Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem w naszych A4 A do Z


wasyl291

Rekomendowane odpowiedzi

mi sprawdzali 2 razy na spaliny i ani 1 ani 2 nie stwierdzili uszczelki ale tak jak piszesz zapowietrza się zpowrotem ja moze przez to niemam obiegu hulek a jak u ciebie jest powrot z nagrzewnicy czy jak dasz większe obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwiększę obroty tak ponad 2/5tyś. to zaczyna grzać. Musze popatrzyć może gdzieś przewodzik mi pękł bo też wcześniej zaopserwowałem nie wielki ubytek płynu chłodzącego. ale obawy trochę mi opadły w sprawie z tą uszczelko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie po siwętach mam się za to zabrać. A może są jakieś sposoby na sprawdzenie tego układu? czy lecieć po wężach s szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie auto od wczoraj grzeje ze az miło niewiem czy to było dokońca przyczyną ale wymieniłem kruciec z tyłu za silnikiem tam tez jest czujnik temperatury,ten kruciec był pęknięty i kapał płyn podejrzewam ze się dostawało powietrze takrze proponuje tez zwrucic na to uwagę ze układ musi być szczelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasyl właśnie moje po wymianie węża przy pompie wody grzalo ale po tygodniu przestalo znow... i przedwczoraj wlasnie zauważyłem że ten króciec mam pęknięty w miejscu gdzie jest śruba do jego przykręcenia i pienił mi sie płyn a przy obrotach wiekszych wyglądalo tak jakby zasysało także po sylwestrze jade kupić go ( nie wiem czy w sklepie dostane orginał jak nie to lece do serwisu) no i wymienie i zobaczymy, poinformuję Was.

Dodam ze mechanior wczoraj powiedział że te objawy to uszczelka pod głowicą napewno bo widzial bomble ze zbiorniczka ale wg mnie to bomble spowodowane tym wlaśnie rozszczelnieniem króćca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie auto od wczoraj grzeje ze az miło niewiem czy to było dokońca przyczyną ale wymieniłem kruciec z tyłu za silnikiem tam tez jest czujnik temperatury,ten kruciec był pęknięty i kapał płyn podejrzewam ze się dostawało powietrze takrze proponuje tez zwrucic na to uwagę ze układ musi być szczelny

Widzisz jak wszyscy pisali że masz zapowietrzony układ to się upierałeś że nie, tyle rzeczy niepotrzebnie wymienionych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waskivw masz racje z tym ze fakt niepotrzebnie termostat i nagrzewnica a rozrzad i pompe i tak bym wymienił na przeszłość posłucham się kolegów z forum.matys 1406 mi dwóch mech sprawdzało na spaliny i nie stwierdzili uszczelki mi taz szły bąble beknoł raz dobrze i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam problem z swoim autem , zaczęło się jakieś pare miesiecy temu dziwne objawy bulgot po srodku deski rozdzielczej ale olałem temat , przyszła zima i nagle auto przestało grzać tydzień temu przepłukałem nagrzewnice niestety nie pomogło , vag pokazał błędy silniczka od regulacji ciepło zimno , wyjąłem go w ogóle i zrobiłem obieg na ciepłe max powietrze tylko , odpowietrzyłem układ chłodniczy przy rurce od nagrzewnicy dalej nie pomaga , ubywa mi płynu chłodniczego 0,5 na tydzień czasu , oleju nie przybywa lecz w zbiorniczku widać czarne ślady jakiegoś osadu , samochód sie nie przegrzewa , temperaturę trzyma , nie kopci , lecz cieple leci tylko albo jak na postoju dam 2 tys obrotów albo na trasie jak gaz jest wciśnięty jak puszcze gaz z czasem leci zimne

i nie wiem czy winna lezy dalej po nagrzewnicy (mimo ze byla czyszczona karcherem tydzien temu )czy moze pompa wody siada , czy co gorsza uszczelka pod glowica prosze o jakies ray bo nie mam juz pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-sprawdz szczelnosc układu gdzieś moze leci płyn mi z kruczca leciało był pękniety dobrze popatrz na kanale czy gdzies nie leci niemoze ci tyle ubywac ze 0,5l na tydzien

-jak czarny osad przepłukaj układ dobrze,pompa raczej nie powinna jak ci się nie przegrzewa

-podjedz gdzies niech ci sprawdzą na spaliny ale wątpię zeby to była uszczelka

ja walczyłem ok 2 miesięcy 4 mechaników sam zaczołem grzebac wymieniłem kruciec i narazie dobrze grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem z ogrzewaniem, ciągle sie zapowietrzał i nie grzał, ciepłe powietrze leciało tylko po odpowietrzeniu i trzymaniu obrotów powyżej 2 tys. lecz pomagało to tylko na jeden góra dwa dni ale przy zmianie rozrządu wymieniłem pompę wody i okazało się że była nieszczelna i przez nią wyciekał płyn po wymianie pompy na SKF problem znikną auto grzeje aż miło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dwie zimy męczyłem się z problemem ogrzewania. Początkowo oczywiście była walnięta uszczelka pod głowicą czego żadne badania na zawartość co2 w płynie chłodzącym nie wykazały a jednak się to potwierdziło na dwóch cylindrach - zapowietrzały układ. Objaw to sztywne węże układu chłodzenia. Po drugie jeżeli ktoś ma gaz i parownik jest wpięty równolegle w zasilanie nagrzewnicy to będzie objawiało się to brakiem ogrzewania na wolnych obrotach. Ciecz wybiera łatwiejszą drogę. Można parownik wpiąć w przewody od chłodnicy oleju. Następnym krokiem jaki poczyniłem to sprawdzenie szczelności całego układu chłodzenia. Układ chłodzenia jest taki, że jak jest gdzieś minimalna nieszczelność w małym obiegu to od razu zapowietrza nagrzewnicę i stąd jest brak ogrzewania. A ona się sama nie odpowietrzy z uwagi na swoją lokalizację. Uwierzcie mi że dużo czasu poświęciłem i pieniędzy aby mieć ogrzewanie w aucie a proponowali mi też wymianę nagrzewnicy, pompy, termostatu. Mam nadzieję że trochę pomogę bo wiem jak to jest jeździć bez ogrzewania - wstyd w takim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matys1406-tez miałem bąble w zbiorniczku ale zajmij się tym króccem najpierw tak jap piszesz z pod śruby ciekło ja jak go zdemostowałem tz niebyło widac pęknięcia dopiero kumpel paznokciem mi pokazał a jak miał temperature to się rozszczelniał daj znac jak wymienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to jest dokladnie ten króciec ? Moze mi ktos go zlokalizowac? sprawdze u siebie w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kruper u mnie w 2.0 jak byś stał z przodu auta to pod rurą od powietrza tak na środku silnika szukaj wyjścia z bloku na zasilanie do nagrzewnicy plastikowy ten króciec jest .mi kapało na skrzynie tak to wyłapałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem, u mnie widać było pęknięcie bez ściągania, także wymieniłem wczoraj i jest sucho juz tam i przejechałem sie też jakies niespełna 100km i przed tym dolaniem ostatnim wczorajszym płynu dziś nie zauważyłem żadnej róznicy więc chyba jest szczelność, no zobaczymy po tygodniu. ale dobra ! nadal nie grzeje ! odpowietrzałem go z 10 min na obrotach męczyłem go nawet takich dużych aby to wydmuchał i tak na pierwsze oko lepiej sie zachowywał bo nie wyglądało żby bąble lecialy do zbiorniczka tylko płyn ciagle prawie leciał no ale nadal zimno i to bardzo ;( raz troche pogrzeje raz wcale ;(

jutro jeszcze powyje nim troche poodkręcam korek moze tak sie odpowietrzy no ale chyba nie ma co sie oszukiwac i jest tak jak mi mowil mechanik ze uszczelka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, mam ten sam problem.

Na wolnych obrotach zimno, przy 1500 już jest ciepełko.

Stało się tak jak wymieniłem termostat.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tam nie ma ciepełka jak podkręce obroty jest tylko nie aż tak lodowate ;p

Hmm drugi mechanior co ze mną pracuje to mówi że pompa, żebym lepiej najpierw ją sprawdził. Bo może być tak ze nie jest wydajna i poprostu pcha tyle aby nie zagotować wody ale nie daje rady na tyle przepchac by nagrzac nagrzewnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jakies foto ? mniej wiecej gdzie znajduje się ten króciec ?

osobiście póltora tygodnia temu mialem mozliwosc przeplukania nagrzewnicy, ale przez chwile, bo to znajomego warsztat a nie mial jak uzyczyc mi miejsca na dluzszy czas. Przeplukalem sama wodą, i to w przeciwnym kierunku jak idzie płyn do nagrzewnicy. Szczerze? jest odrobine lepiej bo troche cieplejszym powietrzem wieje w środku auta, ale przy climatronicu na HI to nie to samo...

Byc moze jak uzyje jakiegos srodka do przeplukiwania i bede mial wiecej czasu na przeplukanie tego to sytuacja moze sie poprawi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...