Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana filtra paliwa


wjot1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak wymienić samemu filtr paliwa ?

Wiem, że znajduje się pod prawym nadkolem, może ktoś podpowiedzieć co będę potrzebował i mniej więcej krok po kroku co zrobić?

Wiem, że jest to prosta czynność, aczkolwiek jak się człowiek nie zna, to nie chce spier**dzielić : ]

Pozdrawiam:wink:

---------- Post dopisany at 15:02 ---------- Poprzedni post napisany at 14:54 ----------

czy taki filtr podejdzie ?

FILTR PALIWA MANN AUDI A4 A6 FORD GALAXY 1.8 2.4 (2700394479) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta wymiana to akurat nie ma zadnego problemu.kladziesz sie pod auto i demontujesz stary filtr,przy odpinaniu wezykow musisz uwazac bo troche poleci paliwa.poczekasz az zleci i bierzesz nowy i wstawiasz w miejsce starego,wiec nic trudnego.a jesli chodzi o filtr paliwa to w kazdym sklepie go dostaniez i nie jest to droga rzecz ale mysle ze ten z allegro tez podejdzie..wiec powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaopatzr się ewentualnie w obejmy zaciskowe skrtęcane nowe bo stare mogą byś skorodowane filtr z aukcji podejdzie w 100Procentach pamientaj o dobrym ułożeniu filtra stzrałka na nim mówi o kierunku przepływu paliwa w storne silnika

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze może nic nie robić , ja jak pierwszy raz u siebie wymieniałem filtr gdzie auto juz miało nalatane 200 K km to był od nowości z 2000 r.:facepalm:

po wymianie żadnej różnicy nie odczułem ale silnik może odczuł

Nie jest to droga rzecz wiec razem z olejem czy filtrem powietrza pylkowym można go nawet wymieniać co czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zalozeniu przekrec kluczyk ze dwa trzy razy na zaplon, zeby pompka paliwa podala benzyne w nowy filtr, dopiero potem odpal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADR pompka nie działa na zapłonie nic się nie będzie dusił tylko poprostu troszkę dłużej będzie kręcił ale jak odpali to bedzie już wszystko dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cacek89 w ADR na 100 % pompka nie pracuje na zapłonie tylko w czasie gdy rozrusznik kręci :) taki typ :) a takie piszczenie jakie szłychać przed zapaleniem to przepustnica "gada"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie myślałem ze też nie działa po zapplnie bo zero dźwięku nawet po położeniu ucha na deklu od baku , dopiero jak odlaczylem wężyk od pompki i dałem na zapolon to siknelo jak z fontanny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no gdzie przepustnica? wyraznie slychac po przekreceniu kluczyka ze z tylu auta prez dwie sekundy jest tiiiiiiii :)

---------- Post dopisany at 21:01 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ----------

moze w przedliftach jest inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie odgrzać temat, bo jakoś nie umiem znaleźć odpowiedzi. Czy w silniku 1.8t BFB konieczne jest odpowietrzanie instalacji po wymianie filtra paliwa? W "Sam naprawiam" tak wyczytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie, no bo jak ? :) Też niedługo go będę wymieniał, ktoś wie w jaki rozmiar opasek mam się zaopatrzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według "Sam Naprawiam" niby tak:

Untitled1_001.jpgUntitled1_002.jpg

 

 

Edytowane przez awisnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2017 o 12:59, awisnia napisał:

Pozwalam sobie odgrzać temat, bo jakoś nie umiem znaleźć odpowiedzi. Czy w silniku 1.8t BFB konieczne jest odpowietrzanie instalacji po wymianie filtra paliwa? W "Sam naprawiam" tak wyczytałem...

Cześć, teraz ja odgrzewam :)

awisnia, i jak z tym odpowietrzaniem? udał Ci sie cos ustalić jak to w tym 1,8T? Jakies dodatkowe akcje trzeba wykoanć przy wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...