[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2008, 12:01 _________________________________________________Dodam tylko ze chodziło mu chyba o zawór upustowy bo u mnie po zdjęciu tej sztangi co idzie do gruchy to ta cześć przy turbinie lata sobie bezwładnie a niby w środku turbulum jakaś klapka nie zamyka sie i ustawia sie niewłaściwie dlatego spaliny uciekaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje logi przewijały sie już nie raz przez forum i nikt nie potrafił powiedzieć co i jak wiec jeśli ktoś wie o co mu chodziło to proszę o odpowiedz[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2008, 12:01 _________________________________________________Dodam tylko ze chodziło mu chyba o zawór upustowy bo u mnie po zdjęciu tej sztangi co idzie do gruchy to ta cześć przy turbinie lata sobie bezwładnie a niby w środku turbulum jakaś klapka nie zamyka sie i ustawia sie niewłaściwie dlatego spaliny uciekaja.

w dieslach nie ma przepusnicy, nie ma wiec zaworu upustowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj turbinę i będziesz widział co i jak, ale jeśli jest tak jak piszesz, to pewnie naprawa, bez względu jak zwał tą część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dieslach nie ma przepusnicy, nie ma wiec zaworu upustowego...

Bardzo się mylisz pisząc ze nie ma zaworu upustowego w dieslu, to wyjasnij co upuszcza cisnienie z turbo :cool1:

no wiec do czego służy ta sztanga w 1z i do czego służy element z którym sie łączy przy turbinie bo już zupełnie nie wiem o co chodzi;/

:cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie po zdjęciu tej sztangi ta cześć która znajduje sie przy turbo jest bardzo luźna wiec jutro zabieram sie za demontaż turbo i zamieszczę fotki w tym temacie jak to wygląda od środka mam nadzieje ze ktoś mi pomoże a jak nie to nowe turbo.;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz, ale ktora czesc ci lata luzno?? ta oska co wchodzi do turbiny czy ta gruszka co do niej jest podlaczony wezyk z cisnieniem?? Klapka upustowa w turbo powinna luzno chodzic ale bez jakis luzow poprzeczych czy wzdluznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w końcu po 1,5 roku poszukiwań udało mi sie naprawić mojego 1Z'a, a wiec nawet nie trzeba było turbo wyjmować, wystarczyło odkręcić od turbo wydech i było już widać ta klapeczkę była ona krzywa i upuszczała spaliny bokiem a nie przez łopatki wirnika. wyprostowałem ja i auto wydaje mi sie ze śmiga ładnie ale wkrótce zrobię logo i sami ocenicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że naprawiłeś :th: dziwna sprawa że klapa była zdeformowana :mysli: Mimo wszystko ważne że śmiga :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...