Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy na 225/45/R18 można jeździć ?


p!etrek

Rekomendowane odpowiedzi

jak będę miał okazję to sprawdzę profil 45, jak będzie kiepsko to zostanę przy 40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4x 225/45/18 i jakoś nigdy nie miałem problemów zarówno na stacji diagnostycznej ani z policją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar opony do felgi R18 polecacie na zimę we wlepce jest 245/40 jest cos moze mniejszego i wyzszego felga szerokosc 8'' zawieszenie -20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje kupić felgi 235/45/18 et 29. Moje pytanko czy mozna taką oponę zakładać do b8, jakjbo sie na tym jeździ, bo producent takiego rozmiaru nie przewiduje , proszę o radę

Edytowane przez dzwiedziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,
A 225/45 / 18" 8J ET45 jak będzie wyglądało? trzeba dystanse? póki co bez gleby

Jak dystanse to jakie? przod, tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś a4 b7 na oponie 225 45 18 8j felga. Nic nie będzie tarło? Jakieś foty jak to na aucie wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cguurek napisał:

Witam, ma ktoś a4 b7 na oponie 225 45 18 8j felga. Nic nie będzie tarło? Jakieś foty jak to na aucie wyglada?

45 to za wysoki profil na 18ce  , prawidłowy to 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam teraz opony 235 40 a chciałbym zmienić na 225 i też profil 40 a nie wiem czy nie bdzie dużej szpary między opona a nadkolem, zawieszenie sline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235 x 40 = 9,40 cm

225 x 40 = 9,00 cm

To są wysokości , /profile/ opon o których piszesz. Różnica w wysokości bedzie nieznaczna  jak i we wskazaniach predkościomierza jak też licznika kilometrów. To sam wyskalujesz sobie z GPSem. :guma:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcia poglądowe na szybko na zawieszeniu 1be. dunlopy 225/45 i fuldy 235/40. Sam zadaje sobie ciągle pytanie czy na 225/45 bedzie okej. Teraz mam 205/55/16 i licznik mi zawyża prędkość o 3-5km/h. zaś 235/40 obniżyło by błąd o jakie 2-3km/h a 225/45 aż o ok. 5km/h. Niestety nikt nie odpowiedział mi w ten sposób "tak weź te i te i będzie zaje#iscie" :D 

1617119106251.jpg

1617119106232.jpg

1617119106222.jpg

1617119106241.jpg

Edytowane przez Twardy98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest kalkulator, jak dany rozmiar opony wpływa na odczyt prędkości..

WWW.OPONEO.PL

Nasz kalkulator rozmiaru opon pomaga w odpowiednim doborze zamienników opon. Sprawdź, jakie zamienniki możesz zastosować w Twoim pojeździe!

Dobierasz opony i w tabelce wylicza o ile 'oszuka' licznik. Różnica w profilu 40-45 to przekłamanie o +4,71%, maks dopuszczalne to +1,5%~-2%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak już jestem na tym wątku zapytam was. Jakie długości śrub szukać do alusów do swojej b7? mam tylko śruby do stalówek ale wydaje mi się że na alu łapią nie całym centymetrem gwintu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ori  alu felg zwykłe śruby / nieprzedłużane jak do dystansów/ z łbem kulistym.

np, 

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez dekiel 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem sie podpiąć . Chce kupic do A4 b8 avant. Felgi rotory 19 i wszedzie w zakładach z felgami mówìą ze musze opony zalorsyc takie jak na wlepce 255/35/19. A ja chcialem bardziej 235/35/19  lub ewentualnie 225/40/19 w ostatecznosci 245/35/19. Ale mówia ze takich nie mozna, a tu na forum duzo ludsi co chwali sie swoimi felgami maja opony przy 19   od 225 do 245 szerokosci to jak to wkoncu jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wrobel99 napisał:

to jak to wkoncu jest ?

Jak wszystko jest dobrze to możesz zakładać co Ci się podoba, gorzej jak coś się wydarzy to wtedy może zacząć się szukanie. Ja dla świętego spokoju zawsze trzymam się tego co wlepka bądź wyciąg z homologacji, na wlepce nie wszystkie rozmiary mogą być.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...