Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż spryskiwaczy mgiełkowych


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

jakas inna opcja jak sobie z tym poradzić bez adapterów? Spryski mgłowe podgrzewane od jakiegoś nowszego audi podejdą bez nich?

--edit

adaptery z numerem do b6 są faktycznie już niedostępne, ale za to dostępne są adaptery dla a6 o numerze 4f0 955 431. 7.50 zł/szt. w ASO VW

 

Edytowane przez czito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze powiedziec czy mam rowniez grzane spryskiwacze ?

20181210_174057.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamontowałem spryski z adapterkami i potwierdzam ,że mimo wyrezanej dziury, jeśli adapter jest zamocowany tak jak w etce (od strony szyby) wewnątrz nie ma miejsca na większą dyszę i obniża się ona przy monatażu uniemożliwiając regulację w górę.

adapterki MUSZĄ bć zamocowane od strony zderzaka (na górze po otwarciu maski). Dopiero wtedy wykorzystamy powiększony otwór na regulację, ale i tak trzeba dobrze poukąłdąć kabelki i wężyki, jest tam bardzo ciasno, kabelki muszą iść za dyszą, nie górą po niej. (po zamknięciu maski mają byś obok konektora od strony zderzaka, nie nad konektorem przy masce).

Pryskanie: takie sobie... nie mam takiego efektu jak na filmiku, pryska węższym strumieniem, bardziej na środek szyby, kształt V jest, ale wąski, ma jakieś 30cm i strumienie zachodzą na siebie na środku szyby. Czy ktoś wie co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawelosinski83 napisał:

Panowie, zamontowałem spryski z adapterkami i potwierdzam ,że mimo wyrezanej dziury, jeśli adapter jest zamocowany tak jak w etce (od strony szyby) wewnątrz nie ma miejsca na większą dyszę i obniża się ona przy monatażu uniemożliwiając regulację w górę.

adapterki MUSZĄ bć zamocowane od strony zderzaka (na górze po otwarciu maski). Dopiero wtedy wykorzystamy powiększony otwór na regulację, ale i tak trzeba dobrze poukąłdąć kabelki i wężyki, jest tam bardzo ciasno, kabelki muszą iść za dyszą, nie górą po niej. (po zamknięciu maski mają byś obok konektora od strony zderzaka, nie nad konektorem przy masce).

Pryskanie: takie sobie... nie mam takiego efektu jak na filmiku, pryska węższym strumieniem, bardziej na środek szyby, kształt V jest, ale wąski, ma jakieś 30cm i strumienie zachodzą na siebie na środku szyby. Czy ktoś wie co może być nie tak?

Temat montażu adapterów był już tutaj poruszany, nie ma możliwości zamontować ich inaczej jak od strony zderzaka. 

Co do słabego strumienia to niestety bardzo prawdopodobne, że trafiłeś na podróbki tych dysz od ryżowych braci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, turzol napisał:

Temat montażu adapterów był już tutaj poruszany, nie ma możliwości zamontować ich inaczej jak od strony zderzaka. 

Co do słabego strumienia to niestety bardzo prawdopodobne, że trafiłeś na podróbki tych dysz od ryżowych braci. 

Jeśli masz regulację na płaski śrubokręt to właśnie chińczyki, które kosztują 20 zł na ali. 

 

Ori spryski mają regulację na imbus albo torx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, turzol napisał:

Temat montażu adapterów był już tutaj poruszany, nie ma możliwości zamontować ich inaczej jak od strony zderzaka. 

Co do słabego strumienia to niestety bardzo prawdopodobne, że trafiłeś na podróbki tych dysz od ryżowych braci. 

 

10 godzin temu, koziol992 napisał:

Jeśli masz regulację na płaski śrubokręt to właśnie chińczyki, które kosztują 20 zł na ali. 

 

Ori spryski mają regulację na imbus albo torx

Wiem, że było wyjaśnione, przeczytałem caly temat. Chciałem doprecyzować i jednoznacznie wskazać przyczynę problemów z regulacją uzależnionych od położenia adapterów.

Spryski mam z demontazu, używki od rafiego, na torxa. Nie podejrzewam, że nie ori.

Psikają mniej więcej tak jak na filmiku turzola (2 mocniejsze strumienie i trochę chlapania pomiędzy) tylko wewnętrzne strumienie lewego z prawym się pokrywają, jakby obydwa bardziej na środek psikały...

MOJE:

TURZOL:

Oczekiwałem takiego efektu jak u TRUSZKA (chyba 7 strona tematu):
Da sięto jakoś uzyskać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci pomóc, ja kupowałem nowe dysze. Wychodzę z założenia że takie elementy powinno się kupować nowe tym bardziej że są tanie.

Przy używkach nigdy nie wiadomo co lał w zbiornik poprzedni właściciel, dysze mogą nie pracować z pełną wydajnością przez zalegający kamień, osady itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 20:08, turzol napisał:

Nie wiem jak Ci pomóc, ja kupowałem nowe dysze. Wychodzę z założenia że takie elementy powinno się kupować nowe tym bardziej że są tanie.

Przy używkach nigdy nie wiadomo co lał w zbiornik poprzedni właściciel, dysze mogą nie pracować z pełną wydajnością przez zalegający kamień, osady itp. 

Ale zwróciłeś uwagę, że Twoje są bardz opodobne do moich? ? a dopiero na filmiku truszka są wypas? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego co wyczytalem wszystko opiera sie o podciagniecie nowej wiazki i spiecie wszystkiego na stale... . Nie wiem czy ktokolwiek sie zastanawial podpiac je razem z grzaniem tylnej szyby ?. Sam bede sprawdzal jednak moze juz ktos to przerabial i idzie to jakos ugryzc :), moze cos z termometrem tem zewnetrznej ?, moze poprzez jakis tranzystor ?. Nie znam sie do konca, ale moze jakos sie da inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2018 o 15:05, Isius napisał:

Witam

 

Z tego co wyczytalem wszystko opiera sie o podciagniecie nowej wiazki i spiecie wszystkiego na stale... . Nie wiem czy ktokolwiek sie zastanawial podpiac je razem z grzaniem tylnej szyby ?. Sam bede sprawdzal jednak moze juz ktos to przerabial i idzie to jakos ugryzc :), moze cos z termometrem tem zewnetrznej ?, moze poprzez jakis tranzystor ?. Nie znam sie do konca, ale moze jakos sie da inaczej :)

Taaa, z grzaniem fotela najlepiej połącz. Nie kombinuj, podłącz je zgodnie ze sztuką, jak nie masz schematów to Ci znajdę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2018 o 10:59, czito napisał:

jakas inna opcja jak sobie z tym poradzić bez adapterów? Spryski mgłowe podgrzewane od jakiegoś nowszego audi podejdą bez nich?

--edit

adaptery z numerem do b6 są faktycznie już niedostępne, ale za to dostępne są adaptery dla a6 o numerze 4f0 955 431. 7.50 zł/szt. w ASO VW

 

Te adaptery są identyczne? Pasują do naszych a4 ?

 

Chcę zamontować to Wam zrobię film jak chińskie spryski działają (albo nie)  (40 zł na li)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super. z tym że właśnie mi przypomniałeś że miałem dzisiaj odebrać w audi. I zapomniałem.

No nic jutro też jest dzień.

Koszt ok. 8 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś komplet (nie podgrzewany) do sprzedania, bądź przynajmniej adaptery ? ?  - w skrócie NAMÓWILIŚCIE MNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spryskiwacze z audi a7 2015+ podejda? 

Edytowane przez Yonnxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chinole zamontowane. Pryskające jak u wszystkich ale... 

Za cholerę nie podepne wtyczki w prawym sprysku. Jest za krótka. Przewód od płynu też jest krótki ale jakoś go wcisnąłem. 

Mam podejrzenie że gdzieś w masce tą wiązka się przycieła.czy jest jakiś dostęp do tych przewodów ? Żeby je trochę podepchac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...