Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura odpowietrzania wymiana filtra paliwa 2008-2012


johnny2002

Rekomendowane odpowiedzi

Sory nie czujni tylko zawór na szynie wtryskowej ten od strony kabiny i sprawdzisz go na vcds ale jak silnik pracuje na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymienił filtr paliwa ale też może byś wina tego zawór na listwie i możesz mieć problem z odpaleniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wyzyk83 napisał:

w 2,0 cr nie ma żadnych uszczelek na filtrze paliwa zakładasz tylko 2 wężyki i tyle

 

A tu jak ktoś źle założy wężyki tez może łapać powietrze. Trzeba popróbować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wsio zgodnie z opisem i odpalił od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ty masz inny silnik na pompo wtryskach tam nie trzeba odpowietrzać, a mowa tu o silniku na wtryskach i pompie wysokiego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariusz zdemontuj filtr i go sprawdź i zamontuj go, uruchom ręcznie pompę na vcds tak ze dwa razy na wszelki wypadek. skasuj wszystkie błędy i spróbuj odpalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, robiłem to w B8 :) a opis to akurat się tyczy drugiego auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wesoly_ napisał:

A tu jak ktoś źle założy wężyki tez może łapać powietrze. Trzeba popróbować 

nie ma takiej możliwości żeby źle załozyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ponownie.Przepraszam,że dopiero teraz odpisuję ale byłem w robocie. Co do wężyków to nie pozamieniałem bo ich nie zdejmowałem, a jeśli chodzi o błąd to nie wiecie o co chodzi?. To mam jeszcze jedno pytanie ( a gdyby wziąć go na zaciąg ) co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, orzeszko napisał:

Witam panowie ponownie.Przepraszam,że dopiero teraz odpisuję ale byłem w robocie. Co do wężyków to nie pozamieniałem bo ich nie zdejmowałem, a jeśli chodzi o błąd to nie wiecie o co chodzi?. To mam jeszcze jedno pytanie ( a gdyby wziąć go na zaciąg ) co myślicie?

nie wskazany zaciąg ze względu na rozrząd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oprócz rozrządu coś jeszcze może się posypać np. czujnik ciśnienia, rozdzielacz ciśnienia na pompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało dawaj na zaciąg :) Jak ci rozrząd przeskoczy to ci się cały silnik rozleci :D Takie są efekty ciekawych pomysłów :) :D 

Ale jest duża szansa że się nic nie stanie a samochód odpali :D ale co z tego jak potem ci i tak nie zapali :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem filtr, kupiłem z manna. Bez procedury. 3 sekundy dłużej zakręcił.  Wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Areckii7 napisał:

Dziś wymieniłem filtr, kupiłem z manna. Bez procedury. 3 sekundy dłużej zakręcił.  Wszystko ok.

A potem w przyszłości nie dziwcie się ze pompa wysokiego ciśnienia opiłkuje bo to główna przyczyna nie napełnienia filtra przed odpaleniem. ( odpalasz auto bez paliwa w filtrze pompa najpierw pompuje powietrze do pompy wysokiego ciśnienia a potem chwile chodzi na sucho wystarczy tylko parę sekund zęby dostała po d*pie , a potem wtryski siadają. Tylko tak dalej Powodzenia!!!!

Edytowane przez arek252525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Panowie nie oszczędzajcie tam gdzie raz na 15tyś/km robi się np wymianę oleju i kupuję się badziewia bo tanie. Tylko jak idzie później łańcuszek i trzeba już płacić w tysiącach za naprawę to w tedy jest płacz :)  Ja już nawet z nikim ze znajomych nie dyskutuje jak mi mówi że komplet filtrów z Filtrona ma za 200 zł i sie mu nic nie dzieje jeździ ok. Jego decyzja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2018 o 17:43, wesoly_ napisał:

Dlatego Panowie nie oszczędzajcie tam gdzie raz na 15tyś/km robi się np wymianę oleju i kupuję się badziewia bo tanie. Tylko jak idzie później łańcuszek i trzeba już płacić w tysiącach za naprawę to w tedy jest płacz :) Ja już nawet z nikim ze znajomych nie dyskutuje jak mi mówi że komplet filtrów z Filtrona ma za 200 zł i sie mu nic nie dzieje jeździ ok. Jego decyzja :)

nie wiem co pijesz do filtrona?

bardzo dobre filtry i niczym nie ustępuje mannowi knechtowi itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtron to największa faja na rynku jaka może być jaka cena taka jakość jak byś przerabiał kosztowne remonty silnika to też byś się wyleczył z tanich filtrów. Widocznie jeszcze nie widziałeś wciągniętych filtrów powietrza czy olejowych.  

No ale każdy decyduję za siebie. Potem jak trzeba dać tysiące za remont silnika to Polak płakał jak wydawał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wesoly_ napisał:

Filtron to największa faja na rynku jaka może być jaka cena taka jakość jak byś przerabiał kosztowne remonty silnika to też byś się wyleczył z tanich filtrów. Widocznie jeszcze nie widziałeś wciągniętych filtrów powietrza czy olejowych.  

No ale każdy decyduję za siebie. Potem jak trzeba dać tysiące za remont silnika to Polak płakał jak wydawał :) 

co ty bredzisz filtron i mann to jedna fabryka

jest partia filtronów co idzie na 1 montaż w ASO

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...