Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż spryskiwaczy mgiełkowych


H4mm3R

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie wtyczka do wpięcia w sprysk jest z drugiej strony jak w ori sprysku, dlatego może brakować kilka cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to ja wiem. Pytanie czy da się trochę przesunac kable w masce bo mam wrażenie że się gdzieś zacięły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy posiada ktoś komplet dysz i adapterów i chciałby sprzedać nie za miliony ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, miro_x napisał:

Ok. Chinole zamontowane. Pryskające jak u wszystkich ale... 

Za cholerę nie podepne wtyczki w prawym sprysku. Jest za krótka. Przewód od płynu też jest krótki ale jakoś go wcisnąłem. 

Mam podejrzenie że gdzieś w masce tą wiązka się przycieła.czy jest jakiś dostęp do tych przewodów ? Żeby je trochę podepchac ?

wiązka idzie w zawiasie maski tym od kierowcy. jak w tym poście( https://a4-klub.pl/topic/212200-monta%C5%BC-spryskiwaczy-mgie%C5%82kowych/?do=findComment&comment=5375237 ). Możesz wyciągnąć ją od tej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podgrzewane spryski z tej aukcji to są te oryginalne które montujecie u siebie?

https://allegro.pl/oferta/dysze-spryskiwaczy-mglowe-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a8-8048893271

 

A tutaj podobna aukcja ale adaptery są trochę inne:

https://allegro.pl/oferta/spryskiwacze-szyby-mglowe-audi-a4-b6-b7-a6-c6-a8-7844874736

Edytowane przez kowalsky1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te od vag247 i sa oryginalne, pryskaja jak należy. Jedyne co mnie zaskoczyło to strasznie miękki "torx" do regulacji położenia dyszy... Od razu się wyrobił na gładko... 

Powiększenie zakresu regulacji zrobiłem rozgrzanym srubokretem i potem podszlifowalem papierem na gładko zamiast piłowac czy wyżynać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się trafiły za darmo i to praktycznie nowe grzane spryskiwacze(adapterki od a6 juz miałem wcześniej kupione więc cały koszt wyszedł jakieś 6 zł za moda),na początku miałem problem z ich wysokością pryskania-waliło płynem po rancie maski a było i tak za nisko na szybie. Kilka kombinacji z ustawieniami adapterów i zamiana miejsc spryskiwaczy i jest teraz idealnie ?

Co do regulacji to używajcie do tego śrubokrętów precyzyjnych z torxem(zegarmistrzowskie) mają inną końcówkę niż zwykłe torxy nasadowe i nie niszczą regulacji.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, dobrałem odpowiedni rozmiar torxa, dosłownie jeden ruch i po regulacji :o zrobiło się gładko, strasznie to miękkie... No ale jakoś udało się ustawić, czasem lekko tylko wadzi o rant maski - zależne od prędkości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te podejdą?

DYSZE-SPRYSKIWACZA-MGIELKA-AUDI-A6-C6-A4
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 125 zł - DYSZE SPRYSKIWACZA MGIEŁKA AUDI A6 C6 A4 B6 B7 A8 (8213177952). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Oryginalne z ASO, powinno być git. Opis też się zgadza. Jednak kody zgoła inne od tych w tutorialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swiety1337 napisał:

Czy te podejdą?

DYSZE-SPRYSKIWACZA-MGIELKA-AUDI-A6-C6-A4
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 125 zł - DYSZE SPRYSKIWACZA MGIEŁKA AUDI A6 C6 A4 B6 B7 A8 (8213177952). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Oryginalne z ASO, powinno być git. Opis też się zgadza. Jednak kody zgoła inne od tych w tutorialu.

3 pierwsze znaki kodu mogą być inne niż podane w pierwszym poście,moje tez mają początek inny i pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te od Audi_Wroclaw,  pasują idealnie wraz z adapterkami nabyłem je za 129zł. Teraz widzę, że taniej są. I fakt wtyczki od grzania są tak jak opisano w tutorialu. Po drugiej strony względem pierwotnych zwykłych. Zatem trza nieco pokombinować z kablami by je popodpinać. Ale efekt mega względem zwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aleq napisał:

Mam te od Audi_Wroclaw,  pasują idealnie wraz z adapterkami nabyłem je za 129zł. Teraz widzę, że taniej są. I fakt wtyczki od grzania są tak jak opisano w tutorialu. Po drugiej strony względem pierwotnych zwykłych. Zatem trza nieco pokombinować z kablami by je popodpinać. Ale efekt mega względem zwykłych.

Nadal trzeba przy nich rezać otwór? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, swiety1337 napisał:

Nadal trzeba przy nich rezać otwór? 

Też jestem ciekaw czy w tych od Audi_wrocław trzeba rezać otwór. Mam zamiar od nich kupić komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mordeliuss, @swiety1337

Ja nie rezałem jeszcze. Jak na postoju pryskam jest ok, coś na dach leci. Używałem ich podczas jazdy może z raz  i wydaje mi się, że za nisko pryskają. Mam jeszcze nieco regulacji może obejdzie się bez rezania.

Edytowane przez Aleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aleq napisał:

@Mordeliuss, @swiety1337

Ja nie rezałem jeszcze. Jak na postoju pryskam jest ok, coś na dach leci. Używałem ich podczas jazdy może z raz  i wydaje mi się, że za nisko pryskają. Mam jeszcze nieco regulacji może obejdzie się bez rezania.

Daj znać proszę jak ogarniesz regulacje czy daje rade bez rezania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mordeliuss napisał:

Daj znać proszę jak ogarniesz regulacje czy daje rade bez rezania :)

Ja podejdę do tematu w listopadzie, także dam znać. Wstępnie spróbuję również bez rezania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, swiety1337 napisał:

Ja podejdę do tematu w listopadzie, także dam znać. Wstępnie spróbuję również bez rezania.

Czekam zatem na relację Panowie ;) Planuje też z początkiem listopada wziąć się za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podrzucić zdjęcia ze schematu podłączenia podgrzewania jeśli nie mam tego w opcji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkop, ale jakoś nie było czasu by przysiąść i nawet sklecić kilka zdań.

A więc, 2 miesiące i niemal 3 tys. km później po montażu sprysków panowie @Mordeliuss i @swiety1337 stwierdzam, że jest git. Nie rezałem nic, mam jeszcze minimalne pole manewru. I na chwilę obecną je tak zostawiam. Jeśli chcecie to mogę porobić foto ile regulacji zostało i jak pryskają.

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...