Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem w naszych A4 A do Z


wasyl291

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz klimatronik zrób test vag,termostat wygląda na sprawny.

B6 miało tylko climatronic 2 strefowy:wink: Termostat to koszt 360zł:facepalm: Jak chcesz sam wymienić to pisz pw to napisze jak bo nie jest łatwo:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie auto wruciło od mechamika po wymianie termostatu 400zł w aso,i dalej niema efektu leci zimno.Na dodatek płyn chłodniczyw zbiorniczku po przejechaniu 10km zimny a było dobrze kiedys.Mechanik powiedział ze to moze nagrzewnica bo węże są zimne ale płyn też tak jakby coś się zapchało.Ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo , wymienialme termostat , pompe wody itp. Tylko ze u mnie na doddatek ucieka plyn chlodzacy i tez nie grzeje ; ]

Sprawdz czy samochod ci grzeje na obrotach, krec go przez 1-2 minuty na 2.5 - 3 tys. i zobacz. U mnie wtedy leci cieple jak w saunie jak powinno byc natomiast stojac nie gazujac zimne jak lod ; ]

Obstawiam u siebie uszczelke pod glowica badz nagrzewnice. Jade dzis zrobic test uszczelki i zobaczymy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem tak trzymałem na obrotach tak jak kolega pisał i tak samo jk jade gorąco a jk stane lód.Kolega moze napisac co z teg wynikło,moje auto dzis tez u mechanika wieczorem będe wiedział co może byc przyczyną

---------- Post dopisany at 18:35 ---------- Poprzedni post napisany at 14:24 ----------

właśnie się dowiedziałem,mechanik stwierdził ze prawdopodobnie uszczelka pod głowicą do tego czujnik temperatury i jakiś wirnik o pompie wody nie wspominam.trochę potrwa zanim zrobi wiec napiszę jak będzie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wyniklo? Ja nie zdazylem do mechanika dzisiaj podjechac ... Jutro podjade na test uszczelki, juz nerwicy dostaje jak nie grzeje... lubie swoj samochod ale jak pomysle o tym ogrzewaniu to mam ochote roz**** o drzewo je. Mam nadzeije ze to wkoncu zrobie. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mozliwe zeby plyn chlodzacy uciekal przez wadliwa nagrzewnice? Dzis robie test uszczelki okolo 16 wiec napisze co i jak : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że nagrzewnica jest nie drożna i potrzeba większego ciśnienia w układzie żeby ją ogrzać, można spróbować płukać , wyciek możesz sprawdzić macając dywan w aucie powinien być mokry od płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Musze stwierdzić że mam podobny problem zanim sie rozgrzeje jest okj ale po przejechaniu kilku kilometrów samochód na wolnych obrotach nie grzeje mysle że termostat jest dobry bo trzyma caly czas 90' no i chyba to nie uszczelka bo to mialem robione nie całe 6000 km temu a do tej pory bylo dobrze dodam jeszcze że wąż od magrzewnicy jeden jest goracy i jak mu przytrzymam 2.5- 3 tyś obrotów grzeje powiem Wam że powoli mam dość tego audi chociaż uwielbiam tą marke ponieważ od kiedy go mam niema miesiąca żeby coś sie nie działo już zaczynam sie zastanawiać mad sprzedażą i zmianą marki(pod naciskiem żony co prawda ale co sie dziwic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-pompa wody

2-uszczelka pod głowicą

3-jakiś czujnik

tak mi powiedział mechanik,do końca tygodnia ma naprawic dam znac

---------- Post dopisany at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany at 18:50 ----------

grzes2132 też bym z chęcią sprzedał ale auta tanieją i ciężko sprzedac duzo mozna stracic.ja tez załuje ze nie kupiłem a6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Musze stwierdzić że mam podobny problem zanim sie rozgrzeje jest okj ale po przejechaniu kilku kilometrów samochód na wolnych obrotach nie grzeje mysle że termostat jest dobry bo trzyma caly czas 90' no i chyba to nie uszczelka bo to mialem robione nie całe 6000 km temu a do tej pory bylo dobrze dodam jeszcze że wąż od magrzewnicy jeden jest goracy i jak mu przytrzymam 2.5- 3 tyś obrotów grzeje powiem Wam że powoli mam dość tego audi chociaż uwielbiam tą marke ponieważ od kiedy go mam niema miesiąca żeby coś sie nie działo już zaczynam sie zastanawiać mad sprzedażą i zmianą marki(pod naciskiem żony co prawda ale co sie dziwic)

Niedrożna nagrzewnica :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku miałem podobny problem z ogrzewaniem z tym ze mialem sprawdzaną nagrzewnice( po tym okazalo sie ze to uszczelka) i była drożna jeszcze troche to strace cierpliwość do tego samochodu bo pochłonoł juz pieć tysiecy bez mała( nie licząc rozrzadu i płynów) i nadal się coś pieprzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku miałem podobny problem z ogrzewaniem z tym ze mialem sprawdzaną nagrzewnice( po tym okazalo sie ze to uszczelka) i była drożna jeszcze troche to strace cierpliwość do tego samochodu bo pochłonoł juz pieć tysiecy bez mała( nie licząc rozrzadu i płynów) i nadal się coś pieprzy

Grzes cos o tym wiem ma to samo ze nie grzeje i sie juz wku***** i mam ochote sprzedac go i kupic fiata pande i miec wy**** ale narazie walcze.

A co do nie grzania do uklad jest zapotwietrzony i pod cisnieniem na obrotach jak u mnie grzeje za***iście. Wczoraj bylem u mechanikow i powiedzieli zen ie zrobia mi testu na uszczelke bo gnije mi nagrzewnica i z tamtad saczy sie plyn i ucieka co moze byc powodowem ni grzania. Wymienie po weekendzie i zobaczymy , jak to nic nie da to say goodbye audi . ; x

---------- Post dopisany at 14:47 ---------- Poprzedni post napisany at 14:46 ----------

*** nie nagrzewnica tylko CHLODNICA!!!!!!!!!

---------- Post dopisany at 14:48 ---------- Poprzedni post napisany at 14:47 ----------

1-pompa wody

2-uszczelka pod głowicą

3-jakiś czujnik

tak mi powiedział mechanik,do końca tygodnia ma naprawic dam znac

---------- Post dopisany at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany at 18:50 ----------

grzes2132 też bym z chęcią sprzedał ale auta tanieją i ciężko sprzedac duzo mozna stracic.ja tez załuje ze nie kupiłem a6

A powiedzial jaki laczny koszt? i sprawdzal czy to uszczelka poprzez test na C02? czy poprostu tak powiedzial :>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...