Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaryjne otwieranie pokrywy silnika


pawel_tl

Rekomendowane odpowiedzi

:bry:

Wczoraj wyskoczyła mi linka otwierania maski z tego dzyndzla przy zamku (na atrapie).

Poczytałem na necie że można to otworzyć na dwa sposoby: zdemontować grill (co grozi jego uszkodzeniem) lub od dołu pociągnąć zamek w kierunku strony pasażera (nie wiem kto taki pomysł podsunął ze akurat w ta strone:facepalm:)

Zacząłem od pierwszego sposobu,jednak nie przyniosoto zadnego efektu gdyż nie ma dostepu do zamka.

Więc wziąłem sie za drugi sposób:

1. Demontaż dokładki zderzaka

2.Prawa przednia strona (od pasażera) podnosimy lewarkiem ile sie da

3. Kładziemy sie pod auto tak aby ujrzeć zamek maski (pozycja leżąca głowa po stronie pasazera, nogi strona kierowcy)

4. Jak zobaczymy zamek to szukamy tego dzyndzelka do ktorego przymocowana jest koncowka linki (mi w tym miejscu linka wyskoczyła i to było powodem problemu z otwarciem), bierzemy długi śróbokręt do ręki i naduszamy energicznie w kierunku kierowcy. Maska otwarta:decayed:

Użyty sprzęt: lewarek, latarka, śrubokręt

10 minut i po robocie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uniosłem maske i zdemontowałem reflektor zespolony . LOl za pierwszym razem bylo ok. za drugim jak mi spadł ten grzybek ponowilem operacje ale ucierpiało jedno z mocowań lampy :] oczywiscie duzo kręcenia płaską 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat może komuś się przyda. U mnie w audi 1.8t spadła linka przy zamku, jedyne rozwiązanie zdjąć hokeja, opuścić osłonę silnika, unieść auto na lewarku i zabezpieczyć. Zajrzeć od spodu, poświęcić sobie latarką i jakimś długim prętem otworzyć zamek bo ręką się nie da, za mało miejsca. I po robocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opisany przez Was sposób tj. od spodu sięgnąć zamek maski sprawdza się w mniejszych silnikach 4cylindrowych takich jak 1.6, 1.8. W przypadku V6 czyli 2.4, 2.8, 2.7 to jest nie możliwe gdyż miska oleju jest przy samym pasie przednim.

U siebie to zrobiłem w ten sposób:

1. Zdemontowalem zderzak w całości, dzieki temu mamy możliwość bezinwazyjnego demontażu grilla i go nie uszkodzimy.

2. Wygietym pretem , długim śrubokrętem trafić trzeba pobijając młotkiem w ten trzpień od zamka i odskoczy zamek, oczywiście kilkukrotnie trzeba było doginać odpowiednio ten śrubokręt, ale się udało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdemontowałem grill i pogrzebaczem ( takim hakiem od pieca fajerki ) odpowiednio nadusiłem przy zamku - potem wrzucę fotkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...